Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: MF 6x6

  1. #51
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Hej!
    Właśnie wydostałem HP5 z Lubitela. Łuf. Teraz czeka mnie nawijanie na szpulę, co podobno jest niełatwe. Jak to robić, na co uważać? Czy wyjmowanie też się czymś różni od wyjmowania filmu 135? Czy jest duże ryzyko, że zniszczę negatyw? Byłbym dźwięczny za odpowiedź, może jeszcze dziś zdążę wywołać ten film.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #52
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Dzięki pomocy Jack'a udało mi się założyć film bez problemu. Wywołałem go i niestety okazało się, że kilka klatek jest założonych na siebie (ach ten Lubitel...) i prześwietlonych bardzo. Akurat prześwietlenia mnie nie dziwią, bo byłem prawie pewien, że Świerdłowsk źle mierzył wtedy ekspozycję, ale postanowiłem mu zaufać. Dziwne, że przy kolejnych zdjęciach z jego użyciem jest już dobrze. Może to jednak ja źle mierzyłem światło. Chciałem uzyskać większe ziarno na negatywie, więc podgrzałem wywoływacz do 22 stopni. Efekt jest chyba niewielki. Do ilu stopniu podgrzać wywoływacz, by efekt był widoczny?
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #53
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie przeginaj z temperaturą !
    Powyżej 24 gradusów emulsja może sie uszkodzić, albo "spalisz" film i dostaniesz ziarno ale bez kontrastu.
    Lepiej użyć odpowiedniego filmu, jak chcesz mieć ziarno. Ja kiedyś wywołałem polską FF (18DIN) w pozytywie to miałem ziarno wielkie jak z rozpylacza, ale brzydkie i nieostre.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #54
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Powyżej 24 stopni nie chcę próbować, ale dzięki za ostrzeżenie. Akurat HP5 Plus i tak już ma wyraźne ziarno, jeśli się go naświetla na ISO 400. Jak film wyschnie to pod powiększalnikiem zobaczę na tych klatkach, które się dobrze naświetliły, jak wyszło.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #55
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jak chcesz ziarno to polecam, źle wspominam to to z racji ziarna, a wtedy potrzebowałem malenkie ziarenko
    http://www.allegro.pl/item329824376_...uki_foton.html
    Na pewno jest przeterminowany, lecz z racji ceny (2,5 PLN/szt) swietny do zabawy
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.