Strona 726 z 729 PierwszyPierwszy ... 226626676716724725726727728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7.251 do 7.260 z 7284

Wątek: Zdjęcia helmutha

  1. #7251
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Wychodzi mi na to, że muszę zrobić zdjęcie, żeby się przekonać jakie miałem nastawy.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #7252
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Na trybach A, S jest kompletnie inaczej. Niezależnie którym kółkiem kręcę, zmieniają się obydwie nastawy równocześnie....
    To coś jest "spsute", powinno być jak napisał Bogdan.
    W trybie A jedno kółko zmienia przysłonę, drugie ekspozycję. W trybie S jedno kółko zmienia czas, a drugie koryguje ekspozycję.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #7253

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jestem mocno zdziwiony. W trybie M, jedno kółko zmienia czas, drugie przysłonę a efekt widzę na ekranie. Na trybach A, S jest kompletnie inaczej. Niezależnie którym kółkiem kręcę, zmieniają się obydwie nastawy równocześnie a na ekranie nie widać żadnej zmiany. Coś źle robię?
    Jak będziesz w trybie przysłony zmieniał przysłonę to automatycznie zmienia czas- czyli zmieniają się oba parametry - ale korekta ekspozycji zostaje stała.
    I analogicznie odwrotnie tryb s to zmiana s oraz automatycznie a.

    A jak zmieniasz korekcję to zmienia czas w trybie przysłony,a przysłona zostanie stała.
    Lub zmienia przyslonę w trybie czasu.

    i jeszcze - powinna być opcja "wyświetlaj/dostosuj na ekranie/wizjerze zmianę ekspozycji na bieżąco". I to można włączyć lub wyłączyć.
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 10.02.24 o 20:15
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #7254
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Jak będziesz w trybie przysłony zmieniał przysłonę to automatycznie zmienia czas- czyli zmieniają się oba parametry - ale korekta ekspozycji zostaje stała.
    Ale chyba nie jest tak, że dwa różne kółka w aparacie robią dokładnie to samo, jak napisał helmut. (lub było to źle doprecyzowane)
    PS.
    i zmieniając korektę ekspozycji zmienia się tylko jeden parametr, nie dwa.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.02.24 o 20:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #7255

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    i zmieniając korektę ekspozycji zmienia się tylko jeden parametr, nie dwa.
    Ale wtedy zmieniamy wskazanie korekty ekspozycji na drabince i zarazem cyferkę czasu (tryb A) albo przysłony ( tryb S). Czyli jednak zmieniają się 2 wskazania. ( no i czasem iso przy automatycznym iso)

    W trybie manualnym przestawiamy odpowiednio albo przysłonę albo czas albo oba jak oba pokręcimy a wskazanie "doświetlenia" automatycznie przesuwa się na "wskaźniku-drabince"
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #7256
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Ale wtedy zmieniamy wskazanie korekty ekspozycji na drabince i zarazem cyferkę czasu (tryb A) albo przysłony ( tryb S). Czyli jednak zmieniają się 2 wskazania. ...
    Jeśli tak zrozumiałeś zacytowaną przez siebie wypowiedź helmuta to ok. Widać jestem mniej domyślny.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7257
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Ale wtedy zmieniamy wskazanie korekty ekspozycji na drabince i zarazem cyferkę czasu (tryb A) albo przysłony ( tryb S). Czyli jednak zmieniają się 2 wskazania.
    Dla mnie "drabinka" to nowe pojęcie. Nie bardzo rozumiem o jakim wskazaniu korekty ekspozycji piszesz. Są dwa podłużne okna/belki, opisane jako SS i F. Wartości w nich pokazywane zmieniają się niezależnie, którym kółkiem kręcę, natomiast wartość+/-EV oraz jasność obrazu na ekranie pozostaje bez zmian.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #7258
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dla mnie "drabinka" to nowe pojęcie. Nie bardzo rozumiem o jakim wskazaniu korekty ekspozycji piszesz. Są dwa podłużne okna/belki, opisane jako SS i F. Wartości w nich pokazywane zmieniają się niezależnie, którym kółkiem kręcę, natomiast wartość+/-EV oraz jasność obrazu na ekranie pozostaje bez zmian.
    To coś jest nie tak. Kręcąc jednym kółkiem, dajmy na to w trybie A, powinna zmieniać się wartość F (przysłona) i co za tym idzie także SS (czas). Kręcąc drugim kółkiem (też w trybie A) powinna zmieniać się "drabinka" (wartość) ekspozycji (EV) i SS, ale F nie powinno się zmieniać.
    Edit.
    To takie zupełne podstawy. W trybie przysłony (A) korekcja ekspozycji nie powinna zmieniać wartości przysłony, bo w tym trybie zależy nam na konkretnej wartości F, aby uzyskać zamierzony efekt. Tego chyba nie trzeba pisać.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.02.24 o 23:01
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #7259

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dla mnie "drabinka" to nowe pojęcie. Nie bardzo rozumiem o jakim wskazaniu korekty ekspozycji piszesz. Są dwa podłużne okna/belki, opisane jako SS i F. Wartości w nich pokazywane zmieniają się niezależnie, którym kółkiem kręcę, natomiast wartość+/-EV oraz jasność obrazu na ekranie pozostaje bez zmian.

    Popatrzyłem w instrukcję i wygląda na to ze domyślnie/fabrycznie przednie i tylne pokrętło koryguje tę samą wartość.
    Czyli np oba przysłonę albo oba czas. Natomiast by to rozdzielić należy przypisać tryb własny dla danego pokrętła.-strona 43 instrukcji

    a "drabinka" to jest ten kwadracik+- lub belka po ktorej narastają wartości liczbowe lub zapalają się prostokąty.
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 10.02.24 o 23:09
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  10. #7260
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Popatrzyłem w instrukcję i wygląda na to ze domyślnie/fabrycznie przednie i tylne pokrętło koryguje tę samą wartość.
    Czyli np oba przysłonę albo oba czas. Natomiast by to rozdzielić należy przypisać tryb własny dla danego pokrętła.-strona 43 instrukcji
    Też już nad tym się zastanawiałem, czy nie trzeba coś w ustawieniach zmienić, zaprogramować, ale wydawało mi się to niemożliwe, aby fabrycznie dwa kółka robiły to samo. Zazwyczaj programuje się przyciski, a nie kółko, to chyba się wyjaśniło.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.