Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168

Wątek: Życie w plastiku i nie tylko

  1. #1
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Życie w plastiku i nie tylko

    Cześć,
    Zacznę od przywitania, bo przyglądam się forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz naszło mnie by nie tylko coś napisać, ale i od razu podzielić się zdjęciami.

    Mam swój pierwszy porządny aparat (E-M10) od zeszłej jesieni. Wcześniej cykałem tylko pamiątki z wakacji, a teraz dopiero próbuję czegoś ambitniejszego, pewnie głównie po to, żeby nie mieć poczucia źle wydanych pieniędzy.

    Próbuję na razie wszystkiego po trochu, za krótko się w to bawię by wiedzieć, na czym chcę się skoncentrować. Więc pewnie będę wrzucał bardzo różne rzeczy, od przysłowiowych imienin cioci aż po nieśmiałe próby w, powiedzmy, "studiu".

    Ale zacznę od klocków.

    Dlaczego klocki? Bo to zdjęcia, w których wszystko mam pod kontrolą, co jako początkującemu bardzo mi się podoba - powoli, spokojnie, bez zniecierpliwienia modeli, w mieszczącym się na stole studiu ćwiczę sobie panowanie nad światłem i kadrem. I świetnie się przy tym bawię. Polecam klocki

    I czekam na sugestie, co można było zrobić lepiej.

    1. Ostrożnie w kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	horrible-accident_25884538554_o.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	980,5 KB
ID:	171915
    (tak, można oświetlić zdjęcie tosterem )

    2. Helpdesk
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_645.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	2,61 MB
ID:	171924

    3. Nurek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dive-in_26386673662_o.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	3,18 MB
ID:	171923

    4. Debugging
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6483.JPG
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	2,25 MB
ID:	171922

    5. Polowanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_632.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	171925

    6. W wolnym czasie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_648.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	1,67 MB
ID:	171926

    7. Backstage
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_632.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	2,67 MB
ID:	171927

    8. Grooming
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_645.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	679,5 KB
ID:	171928

  2. #2
    Awatar ZibiZ
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Scotland
    Posty
    220
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Masz świetne pomysły, jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Jeśli chodzi o zdjęcie 7 to jeszcze ze czterech robotników powinno siedzieć i patrzeć jak reszta pracuje żeby oddać polski plac budowy A jeśli chodzi o technikę też wszystko mi tu pasuje Pozdrawiam i czekam na kolejne scenki

  3. #3
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Oooo nareszcie jakiś normalny wątek . Choiaż powiem Ci szczerze, że jak będziesz tutaj prowadził ten wątek dalej to bardziej to będzie przypominało pisanie bloga a nie forumową pisaninę hehe

    Na tyle fot co się naoglądałem przeróżnych zabawek to powiem, że "3. NUREK" jest dosyć oryginalne, tylko, że ten nurek ma taką nieciekawą pozę (do poprawy poza ).

    Co do zabawy światłem to kup sobie latarkę diodową a najlepiej kilka, tylko nie jakieś duże a te mniejsze ale też nie te malutkie - najlepiej te z tych do rączki ale mające kilkanaście diod. Dobrze mieć takie z kilkunastoma diodami i taką z jedną dużą diodą i w dodatku z regulowanym snopem światła dzięki przesuwnej głowicy. Światło z nich jest zimne i daje bardzo naturalne kolory, że praktycznie nie trzeba za dużo suwakami poprawiać.
    W zabawie z ludzikami najgorsze są te cholerne spore przepały na ich obłych kształtach skierowanych na światło (co u Ciebie wyszło na zdjęciach) ale można to zlikwidować tanim domowym sposobem
    1. Możesz sobie kupić namiot bezcieniowy bo to barszczowe koszty ale do scenek będą za małe i musiałbyś mieć duży i od razu duże lampy i duże koszta.
    2. Drugi NAJTAŃSZY sposób to kup sobie (o ile nie masz w domu) ryzę foli do laminowania dokumentów w rozmiarze A4. Jest ona matowa i możesz stosować jedną warstwę albo dwie w zależności jak Ci wygodnie. Dajesz taką folię przed żródłem światła albo przed obiektami i w cudowny sposób giną Ci wszystkie albo prawie wszystkie przepały (prawie, że do białęgo) na ludzikach
    Tutaj masz przykładową fotę zrobioną przy sufitowych standardowych halogenach - bez foli jej czerep jaśniał jak u Ciebie na 6,7 a szczególnie na 8 a przy tej foli stało się to takie milsze dla oka i bardziej naturalne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sheffield-plumber-.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	304,1 KB
ID:	172173
    3. Wspomniane wcześniej latarki diodowe - przy umiejętnym ich używaniu też znacznie zredukujesz to zjawisko, a jeżelidodatkowo palisz i podmuchasz na zabawki dymem i będziesz świeci, to możesz uzyskać fajne mgły albo snopy światła.

