Strona 713 z 729 PierwszyPierwszy ... 213613663703711712713714715723 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7.121 do 7.130 z 7284

Wątek: Zdjęcia helmutha

  1. #7121
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Dzięki za miłe słowa, choć dla mnie ważniejsze jest, że zostawiłeś ślad swojej wizyty.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #7122

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Nie to żebym usprawiedliwiał aliantów (to co zrobili z Dreznem to można podciągnąć pod zbrodnię wojenną) ale wcześniej były Wieluń i Coventry...
    Uwielbiam Zamek w Szczecinie, chętnie zobaczę więcej zdjęć, nie byłem tam już ze 20 lat, albo i więcej.

  3. #7123
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wieczorem nad Odrą
    Wstydził byś się.

  4. #7124
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Dzieje wojenne to okropna rzecz. Decyzje jakie wtedy podejmowano w jeden dzień były słuszne na drugi traciły na znaczeniu. Pamiętać trzeba, że w okolicy Szczecina były rozlokowane wyrzutnie pocisków rakietowych V2 które dolatywały do Brytyjczyków i tam siały spustoszenie w zabudowie i ludziach. Wieczorem nad Odrą ładne i na wskroś współczesne.
    pozdrawiam Wiejo

  5. #7125
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Pamiętać trzeba, że w okolicy Szczecina były rozlokowane wyrzutnie pocisków rakietowych V2 które dolatywały do Brytyjczyków i tam siały spustoszenie w zabudowie i ludziach.
    Te wystrzeliwywane pod Szczecinem nie miały szans dolecieć do Brytyjczyków. Rakiety V2 miały zasięg od 320 do 380km (w zależności od wersji) i chyba nigdy nie startowały z okolic Szczecina w celach bojowych. Dość blisko Szczecina (ok. 100km) leżało natomiast Peenemunde gdzie opracowywano i doskonalono te rakiety.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #7126
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Te wystrzeliwywane pod Szczecinem nie miały szans dolecieć do Brytyjczyków. Rakiety V2 miały zasięg od 320 do 380km (w zależności od wersji) i chyba nigdy nie startowały z okolic Szczecina w celach bojowych. Dość blisko Szczecina (ok. 100km) leżało natomiast Peenemunde gdzie opracowywano i doskonalono te rakiety.
    Bardzo słuszna uwaga @wyszomirze. Pamiętam jak kiedyś pisano o V1 i V2 latających nad Londyn... Owszem było to możliwe, ale tylko z Francji lub krajów Beneluxu.

  7. #7127
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Rakiety V2 (...) nigdy nie startowały z okolic Szczecina w celach bojowych. Dość blisko Szczecina (ok. 100km) leżało natomiast Peenemunde gdzie opracowywano i doskonalono te rakiety.
    Za Wikipedią - "Głównym przeznaczeniem pocisków V-2 był ostrzał miast Wielkiej Brytanii. W tym celu na francuskim wybrzeżu kanału La Manche (rejon Éperlecques) Niemcy przygotowali schrony-wyrzutnie do wystrzeliwania rakiet. Zniszczenie znacznej części wyrzutni przez alianckie lotnictwo zmusiło Niemców do przygotowania wystrzeliwania rakiet V-2 z ruchomych wyrzutni, których 45 miało być rozmieszczonych na wybrzeżu francuskim od Calais do Cherbourga. Inwazja wojsk alianckich w czerwcu 1944 w Normandii uniemożliwiła realizację i tego planu.Ostatecznie rakiety V-2 wystrzeliwano z terenu Holandii z okolic Hagi."
    Natomiast w podszczecińskich Policach była fabryka benzyny syntetycznej, w Załomiu fabryka silników lotniczych, bliżej centrum fabryka samochodów i wreszcie port i stocznia. Szczecin był więc naturalnym celem nalotów, było co bombardować. Jednak zbombardowanie Starego Miasta nie miało żadnego strategicznego znaczenia. W [http://sedina.pl/wordpress/index.php/2004/08/16/jak-zniszczono-szczecin/]artykule[/url] na portalu sedina.pl można wyczytać- "Największe straty były na Starym Mieście. Tu, według różnych ocen, w gruzach legło 95 procent zabudowy. Tu też było najwięcej ofiar.
    Stare Miasto zostało wskutek ciężkich nalotów w sierpniu 1944 r. i epidemii, w większości całkowicie zamknięte, ponieważ nie można było wydobyć z gruzów około 6000 zabitych – wspominała w 1992 roku Ilsa Guden, ówczesna mieszkanka Szczecina."

    Teraz widoczek, który widzi każdy przyjeżdżający do Szczecina pociągiem, zaraz po wyjściu z dworca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180208a.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	442,4 KB
ID:	240859
    Ostatnio edytowane przez helmuth ; 22.01.22 o 23:40
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #7128
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Za Wikipedią - "Głównym przeznaczeniem pocisków V-2 był ostrzał miast Wielkiej Brytanii. W tym celu na francuskim wybrzeżu kanału La Manche (rejon Éperlecques) Niemcy przygotowali schrony-wyrzutnie do wystrzeliwania rakiet. Zniszczenie znacznej części wyrzutni przez alianckie lotnictwo zmusiło Niemców do przygotowania wystrzeliwania rakiet V-2 z ruchomych wyrzutni, których 45 miało być rozmieszczonych na wybrzeżu francuskim od Calais do Cherbourga. Inwazja wojsk alianckich w czerwcu 1944 w Normandii uniemożliwiła realizację i tego planu.Ostatecznie rakiety V-2 wystrzeliwano z terenu Holandii z okolic Hagi."
    Jak już wspomniałeś Éperlecques to przypomnę link do zdjęć gigantycznego schronu z wyrzutniami V2 które kiedyś na naszym forum pokazałem: https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1089809
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #7129
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Pierwsze zdjęcie pokazuje miejsce, z którego zostało zrobione drugie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2070350.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	350,9 KB
ID:	241549

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2070349.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	594,6 KB
ID:	241548
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #7130
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.616
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Bardzo klimatyczne, ciekawe zestawienie w nr 2. Czy to jakiś ratusz?
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.