Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jaki wybrać?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki wybrać?

    Witam.Mam pytanie mam zamiar kupić aparat fotograficzny, tylko nie wiem jaki. Dlatego prosze o porade, chciałbym kompaktowy mały. Zastanawiam sie nad Olympus SP 350, ponieważ ktoś mi go polecił. Czy on robi dobre zdjęcia? Czy może jest coś lepszego? Nie miałem jeszcze cyfrowego aparatu i tym bardziej prosze o wyczerpujące informacje. Z góry serdecznie dziękuję

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    a co to znaczy dla Ciebie "dobre zdjęcia"?



  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Wlkp
    Posty
    328
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    a czego oczekujesz i do czego ten aparacik ? Okresl cos wiecej niz tylko suche "dobre zdjecia", poiewaz dobre mozesz zrobic wszystkim

  4. #4
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja uważam, że jak potrzebujesz aparatu ktory ma robić dobre zdjęcia to po prostu kup dobry aparat. Bo jest taka zależność, że dobry aparat robi dobre zdjęcia.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: Jaki wybrać?

    [quote="LALAPO"]Witam.Mam pytanie mam zamiar kupić aparat fotograficzny, tylko nie wiem jaki. Dlatego prosze o porade, chciałbym kompaktowy mały. Zastanawiam sie nad Olympus SP 350, ponieważ ktoś mi go polecił. Czy on robi dobre zdjęcia? Czy może jest coś lepszego? Nie miałem jeszcze cyfrowego aparatu i tym bardziej prosze o wyczerpujące informacje. Z góry serdecznie dziękuję
    Chciałbym sie dowiedzieć co macie do powiedzenia na temat tego aparatu Olympus SP 350? Jaki polecilibyście aparat kompaktowy?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Zależy za ile możesz dostać SP-350. To już model z archiwum. Bardzo dobry kompakt, można się wiele nauczyć, w pełni manualny (auto i programy też są). Stopka do lampy jest, RAW jest, ale zapis pojedynczego RAWa trwa około 8 sekund. Mnie to przeszkadzało. W jpeg jest cacy. Dobrze wyprofilowany. Pewnie obecne kompakty lepiej i szybciej łapią ostrość. Jakość zdjęć jest dobra. ISO400 jest dość zaszumione, ale korzystając z RAW robiłem nawet portrety i byłem zadowolony. Niestety nie wiem, czy obecne niedrogie kompakty mniej szumią. Może Fuji F40? Ale on chyba nie jest dla kreatywnych i RAW nie ma.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: Jaki wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez LALAPO
    Witam.Mam pytanie mam zamiar kupić aparat fotograficzny, tylko nie wiem jaki. Dlatego prosze o porade, chciałbym kompaktowy mały. Zastanawiam sie nad Olympus SP 350, ponieważ ktoś mi go polecił. Czy on robi dobre zdjęcia? Czy może jest coś lepszego? Nie miałem jeszcze cyfrowego aparatu i tym bardziej prosze o wyczerpujące informacje. Z góry serdecznie dziękuję
    Dobre zdjecia robi fotograf, aparat, zwłaszcza wyposażony w wiele funkcji może mu pomóc, lub wręcz zniechecić, o ile okaże sie nie do okiełznania. SP350 jest kompaktem doskonale wyposażonym i zapewne można nim o ile okolicznosci pozwola/ temat, warunki pogodowe itp/ zrobić fantastyczne fotki. Ten aparat choć nie ma wysokich ISO, fd i innych nowosci, to przewyższa inne małpki możliwościami fotograficznymi, tym bardziej iż ma fizycznie większą matrycę. Spokojnie można ten aparat polecić, zacznij od nastaw AUTO i powoli przechodź do innych trybów-nauczysz się, w końcu kazdy z nas kiedyś zaczynał-ja od czeskiego PIONERA i START 66, a z cyfrówek od Camedii C-725UZ którą mam do dziś i nadal służy i to nie źle. Powodzenia i jak zaczniesz od SP-350 to Ci sie będzie tylko chwalić. TU: http://www.pbase.com/cameras/olympus/sp_350 znajdziesz przykładowe fotki wykonane przez amatorów Olkiem SP-350 Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Polaroid - jaki wybrać?
    By suchar in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11.12.17, 19:49
  2. Jaki aparat wybrać?
    By ardianekkk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.02.09, 14:13
  3. jaki aparat wybrac?
    By mattpl in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20.01.09, 18:03
  4. Jaki aparat wybrać??
    By kamikadze23 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23.05.06, 23:09
  5. Jaki wybrać 740 & 760
    By OKI in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14.07.04, 13:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.