Strona 712 z 729 PierwszyPierwszy ... 212612662702710711712713714722 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7.111 do 7.120 z 7284

Wątek: Zdjęcia helmutha

  1. #7111
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    Bywałem tam wiele razy, ale jakoś nigdy nie mogłem się tam odnaleźć, bo miejsce teraz zupełnie nie kojarzy mi się ze Starówką, niestety
    Bo to nie jest Starówka ani Stare Miasto.
    Kilka zdań z publikacji "Odbudowa zespołu staromiejskiego w Szczecinie po II wojnie światowej – ocena zastosowanych rozwiązań"
    Odbudowa miasta miała być realizowana w duchu nowoczesnych założeń a zniszczone Stare Miasto miało być wykorzystane jako teren dla nowo wznoszonych obiektów.
    oraz
    Kamienice, stanowiące przed wojną zabudowę podzamcza, oraz te wzdłuż nabrzeża, które w wyniku wojny zostały zburzone, można było odbudować. Władze miasta, kierując się tylko względami ideologicznymi, nie pozwoliły na odbudowę "reliktów niemieckiego dziedzictwa mieszkaniowego"
    Ze Starego Miasta zostało jedynie kilka budynków- Zamek Książąt Pomorskich, Staromiejski Ratusz, kamienica Loitzów i dwa kościoły. To co dzisiaj stoi w miejscu dawnego Altstadt to tylko nawiązanie do starej zabudowy, mniej lub bardziej udane.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #7112
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Oczywiście, rozumiem, że nie jest to Starówka. Podobnie zresztą jest w obrębie 'Nowego Starego Miasta' w Elblągu.
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  3. #7113
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Może przez pomyłkę je zniszczono .
    ...
    I przez pomyłkę alianci zabili w czasie wojny więcej Francuzów niż Niemcy... Taka była strategia, bombardować wszystko, co się da. Fakt, że precyzja była niewielka, dlatego całe miasta były odpowiednim celem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #7114
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Może przez pomyłkę je zniszczono .
    To nie obecne czasy że można z zbombardować bardzo dokładnie jakiś cel.
    Podczas II WŚ , to nie tak łatwo było zniszczyć konkretny budynek z bombowca.
    To nie była pomyłka niestety. Po objęciu dowództwa RAF Bomber Command Arthur Travers Harris rozpoczął naloty dywanowe na Kolonię, Hamburg, Drezno w celu zniszczenia całych dzielnic, ośrodków przemysłowych i osłabienia zdolności produkcyjnej. Straty wśród ludności cywilnej miały osłabić morale narodu niemieckiego.
    Ciekawie to opisuje Piotr Zychowicz w swojej książce "Alianci"
    Wracając do zdjęcia Helmutha to ciekawe że do dnia dzisiejszego teren starówki wygląda jak na zdjęciu, same rumowisko.
    Ostatnio edytowane przez yac ; 19.01.22 o 17:42
    Jacek

  5. #7115
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    ... ciekawe że do dnia dzisiejszego teren starówki wygląda jak na zdjęciu, same rumowisko.
    To dopiero od niedawna tak wygląda. Do lat 70-tych było równo jak na skwerze, rosły jakieś małe drzewa, były ścieżki. Potem teren we władanie przejęli archeolodzy, którzy w starych fundamentach odkrywali jeszcze starsze resztki średniowiecznej zabudowy. Wreszcie, w latach chyba 90-tych, włodarze miasta zdecydowali się oddać teren po Starym Mieście inwestorom prywatnym i zaczęła się budowa nowego Starego Miasta. Celowo nie piszę odbudowa, gdyż nie wydaje mi się, że poza wykorzystaniem starych fundamentów by jakiś wyraźny wymóg odtworzenia zabudowy. Niektóre kamienice bardzo przypominają te przedwojenne, inne mniej. Budowanie rozpoczęto od strony przeciwległej do tej, która jest pokazana na moim zdjęciu. Po zejściu archeologów teren zaczął zarastać dzikimi chaszczami. Ponieważ pozostały teren już zabudowano, zaczęto przygotowywać ten kawałek do zabudowy. Wykarczowano chaszcze, zdjęto warstwę ziemi i odkryto gruz. Dlatego wygląda jak po wojnie. Mam tylko nadzieję, że na ten teren nie wejdzie jakaś patodeweloperka i mimo wszystko będzie jakieś nawiązanie do Starego miasta.
    No a teraz do zdjęć.
    Muszę przyznać, że po odbudowaniu ze zniszczeń wojennych, Zamek Książąt Pomorskich jest ładniejszy niż przed wojną. Wrócił do dawnej urody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180229.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	221,6 KB
ID:	240767

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180238.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	214,9 KB
ID:	240768
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #7116
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Zamek ciekawy architektonicznie. Na pewno zachowały się stare plany czy fotografie z których można odtworzyć starówkę. Oby było jak piszesz zrobione porządnie.
    Jacek

  7. #7117
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Na pewno zachowały się stare plany czy fotografie z których można odtworzyć starówkę.
    Tylko po co?
    Kiedyś to były kamienice budowane przez jakichś średniozamożnych mieszczan jako domy dla rodziny. Potem były wynajmowane tym, których nie było stać na wybudowanie własnej. Dziś kto kupi sobie kamienicę na dawnym Starym Mieście? Chętnych do zamieszkania w miejscu, gdzie trudno o miejsce parkingowe nie ma. Może firmy, lokale gastronomiczne itp są w stanie wyłożyć spory czynsz za atrakcyjną miejscówkę.
    Może ktoś wpadnie na pomysł, żeby pod wyglądającymi jak stare kamienice wybudować wielopoziomowy podziemny parking? To na pewno ożywiłoby okolicę.
    I znowu zdjęcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180264.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	162,1 KB
ID:	240771
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #7118
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może ktoś wpadnie na pomysł, żeby pod wyglądającymi jak stare kamienice wybudować wielopoziomowy podziemny parking? To na pewno ożywiłoby okolicę.
    I znowu zdjęcie
    Akurat to ma miejsce w różnych krajach, więc kto wie...
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  9. #7119
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Wieczorem nad Odrą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180272.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	296,8 KB
ID:	240789
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #7120
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Przyzwoita fotka, zaprojektowana jako ładna i wykonana jako ładna. Do kolorów nie można się czepiać, bo nie o to chodzi.
    TJ

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.