Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Dobór sprzętu. help.

  1. #11
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lolo23
    Ponadto niby nie warto kupić dobrego body a potem używać kitowców bo i tak nic to nie da (jakościowo)
    A co ma dać? Wielu z nas foci kitowcami i dają radę. 40-150mm w starszej wersji jest IMHO niezłe.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #12

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie chodziło mi o to, że kity są złe (szczególnie dla początkującego i osoby postronnej). Miałem na myśli, że bez sensu jest chyba kupić np. canona 40d i przypiąć do niego kita od 400d... Ale w sumie się nie znam ;P

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Na pytanie "co wybrać", zwłaszcza początkującym, sugeruje z reguły wybranie się do sklepu, przymierzenie ręki do każdego aparatu jaki jest w ofercie, pstryknięcia paru zdjęć. Ten który otrzyma subiektywnie najwyższe noty u poszukującego (nawet za to że ładnie wygląda) jest najlepszym aparatem dla tej osoby.
    Nie ma takich możliwości, których nie da się nie wykorzystać. Np. osobiście nie trawie inteligentnego autofocusu. Korzystam tylko z punktu centralnego i odpowiednio kadruje ze spustem na pół gwizdka, bo tak mi wygodniej. Świadomie odłączam ileś tam punktów AF bo mam w nosie zgadywanie procesora.
    Jak na mój gust lustrzanki cyfrowe, w segmencie do 4000 zł, osiągnęły taki poziom zaawansowania technologicznego, że nie ma znaczenia jaką się wybierze. Całkiem przyzwoicie rejestrują obraz. Różne systemy stabilizacji, odszumiania pomagają tylko w trudniejszych warunkach zrobić zdjęcia. Ale nie ma sie co czarować. Zdjęcie robi fotograf, aparat ma je zarejestrować.
    Moja rada -> Kup sobie fajny aparat firmy, która lubisz, z sugestią... na szkła między f/3.5-4.5. A jak ci się spodoba to zacznij kompletować jaśniejszy zestaw pod swój ulubiony system.

  4. #14
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lolo23
    Nie chodziło mi o to, że kity są złe (szczególnie dla początkującego i osoby postronnej). Miałem na myśli, że bez sensu jest chyba kupić np. canona 40d i przypiąć do niego kita od 400d... Ale w sumie się nie znam ;P
    Niektórzy wybierają najlepszy obiektyw na jaki ich stać i do tego dokupują taką puszkę, na jaką zostanie im kasy
    E-510 z zestawem dwóch kitów to sprzęt, który załatwi 90% potrzeb fotoamatora.
    Do poztałych 10% wystarczy dokupić Zuiko 35mm macro.
    Dopiero gdy już zacznie się robić więcej zdjęć i zarysuje się wyraźnie kierunek, w którym chciałoby się podążać dalej, można pomyśleć o zmianach.

  5. #15
    diabolique
    Gość
    Moja ewolucja przebiegała w ten sposób, że kupowałem coraz tańsze body i coraz droższe obiektywy.
    Po drodze zauważyłem, że używany aparat (i obiektyw) robią takie same zdjęcia jak nowy (rada dla ograniczonych budżetem - zerkajcie do działu "sprzedam")

Podobne wątki

  1. Olympus C-5060 dobór filtra
    By sobek4 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.10, 16:55
  2. Testy sprzętu ...
    By borowik23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.05.09, 19:30
  3. Dobór przysłony
    By Azazel in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 09:50
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.