Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jeśli nie Oly SH-2 to co?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar EddieLBN
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    241
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Jeśli nie Oly SH-2 to co?

    Cześć! Chcąc promować markę Olympus wśród rodziny zamierzałem zakupić jako prezent Olympusa SH-2. Niestety w ostatnich dniach/tygodniach aparat ten został wycofany z dystrybucji (mimo, że był dosyć nowym modelem). Chyba, że ja źle szukam.
    W związku z tym mam pytanie- jeśli nie SH-2 to co? Prezent ma być wykorzystywany do utrwalania wycieczek, imprez rodzinnych itp. Budżet to około 1000-1200 zł z możliwością lekkiego naciągnięcia. Pomożecie?


  2. #2

    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    23
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Epl6, przy dobrej promocji można wyrwać za 1399.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar EddieLBN
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    241
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Prezent otrzyma moja mama - jest miłośnikiem fotografii ale amatorem w tym temacie. Zawsze dysponowała kompaktami. Sądzę, że przyzwoity kompakt będzie dla niej optymalnym wyborem. Niewielkie gabaryty, uniwersalny zoom, i łatwość obsługi to cechy których oczekuję. Konieczność zmiany obiektywów nie będzie dla niej wygodna podczas podróży.


  4. #4
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    No niestety olympus wycofał z produkcji prawie wszystkie ciekawe kompakty, Został tylko najdroższy Stylus z zoomem 28-300/2,8. Znikły dawno XZ-2 a nawet XZ-10, który też był godny polecenia na wycieczkowe pstrykało - są o nim ze dwa wątki na Oly Klubie

    Jeśli nie Olympus SH-2 to jeszcze gdzieś jest zbliżony SH-50. Z kieszonkowych "superzoomów" dobra jest jeszcze seria Panasonica TZ, ale nie znam sie na modelach np:
    http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzet...sonic-lumix-tz

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Stylusa też już od jakiegoś czasu nie sprzedają

    ---------- Post dodany o 23:33 ---------- Poprzedni post był o 23:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Leju Zobacz posta
    Epl6, przy dobrej promocji można wyrwać za 1399.
    a nawet za 1350 zł,

    co do kompaktów to może Panasonic LF1, mały , z jasnym obiektywem, dłuższym niż konkurencja zoomem, ma wizjer , polecam bo swego czasu sam szukałem tego typu aparatu i w/g mnie lepiej wypadł nawet niż ceniona na rynku seria S Canona, kupiłem Kobiecie i jest zadowolona. A od siebie dodam że jakbym ten aparat znalazł nim kupiłem XZ-2 to pewnie nie było mnie na tym forum. Stosunek jakości zdjęć do gabarytów i ceny godny zainteresowania !
    Ostatnio edytowane przez Mike017 ; 15.04.16 o 23:42

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EddieLBN Zobacz posta
    ....zamierzałem zakupić jako prezent Olympusa SH-2. Niestety w ostatnich dniach/tygodniach aparat ten został wycofany z dystrybucji ...
    Nie żałowałbym, że został wycofany z dystrybucji. Na malutkiej matrycy 1/2,3"(cala) upakowano aż 16 Mpix. Ciemny (żeby nie powiedzieć bardzo ciemny) obiektyw o zakresie f3.0 - 6.9. Poza tym, tryby manualne mocno ograniczone. Wspomniany Panasonic LF1 będzie (powinien być) znacznie lepszy jeśli chodzi o jakość zdjęć. Tu już sporo większa matryca 1/1,7" (cala) i 12 Mpix (choć wystarczyłoby w zupełności mz. 10 Mpix). Podobne parametry, co do matrycy, ma np. (na szybko co znalazłem) Nikon P340 czy Canon S120. Tylko zdaje się te modele też już trudno dostać, choć takie stare nie są.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.04.16 o 15:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie żałowałbym, że został wycofany z dystrybucji. Na malutkiej matrycy 1/2,3"(cala) upakowano aż 16 Mpix. Ciemny (żeby nie powiedzieć bardzo ciemny) obiektyw o zakresie f3.0 - 6.9. Poza tym, tryby manualne mocno ograniczone. Wspomniany Panasonic LF1 będzie (powinien być) znacznie lepszy jeśli chodzi o jakość zdjęć. Tu już sporo większa matryca 1/1,7" (cala) i 12 Mpix (choć wystarczyłoby w zupełności mz. 10 Mpix). Podobne parametry, co do matrycy, ma np. (na szybko co znalazłem) Nikon P340 czy Canon S120. Tylko zdaje się te modele też już trudno dostać, choć takie stare nie są.
    Canon s200 ma taką matrycę, 10mpix i jest w MM za 799 z pokrowcem.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Canon s200 ma taką matrycę, 10mpix i jest w MM za 799 z pokrowcem.
    Tak nie do końca, bo rozmiar matrycy w Canon s200 to: 1/2,3 cala, choć w porównaniu do olympusa na takiej samej rozmiarowo matrycy z upakowaniem pikseli jest lepiej (10Mpix vs 16Mpix).
    Jednak nie porównywałbym Canona s200 do Panasonica LF1, Nikon P340 czy Canon S120 gdzie matryca ma rozmiar 1/1.7 cala i jest sporo większa od tej 1/2,3"

    Edit.
    Sprostowanie.

    Mogłem się pomylić co do rozmiaru matrycy w s200 i rzeczywiście ma ten większy rozmiar 1/1.7 cala. Akurat kliknąłem na pierwsza lepszą stronę, gdzie było tak podane:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon s200.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	171589
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.04.16 o 17:08
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. JEśli nie ZD ED 50-200mm 1:2.8-3.5 to co?
    By acidmk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.03.10, 13:17
  2. jeśli 12-60 bez E-3 to z czym??
    By imacandi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.06.09, 07:36
  3. Złap mne jeśli potrafisz?
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.04.07, 21:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.