Strona 648 z 729 PierwszyPierwszy ... 148548598638646647648649650658698 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6.471 do 6.480 z 7284

Wątek: Zdjęcia helmutha

  1. #6471
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    w każdym wypadku wolę ciemniejsze wersje. Wyglądają prawdziwie, żyją i działają, a te maksymalnie rozjasnione sa dla moich oczu sztuczne i plastikowe....
    To tylko moje zdanie oczywiście....
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  2. #6472
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Ciemność i tylko ciemość
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #6473
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Dlaczego ma być ciemno?
    Bo taką porę wybrał fotograf. Jak by chciał jaśniejsze to by przyszedł jak jest jaśniej. Trudne?
    Zdecydowanie wersja Helmuta.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #6474
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jarmana Zobacz posta
    w każdym wypadku wolę ciemniejsze wersje. Wyglądają prawdziwie, żyją i działają, a te maksymalnie rozjasnione sa dla moich oczu sztuczne i plastikowe....
    To tylko moje zdanie oczywiście....
    Rozumiem, że taka opcja aby zdjęcie zrobione o 12 w nocy (w dobrze oświetlonym miejscu przez oświetlenie sztuczne) było jaśniejsze niż zrobione o 12 w grudniowe pochmurne południe (w tym samym miejscu) nie wchodzi wogóle w grę i jest niemożliwe.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29.12.15 o 23:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #6475
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Ciemność i tylko ciemość
    nie wiem czy ten komentarz powyżej jest odpowiedzią na moje słowa, ale na wypadek gdyby jednak był to dołożę kilka słów.
    Tak jak na człowieka patrzy się pod różnym kątem tak samo patrzy się na obrazki.
    Jeden woli kolacje przy świecach w wyjątkowej atmosferze, inny bal w świetle reflektorów.
    Jeśli ktoś patrzy na obraz jak na zbiór plam, świateł, cieni, kolorów to pewnie wybierze jaśniejszy, gdzie po kolei każdy element może sobie obejrzeć.
    Ci którzy z obrazka próbują coś "wyczytać", poczuć klimat tej chwili, a nie tylko nasycić oczy prawdopodobnie wybiorą ciemniejszą wersję.
    Na rozjaśnionych wbrew pozorom widać mniej szczegółów niż wpatrując się w ciemną wersję. Drobiazgi znikły w świetle a kontury się rozpaćkały (pewnie odszumianiem). Wyszło bardzo nienaturalnie, jak próba zrobienia z nocy na siłę dnia. Jedno z drugim się gryzie dla mnie.
    Gdyby ciemniejsza wersja była jeszcze ciemniejsza pewnie też bym optowała za rozjaśnianiem, ale ona jest wystarczająco czytelna pomimo mojego już nie sokolego wzroku...

    ---------- Post dodany o 22:04 ---------- Poprzedni post był o 22:01 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozumiem, że taka opcja aby zdjęcie zrobione o 12 w nocy (w dobrze oświetlonym miejscu przez oświetlenie sztuczne) było jaśniejsze niż zrobione o 12 w grudniowe pochmurne południe nie wchodzi wogóle w grę i jest niemożliwe.
    szczerze mówiąc nie bardzo mogę zrozumieć o czym piszesz....
    Jeśli dotyczy to słów "w każdym wypadku" to one odnoszą się do tych zdjęć zamieszczonych konkretnie w tym wątku jako ciemniejsze i jako jaśniejsze a nie do wszystkich zdjęć jakie kiedykolwiek ktoś już zrobił
    Ostatnio edytowane przez jarmana ; 29.12.15 o 23:06
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  6. #6476
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Czy może chodzi Ci o to, że jeśli cienie są słabe to trzeba je zostawić?
    Czekaj! Nie bardzo rozumiem co znaczy słabe cienie?

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Czy w nocy musi być ciemno ?, aż tak ciemno ? Może i tak, zawsze można jeszcze ciemniej niż Twoja wersja ?
    U nas, raczej nie ma "białych nocy" więc musi być ciemno. Wiesz chyba dokładnie, że zdjęcia nocne robi się zwykle późnym popołudniem. Poczucie "aż tak" albo "jeszcze ciemniej" to sprawa indywidualnego odbioru.
    De gustibus non disputandum est
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #6477
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Możesz bliżej sprecyzować to "chyba"?
    ...no dobra - na pewno - nie chyba. Mbsz- oczywizna

  8. #6478
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Bo taką porę wybrał fotograf. Jak by chciał jaśniejsze to by przyszedł jak jest jaśniej. Trudne?
    Nie, nie trudne. Ale zdaje się pytanie było trudne.

  9. #6479
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Zdjęcia ze statywu są o niebo lepsze od poprzednich
    Jeśli zaś chodzi o wersję jaśniej/ciemniej to sposób obróbki hadesa bardziej mi odpowiada. Choć rzeczywiście jego wersja jest mniej szczegółowa w światłach(jest to oczywiście do poprawy) to dzięki rozjaśnieniu zdjęcia nabrały blasku. Mnie szczególnie podoba się to drugie zdjęcie. Można jeszcze spokojnie nad nim popracować selektywnie dla uzyskania lepszego efektu. Teraz zależy dla kogo ten efekt jest lepszy. I tak jedni myślą że bardziej naturalnie inni, że to mniej. Tylko jak było rzeczywiście wie tylko autor. Następna sprawa to, czy ta rzeczywistość jest ładniejsza od tej trochę zafałszowanej. Ja zawsze wolę tą ładniejszą w moim mniemaniu

  10. #6480
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozumiem, że taka opcja aby zdjęcie zrobione o 12 w nocy (w dobrze oświetlonym miejscu przez oświetlenie sztuczne) było jaśniejsze niż zrobione o 12 w grudniowe pochmurne południe (w tym samym miejscu) nie wchodzi wogóle w grę i jest niemożliwe.
    No i co mam odpowiedzieć?
    Że na stadionie piłkarskim, późnym wieczorem, w czasie meczu jest jaśniej niż w południe, kiedy meczu nie ma? No i co z tego?
    Moje zdjęcia, to nie zdjęcia dokumentacyjne z miejsca wypadku, na potrzeby dochodzenia.
    Chcesz się pokłócić?
    Cytat Zamieszczone przez witia Zobacz posta
    ...no dobra - na pewno - nie chyba.
    OK, myślałem, że masz jakieś wątpliwości, na które mógłbym odpowiedzieć
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.