Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Amatorskie studio w domu z Olympusem xz-2

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Bez przesady, YN spokojnie wystarczą.

    ---------- Post dodany o 13:53 ---------- Poprzedni post był o 13:52 ----------

    Pokaż przykłady zdjęć jakie chcesz robić. Przy odejściu od tła 3-4m niektóre rodzaje zdjęć mogą wymagać niezłej gimnastyki i kombinowania z modyfikatorami.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12

    Dołączył
    May 2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Zdjęcia portretowe. A czasem okazjonalnie dla "szwagierki" zdjęcia ubrań na modelce (na zdjęciu musi być widoczna cała postać) lub ubrań na manekinie - do sklepu internetowego. Ale przy tej okazji zdjęcia będą robione w większym pomieszczeniu. A możesz powiedzieć coś o tych odległościach i optymalnym rozmiarze studia biorąc pod uwagę wybrane przeze mnie oświetlenie i posiadany aparat (xz-2 - na razie nie planuję zmiany bo bardzo lubię ten model ; później ew. może Nikon d7200)? Ja w temacie studia i światła błyskowego jestem zielony. Postanowiłem się tego nauczyć. Wiem , że droga dłuuuuuuuuga ale każdy kiedyś zaczynał

    Na dobry początek przeczytam Bryana Petersona "Lampa błyskowa bez tajemnic". A tak na marginesie to cała moja przygoda z fotografią (chociaż może to za duże słowa) zaczęła się od "Ekspozycji bez tajemnic" i "Kompozycji bez tajemnic" tegoż właśnie autora.
    Ostatnio edytowane przez SzPPeresada ; 23.04.16 o 14:59

  3. #13
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Lampy reporterskie to na pewno większa mobilność, a i moc wystarczy do tak małego studia.

    Moim zdaniem słabsze 200 wystarczą, a na przyszłość zawsze mogą zostać do oświetlania tła.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #14

    Dołączył
    May 2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    No ta lampa NY ciekawa i już próbowałem złożyć dla porównania zestaw na nich oparty (uchwyty, statywy, parasole) ale pojawił się problem. Nie mogę znaleźć wyzwalacza radiowego dedykowanego do Olympusa. Do nikona, canona są a do Olympusa nie znalazłem. Czy to znaczy, że można wyzwalać tą lampę tylko na aparacie a na statywie jedynie błyskiem lampy wbudowanej?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zacznijmy od początku, bo sprawy trochę się komplikują. Pierwsza rzecz to decyzja, czy ma w wersji "da się", czy ma być dobrze i wygodnie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16

    Dołączył
    May 2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Zdecydowanie - dobrze i wygodnie.

  7. #17
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Do sterowania lampami używasz YN560-TX w wersji dla Canona.
    Działa bardzo dobrze, jedyny problem może być z wybudzeniem lamp po uśpieniu. W sensie, że nie zareagują od razu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  8. #18

    Dołączył
    May 2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Rozumiem, że kupuję lampy YN-560III + YN560-TX (który wpinam w sanki bez dodatkowych kabelków) i mam sterowanie radiowe?

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dobrze i wygodnie to są dwa różne światy. Do domu 2xYN + dwie blendy (duża + średnia) + jakaś mutacja softboxa + parasolka 150 i jest ok. Do katalogowej całej sylwetki dwie lampy do tła i jedna o konkretnej mocy z dużym modyfikatorem od frontu, odejście od tła z 6m. Na początek może dwa domowe YN wystarczą do tła, a parasolka 150 sprawdzi się jako modyfikator. Zestawy z linków bez sensu, do domowych portretów za mocne, do reszty za małe i za słabe. XZ-2 da radę? Zależy od akceptowalnej jakości. Brak mocy lamp można kompensować podnoszeniem ISO. APS-C da jakieś 2 EV przewagi. To oczywiście moje bardo subiektywne zdanie bez patentu na jedyną słuszność.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SzPPeresada Zobacz posta
    Rozumiem, że kupuję lampy YN-560III + YN560-TX (który wpinam w sanki bez dodatkowych kabelków) i mam sterowanie radiowe?
    Zgadza się, lampy ustawiasz w trybie sterowania radiowego i sterujesz ich mocą za pomocą YN560-TX.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 11.07.19, 19:51
  2. Amatorskie studio - E520 + oświetlenie.
    By Kamil_1985 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22.08.12, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.