Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Jaki obiektyw czy może nową lustrzankę?

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Ciekawe ile jest obróbki w zdjęciach z postu #7 i jak by wyglądały bez obróbki.
    Te przykładowe, zamieszczone przez mibusie, też można poddać obróbce i będą wyglądały całkowicie inaczej.

    przed:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_4093678.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	550,4 KB
ID:	171279 poKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_4093678_a.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	630,6 KB
ID:	171280
    Nie wątpię, że można znacznie lepiej niż to zrobiłem. Tym bardziej mając do dyspozycji plik RAW. Pewnie można te zdjęcia upodobnić do tych podlinkowanych wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.04.16 o 23:06
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wsystko zależy od tego, czy chcesz robić djęcia na "da się", czy chcesz je robić dobrze i wygodnie. Naturalne światło ma jedną gigantyczną wadę: czasem go brakuje. Jak jest jasny dzień, duże okno i jasny pokój, masz dużo czasu i cierpliwości, to przy oknie da się i możesz ćwiczyć ten wariant. Jaśniejszy obiektyw pomoże, może też pomóc wymiana aparatu na jakiś na F (FF albo Fuji ), ale w miesiącach jesienno-zimowych mimo wszystko może być problem bo dni krótkie, a niebo często granatowe. Ze zdjęć wynika, że masz parasolki z żarówkami. O żarówkach zapomnij (chyba, że brniesz w "da się" w wersji hardcorowej). Jeśli chcesz świecić, to tylko lampka błyskowa.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mibusia Zobacz posta
    Witam. Jestem posiadaczka Olympusa e420 i zastanawiam się nad zakupem nowego obiektywu. Bardzo interesuje mnie fotografia dziecięca i rodzinna. Jaki ewentualnie obiektyw nadawalby się do mojego użytku? A może lepiej kupić nowy aparat? Poproszę o podpowiedzi 
    Witam !

    Potrzebujesz jasnego szkla portretowego + blendy.
    e420 to nie najlepszy aparat (slaby AF i kiepski DR) i latwe tendencje do przepalania swiatel.
    Da sie nim focic ale trzeba sie napocic...

    Inwestowanie w 4/3 chyba nie jest najlepszym pomyslem chyba ze kupisz tanio szklo.

    Pytanie zasadnicze: Ile chcesz zainwestowac ?

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #24
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Zakładając dwie rzeczy, o których pisałaś w pierwszym poście to proponował bym najpierw zmiane szkła a w drugiej kolejności body. O ile oczywiście chcesz pozostać w Olku Ze szkieł to proponował bym ZD 50mm f2 lub 14-54 f 2,8-3,5 II . W kolejnym etapie dokup korpus OMD EM-1 plus redukcję 4/3-m4/3.
    Obydwa szkła są w cenie poniżej 1 tyś. Korpus zaczyna też nabierać sensownej ceny , używka oczywiście.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #25
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Zakładając dwie rzeczy, o których pisałaś w pierwszym poście to proponował bym najpierw zmiane szkła a w drugiej kolejności body. O ile oczywiście chcesz pozostać w Olku Ze szkieł to proponował bym ZD 50mm f2 lub 14-54 f 2,8-3,5 II . W kolejnym etapie dokup korpus OMD EM-1 plus redukcję 4/3-m4/3.
    Obydwa szkła są w cenie poniżej 1 tyś.
    Korpus zaczyna też nabierać sensownej ceny , używka oczywiście.
    Całe szczęście że są jeszcze inne firmy foto, które nie skazują miłośników fotografii na sprzęt używany. Oferują aparat y i obiektywy dostępne dla wszystkich. Kiedyś taką firmą był Olympus, teraz niestety kroczy ścieżką Jobsa.

    Canon 100d, Nikon 3200, 5100, albo Sony a58, Pentax ks,.Nowe w cenie 50 proc używanego M1. Matrycę lepsze, af sprawniejszy , szkieł nowych i używanych zatrzęsienie...Sorry Olek, kij ma dwa końce a proca trzy.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli już zmieniać sprzęt, to brnięcie w 4/3 nie ma sensu. Najtaniej i najlepiej na początek wyjdzie 5D (nawet jedynka, ktoś chyba nawet niedawno sprzedawał na forum niezajezdżony egzemplarz)) + nowe 50/1,8.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #27

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślę że spokojnie z 2 tys. mogę zainwestować póki co. O blendzie też myślałam, że może co nieco odbić mi tej jasności, którą chciałabym uzyskać. Obrabianie tych zdjęć zajmuje mi sporo czasu, żeby wyglądały żywiej i myślałam że może nowy aparat trochę ułatwi mi sprawę a teraz pozostaje mi trening... trening czyni mistrza

Podobne wątki

  1. Jaki dobry lekki statyw? Może być drogi
    By nightelf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 12.04.16, 23:26
  2. Nissin i40 - fajna nowa lampka (mała a dużo może)
    By smog in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 5.03.16, 18:30
  3. Jaki Model na pierwsza Lustrzanke
    By andrzej1991 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17.10.08, 14:37
  4. nowa funkcja w E300 ( może już o tym było)
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20.07.06, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.