Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: OLY SP 550 UZ - zapis video na karcie

  1. #1
    | OlyJedi Awatar gonia
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    północ
    Posty
    110
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    OLY SP 550 UZ - zapis video na karcie

    Witajcie.
    Problem polega na tym, że w jakości HQ zapis na oryginalnej 2GB karcie typu M idzie bez problemu. Czas zapisu sięga 36 min. Po przejściu na zapis SHQ zapis trwa tylko 11 sek. Czyżby rejestracja odbywała się tylko w pamięci wewnętrznej, a na kartę nie "wchodzi" zapis w najwyższej jakości. Czy to wada czy poprawna zasada działania?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    często producenci wprowadzają takie ograniczenia, więc jeśli chodzi o sprawność aparatu to nie masz się co martwić



  3. #3
    | OlyJedi Awatar Tojfi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Posty
    183
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Na moim Sp 560 UZ video w SHQ można nagrać 40 sek ale za to w HQ moge zapisać tylko 29 min. Karta tez olympus 2 GB typu M, aparat prawie ten sam a czasy różne. Nie testowałem jeszcze aparatu na typie H, ponoc w niektórych olkach wydłuża sie czas kręcenia Video

    //EDIT na stronie olympusa znalazlem takie cos w specyfikacji SP 550 UZ
    Format zapisu AVI Motion JPEGŽ*
    Nagrywanie dźwięku Tak , format: WAV
    Jakość filmu 640 x 480 / 30 kadrów na sekundę Czas nagrywania: Do pojemności karty pamięci (tylko karty typu H xD-Picture Cards)
    320 x 240 / 30 kadrów na sekundę Czas nagrywania: Do pojemności karty pamięci

    Ale nie wiem na ile to jest wiarygodne bo w specyfikacji SP-560 UZ jest napisane ze w SHQ nagrywa tylko 10 sek a w rzeczywistosci nagrywa 40sek
    Pozdrawiam Rafał M.
    __________________________________________________

    E-520 + ZD 14-42 + ZD 14-54 + ZD 70-300 + Tumax DPT386AFZ-OP + Raynox DCR-250, DJI Mavic Air

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    jak chcecie kręcić filmy to kupcie sobie kamerę



  5. #5
    | OlyJedi Awatar gonia
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    północ
    Posty
    110
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Znalazłam odpowiedź - jest w instrukcji, którą przecież przeglądałam już kilkakrotnie, a dopiero teraz "znalazłam". Zapis video w SHQ możliwy jest na karcie typu H i konia z rzędem kto mi wyjaśni dlaczego zastosowano takie nazwijmy to "restrykcje"? Zresztą bardziej mnie nurtuje pytanie dlaczego Olympus nadal stosuje tą badziewną sygnalizację stanu naładowania akumulatorków, która jest do bani. W moim obecnym SP 550UZ denerwująca jest zatyczka wejść do portu USB no i samo USB....

    I jeszcze co do kupna kamery - dawno bym to zrobiła gdybym czuła taką potrzebę ale nie czuję, bo zapotrzebowanie na nagrywanie mam minimalne i taki Olympusik w zasadzie byłby wystarczający, bo nie mam zamiaru nagrywać formuły I i tym podobnych wygibasów. Na widok kamery goście natychmiast się krygują, a tajniacko ustawiony aparat nie wzbudza niczyich podejrzeń i nagranie jest baaardzo naturalne i bawimy się przednio jak po chwili goście mogą się sobie przyjrzeć (nie mylić z nagraniami typu ..."przyszedł Rywin do Michnika"...)
    Pozdr.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Tojfi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Posty
    183
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gonia
    Znalazłam odpowiedź - jest w instrukcji, którą przecież przeglądałam już kilkakrotnie, a dopiero teraz "znalazłam". Zapis video w SHQ możliwy jest na karcie typu H i konia z rzędem kto mi wyjaśni dlaczego zastosowano takie nazwijmy to "restrykcje"?
    Karty typu H są kilkukrotnie szybsze (szybszy jest na nich zapis/odczyt) Poprostu karta typu M nie wyrabiala by z zapisem tak duzej ilosci danych / s

    Gdzie moj koń z rzędem ?
    Pozdrawiam Rafał M.
    __________________________________________________

    E-520 + ZD 14-42 + ZD 14-54 + ZD 70-300 + Tumax DPT386AFZ-OP + Raynox DCR-250, DJI Mavic Air

  7. #7
    | OlyJedi Awatar gonia
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    północ
    Posty
    110
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Tojfi - dzięki za info.
    Co do "konia z rzędem" to postaram się (będzie trudno, oj trudno) złapać zaprzęg koński w drodze zwyczajnej, głęboko potępionej, kradzieży i wywiązać się z zobowiązania...

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: OLY SP 550 UZ - zapis video na karcie

    Cytat Zamieszczone przez gonia
    Witajcie.
    Problem polega na tym, że w jakości HQ zapis na oryginalnej 2GB karcie typu M idzie bez problemu. Czas zapisu sięga 36 min. Po przejściu na zapis SHQ zapis trwa tylko 11 sek. Czyżby rejestracja odbywała się tylko w pamięci wewnętrznej, a na kartę nie "wchodzi" zapis w najwyższej jakości. Czy to wada czy poprawna zasada działania?
    Nie wiem czy to pomoże - w moim świeżo kupionym sp-560 + karta Fuji H 2Gb w trybie shq pokazuje 19 minut zapisu. czyli chyba działa dobrze
    Tomek
    // Zwirek //

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam chciałem się dowiedzieć czy zdjęcia panoramiczne sp 560 można robić tylko na funkcji my(własny tryb wykonywania zdjęć) czy na pozostałych też bo u mnie tylko na tym trybie ta funkcja jest dostępna

Podobne wątki

  1. 3D i tryby artystyczne na karcie M+
    By jopp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.08.09, 13:31
  2. Problem z panoramą w karcie xd
    By majkel_me in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.05.08, 15:49
  3. Zapis na karcie
    By Radar in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.10.03, 07:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.