    Można bawić się wszystkim w pełni i próbować

    Cytat Zamieszczone przez hastour Zobacz posta
    Dlaczego klocki? Bo to zdjęcia, w których wszystko mam pod kontrolą, co jako początkującemu bardzo mi się podoba - powoli, spokojnie, bez zniecierpliwienia modeli, w mieszczącym się na stole studiu ćwiczę sobie panowanie nad światłem i kadrem. I świetnie się przy tym bawię. Polecam klocki
    Tak się nie tłumacz bo focenie klocków wcale nie jest mniej trudne od innych rzeczy a w dodatku trzeba mieć do tego wyobraźnię i umieć improwizować i dobierać rzeczy . Niektórzy na jeden kadr z klockami/zabawkami poświęcają godziny i dni, natomiast a ja preferuję zabawę do 30 minut (czasami włącznie z obróbką na kompie) z tego co mi wpadnie do łba i z tego co mam pod ręką

    Jak chcesz sobie pooglądać sporo takich fot to wejdź na 500px, wpisz tam w wyszukiwarce frazę Lego lub toy/toys i pooglądasz sobie mnustwo super prac w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 19.04.16 o 23:07
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  4. #4
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Tak się nie tłumacz bo focenie klocków wcale nie jest mniej trudne od innych rzeczy a w dodatku trzeba mieć do tego wyobraźnię i umieć improwizować i dobierać rzeczy
    No pewnie, niczego nie deprecjonuję przecież Po prostu cieszę się z tego, że mogę wieczorem poświęcić sobie godzinkę na wymyślenie i zrobienie kadru od zera, nie wybierając się nigdzie, nie zajmując czasu modelkom itp. A naoglądałem się już ich mnóstwo, i na 500px, i w innych miejscach. O, jak tutaj trafiłem, to w ogóle mi pomysł przyszedł do głowy, żeby się tym zająć: http://www.boredpanda.com/lego-figur...ofy-pardugato/

    Latarki diodowe już wykorzystywałem, nr 2 jest nimi doświetlony oprócz zimnego ognia (białą i czerwoną, z roweru ), a i większego oświetlenia już trochę zdążyłem zgromadzić. Mam reporterską lampę Metza, i dwie dorwane za grosze na aukcji Yongnuo, do tego dokupiłem po małej parasolce i tak to sobie w różnych konfiguracjach ustawiam, z lepszym lub gorszym skutkiem. Jak się uda prawidłowo, to przepały też znikają.. nie zawsze tylko się uda a manewrowanie parasolem dookoła ludzika Lego jest trochę trudne, a trochę absurdalne. Spróbuję z folią

    A takie dwa zrobiłem dziś. Tym razem nie klocki, tylko moje stare modele do Warhammera i lalka z dzieciństwa małżonki.

    Przy tym drugim chciałem właśnie dodać dymu z papierosa, ale zasmrodziłem tylko pokój :/ Poćwiczę jeszcze.

    9. Północne pustkowia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25922263154_78dd333121_k.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	336,1 KB
ID:	172194

    10. A hard day's night
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26256472020_b816d0face_k.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	466,4 KB
ID:	172193

