Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: co wybrac?? Olympus E-410 czy Sony A100???

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    co wybrac?? Olympus E-410 czy Sony A100???

    witam,
    wiekszosc obcujacych tu osob sa zwolennikami Olympusa ale prosze o szczera pomoc w wyborze pomiedzy Olympus E-410 a Sony A100? a moze cos lepszego z tej beczki?
    jestem bardziej amatorem. posiadam okolo 2000zl
    dzieki z gory

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    W tej cenie kupisz e410 z dwoma szkłami, a sony a100 z jednym. Na dodatek, kit olka jest już uznaną klasą jakościową (jeśli chodzi o jakość zdjęć).

    E410 trzyma się na pewno inaczej niż A100 - najlepiej to przetestować samemu. Co do elektroniki - a100 wydaje się dotrzymywać kroku, a nawet wyprzedzać olka w zakresie szumu.
    E410 ma LV, na pewno działający filtr usuwający kurz z matrycy (w granicach rozsądku). to konstrukcja młodsza niż a100.

    Jednak, to generalnie szkła i zakres przez nie pokrywany, są przy takim dylemacie głównym determinantem wyboru.

    ps. I chyba NTD jak widzę

  3. #3
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jak posiadasz 2000 dołóż jakieś 100zł i wez E-510+ kit w tym przedziale nic lepszego nie dostaniesz, a jeśli nie to polecam też E-410 ( to samo co E-510 z tym, że bez stabilizacji i mniejszy) choc właśnie wyszedł grip i jest już dostępny. Oba Olki są lepsze od A100 ponieważ ten to juz jak by nie było ''dziadek'' PS. a jesli już koniecznie chcesz sonego to bierz A200 a nie stare A100 bo różnicy w cenie praktycznie nie ma.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    moze dopowiem ze oczekuje na pewno zdjec portretowych i to w zdecydowanej mierze. chcialbym krajobrazy ale tu juz chyba w gre wchodzi inny obiektyw.
    co do A200 koles z fotojokera odradza mi go chociazby z tego wzgledu ze jest z plastiku ( i faktycznie jest ).
    moze cos jeszcze podpowiecie?
    jak z cenami obiektywow? do ktorego z nich sa latwiej przystepne wzgledem ceny no i jakosci oczywiscie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Piotr_nik:
    obydwa obiektywy z zestawu E410 znajdą u Ciebie zastosowanie:
    14-42: krajobrazy
    40-150: portrety
    W przypadku Olka masz do czynienia z bardzo dobrą jakością optyki już od najtańszych szkiełek, a jak się rozkręcisz, nie znajdziesz w innym systemie szkiełka 7-14, a z tym to możesz krajobraz nawet za plecami uchwycić A do późniejszych portretów polecam Ci 50mm/F2.0 > rewelacyjna ostrość już od F2.0, a dodatkowo jeszcze masz do dyspozycji możliwość robienia zdjęć makro. Olek jest mniejszy, zgrabniejszy, ma świetny system czyszczenia matrycy i tryb LV - znany z małpek i kompaktów - to co fotografujesz widzisz na ekranie z tyłu aparatu.
    Najlepiej udaj się do sklepu i pomacaj co Ci lepiej leży w ręce, później to ona będzie miała najbliższy kontakt z aparatem

    Pozdrawiam !
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Wszystkie lustrzanki cyfrowe (oprócz tych z najwyższej półki) są plastikowe.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a czy stabilizacja ktora posiada A200 nie odgrywa duzej ? na pewno czesto sie przyda, bo nie zawsze ma sie ze soba statyw...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotr_nik
    jak z cenami obiektywow? do ktorego z nich sa latwiej przystepne wzgledem ceny no i jakosci oczywiscie.
    Może jestem zaślepiny, miłościa do Oleńki, ale moim zdaniem w żadnym systemie nie znajdziesz szkiełek o tak korzystnym stosunku jakość/cena i w dodatku sa to ogniskowe bardzo uniwersalne.
    W końcu obiektyw, oprocz tego co mamy między uszami, jest njważniejsza częścią aparatu, z tym jest u Olka dobrze.
    Pozornie asortyment jest niewielki, ale jak się zastanowić to własciwie co by sie nie wymysliło to jest czym focić.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    W tej cenie kupisz e410 z dwoma szkłami, a sony a100 z jednym. Na dodatek, kit olka jest już uznaną klasą jakościową (jeśli chodzi o jakość zdjęć).
    Nie tak dawno sam stanąłem przed podobnym dylematem. Na początku był Nikon(d40) vs Sony(A100), po czym trafiłem na "ślad" Olka i głównie w związku z powyższym zdecydowałem się na E-410 z dwoma kitowymi szkłami...

    Szczerze polcam
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mój kolega ma A100 z kitowym obiektywem. Używa tego aparatu do rodzinnego pstrykania. WIdziałem sporo jego zdjęć w doskonałych warunkach oświetleniowych z okolic Morza Śródziemnego. Byłem mocno zdziwiony, ale ze 30% fotek miało rozjechaną ostrość. Nie wiem z czego to wynikało (czy ten aparat ma taki problem z AF na kicie ?, czy może on coś miesza), ale fakt, że ostrość miał na dużej ilości fotek źle ustawioną. Tam gdzie ostrość była dobrze ustawiona fotki wyglądały poprawnie i mogły się podobać.
    Z E-410 praktycznie błędy AF mi się nie zdarzają. Fakt, że z kolei w 30% (bez korekty EV) mam ciemne fotki i wymagają poprawienia w PS, ale np. w lesie, gdzie słońce przebija się przez gałęzie sosen, po rozjaśnieniu mam piękne jasno zielone igły oświetlone promieniami słońca, a nie przepały, a cała reszta wcześniej ciemnych obszarów wygląda wtedy bardzo dobrze. Mogę powiedzieć, że praktycznie nie zdarzają się przepały, w kompakcie z kolei właśnie na przepały musiałem bardzo uważać.

Podobne wątki

  1. Co wybrać? Tough 8080 vs Sony TX5 vs Panas FT2E
    By Koriolan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.12.10, 00:02
  2. Olympus E-510, Sony A100 czy Nikon D40X?
    By Korba in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17.02.09, 17:46
  3. Następca Sony A100
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 3.01.08, 09:00
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.07.03, 16:48
  5. Co wybrać? Olympus C-5050, Sony DCS 717, Nikon 5700?
    By artfotomedia@wp.pl in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.04.03, 12:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.