Strona 711 z 729 PierwszyPierwszy ... 211611661701709710711712713721 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7.101 do 7.110 z 7284

Wątek: Zdjęcia helmutha

  1. #7101
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    raczej amerykańskie...
    Byłeś przy tym?
    Nie czepiaj się szczegółów, może to były Lancastery ale na pewno nie były to bombowce radzieckie. Rozpieprzono miasto, które owszem, miało port, stocznie i inny przemysł.
    Ale po co stare miasto? Dla przykładu, dla osłabienia morale? Tak jak Drezno?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #7102
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat z wikipedii:

    "Doktryna przyjęta przez aliantów na konferencji w Casablance zakładała, że naloty dywanowe osłabią morale ludności III Rzeszy i ułatwią aliantom pokonanie hitlerowskich Niemiec."
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #7103
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Dobra, tylko jeszcze nie wiedzieli, że miasto po wojnie już nie będzie niemieckie. Potem spędzono do tych ruin Polaków z różnych stron Polski, szczególnie tych, którym zabrano Ojczyznę na Kresach.
    Pech Szczecina polega na tym, że leży za daleko od Warszawy, która do dziś nie może pogodzić się z polskością Szczecina.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #7104
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Byłeś przy tym?
    Nie czepiaj się szczegółów, może to były Lancastery ale na pewno nie były to bombowce radzieckie. Rozpieprzono miasto, które owszem, miało port, stocznie i inny przemysł.
    Ale po co stare miasto? Dla przykładu, dla osłabienia morale? Tak jak Drezno?
    Najcięższe naloty wykonane zostały w 1944 roku przez RAF - załogi głównie brytyjskie i kanadyjskie, ale były też polskie z 300 dywizjonu bombowego. Były one wykonywane w nocy, najwięcej bombowców to Lancastery, było też trochę Halifaxów. Amerykanie wykonali mniej nalotów, bombardowali w dzień, nie mam danych jakich samolotów użyli ale spodziewam się głównie latających fortec B-17, aczkolwiek nie wykluczam też użycia Liberatorów. Bombardowania amerykańskie przyniosły mniejsze straty ze względu na mniejszy udźwig bomb samolotów amerykańskich. Było też później kilka bombardowań radzieckich, ale znacznie mniejszych - w porównaniu z nalotami brytyjskimi i amerykańskimi skutki nalotów radzieckich były znikome. Ciekawostką jest to, że pierwszym bombowcem alianckim który pojawił się nad Szczecinem był bombowiec... francuski - samotny Farman w czerwcu 1940 roku. Nie bombardował on jednak miasta - Szczecin był dla niego jedynie punktem orientacyjnym w drodze nad Berlin gdzie miał wykonać odwetowe bombardowanie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #7105
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.618
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Tu było kiedyś szczecińskie Stare Miasto. Potem przyleciały angielskie Liberatory.
    Jakieś ... 80 lat temu.
    Bywałem tam wiele razy, ale jakoś nigdy nie mogłem się tam odnaleźć, bo miejsce teraz zupełnie nie kojarzy mi się ze Starówką, niestety
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Cytat z wikipedii:

    "Doktryna przyjęta przez aliantów na konferencji w Casablance zakładała, że naloty dywanowe osłabią morale ludności III Rzeszy i ułatwią aliantom pokonanie hitlerowskich Niemiec."
    Rosjanie chyba działali wg. innych założeń, ale efekty mogły być podobne. W Olsztynie zniszczyli duża część niedużego miasta, tyle, że już jakiś czas po jego zdobyciu, więc nie musieli obniżać morale miejscowych...
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  6. #7106
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    Bywałem tam wiele razy, ale jakoś nigdy nie mogłem się tam odnaleźć, bo miejsce teraz zupełnie nie kojarzy mi się ze Starówką, niestety
    ...
    Pewnie nie było kasy na model warszawski, czyli odbudowę starówki od zera.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7107
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pewnie nie było kasy na model warszawski, czyli odbudowę starówki od zera.
    Na Warszawę też kasy nie było. Rozebrali Wrocław, Lubań, Zgorzelec, trochę Poznania i trochę Szczecina i cegła do Warszawy pojechała.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #7108
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    i zabrakło w kraju cegły na Szczecin...

    Trzeba też pogodzić się z faktem, że stosunek do poniemieckich miast był, jaki był.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #7109
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Stosunek do poniemieckich miast wynikał między innymi z braku pewności co do trwałości ustanowionych w 1945 roku granic. Zachodnia granica Polski została uznana przez RFN o ile dobrze pamiętam dopiero w 1970 roku.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #7110
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    . Rozpieprzono miasto, które owszem, miało port, stocznie i inny przemysł.
    Ale po co stare miasto? Dla przykładu, dla osłabienia morale? Tak jak Drezno?
    Może przez pomyłkę je zniszczono .
    To nie obecne czasy że można z zbombardować bardzo dokładnie jakiś cel.
    Podczas II WŚ , to nie tak łatwo było zniszczyć konkretny budynek z bombowca.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.