    Dzięki w ogóle za wskazówki, na coś takiego właśnie liczyłem

    Pytanie na koniec - jak skutecznie ustawić ostrość, kiedy robię zdjęcie w bardzo ciemnych warunkach przy świetle błyskowym? Nic nie widzę w wizjerze, żeby zrobić to ręcznie, a autofocus też działa wtedy bardzo słabo mimo dodatkowej diody, przy foceniu tej lalki częściej nie trafiał niż trafiał :/ Jest na to jakiś sprytny sposób?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Będę zaglądał...
    9. mi się bardzo.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Nie baw się przy zabawkach w światło błyskowe - serio. Bo jak wspomniałaś gów... co widzisz (chociaż jak chcesz to się baw, gdyż może to jest Twoja droga do sukcesu). Wszystkie efekty możesz osiągnąć przy normalnym oświetleniu lub ciemności (zabawa czasami naświetlania) i co najwyżej pobawić się potem w programie.
    Jak chcesz ustawić sobie ostrość to zrób to przy normalnym świetle i ją zablokuj, a potem zgaś światło i rób zdjęcie po ciemku. Co do obiektywów Olka i ustawiania ostrości po ciemku, tak z automatu na takich małych przedmiotach to sprawdzają się jedynie krótkie obiektywy gdyż przy dłuższych obiektywach zasłaniają one cześć pola widzenia podświetlającej diody no i jak to się mówi kupa. Chociaż możesz sobie przekręcić trochę aparat aby dioda podświetlała wcisnąć spust do połowy aby nastawić ostrość a potem lekko przekręcić aparat do wybranego kadru i cyknąć
    Generalnie co do ostrości i zabawy z nią to kup sobie przejściówkę z m4/3 na stary system Olka OM (to jakieś od 20 do 60 zł), potem dokup stary kitowy obiektyw analogowy Olka 50mm 1,8 (to jest najlepszy obiektyw w kategorii CENA/WYKONANIE/JAKOŚ OBRAZKA) i baw się tym.

    Powiem Ci, że 9 i 10 do poprzednich zdjęć to jak niebo a ziemia - wyszły bardzo fajnie a szczególnie 10 wyszło bajecznie .

    Przy 9 sypałeś mąką?

    Co do dymku z papierosa to tutaj jest z latarką diodową:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SW SM 1.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	172195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SW SM.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	172196
    A tutaj jako mgła przy zmierzchu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SW SM2.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	234,6 KB
ID:	172197
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hastour Zobacz posta


    ...





    Pytanie na koniec - jak skutecznie ustawić ostrość, kiedy robię zdjęcie w bardzo ciemnych warunkach przy świetle błyskowym? Nic nie widzę w wizjerze, żeby zrobić to ręcznie, a autofocus też działa wtedy bardzo słabo mimo dodatkowej diody, przy foceniu tej lalki częściej nie trafiał niż trafiał :/ Jest na to jakiś sprytny sposób?
    Sposób jest bardzo prosty. Błyskaj przy włączonym świetle w pokoju Musisz tylko ustawić ekspozycję tak, żeby klatka bez błysku była czarna lub prawie czarna.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Wstyd przyznać, ale jeszcze ani razu nie użyłem w praktyce przycisku blokowania. Spróbuję. A swoją drogą... swoje pierwsze zdjęcia w życiu robiłem Smeną 8... i tam na obiektywie była taka fajna podziałka z ostrością w metrach.. jakie to w sumie praktyczne było

    @CzaRmaX, fajne z tym dymem Zwłaszcza coś takiego jak z tym autkiem chciałbym spróbować zrobić. Nie mogę tylko niestety zadymiać pokoju, mam nieduże mieszkanie i małżonkę w ciąży... Ale tak sobie myślę - a może kadzidełko? Co prawda moim zdaniem śmierdzi gorzej od fajek.. ale zapalone i zdmuchnięte o ile pamiętam też całkiem dymi.

    I tak, sypałem mąką. Ten filmik mnie zainspirował, i w ogóle zdjęcia tego pana:

    Jedną manualną pięćdziesiątkę już mam, Zeissa odkręconego ze starej analogowej Praktiki po ojcu. Nie zachwycała prawdę mówiąc, nawet nie zbliżałem się nią do ostrości z kitowego szkła, więc dałem sobie spokój - teraz mam olkowe 25mm i 45mm, do tej drugiej jeszcze konwerter makro i chyba moje zapotrzebowanie na obiektywy jest chwilowo zaspokojone z zapasem.

    Przy błyskaniu natomiast zostałbym właśnie dlatego, że focenie zabawek traktuję trochę szkoleniowo, żeby nauczyć się błyskać nie tylko przy zabawkach. Naczytałem się strobist.com i chcę umieć

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Co to jest "przycisk blokowania"? Podstawą błyskania w warunkach studyjnych (nawet jeśli studio jest w kuchni na stole) jest tryb manualny.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Hmm... robię w manualnym, ale faktycznie nie przełączyłem focusa z S+MF na całkowicie ręczny. Jak to zrobię, to będę mógł raz ustawić ostrość ręcznie i to ustawienie się nie wyzeruje jakoś między kolejnymi zdjęciami, jeśli nie ruszę aparatu? Jeśli tak to faktycznie ułatwiłoby to znacznie sprawę

Podobne wątki

  1. Na wsi życie spokojem usłane
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.05.07, 17:05
  2. Życie Maitaniego
    By Smerf Maruda in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.01.07, 22:26
  3. Życie jest podłe
    By aga_piet in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28.10.06, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.