Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Szeroki obiektyw do mikro 4/3

  1. #11
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Moje mieszanie mojsze - Fuji 16-50

  2. #12
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Moje mieszanie mojsze - Fuji 16-50
    Czytałeś temat wątka?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Czytałeś temat wątka?
    A Ty wykonaj skomlikowane działanie matematyczne: 16:1,33.
    Co wyszło? Może przypadkiem poszukiwane przez autorkę 12mm?
    A system? To zawsze można zmienić... Na dodatek przy stanie posiadania autorki można to zrobić całkiem bezboleśnie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Jeśli na wycieczki to 12-50 jest spoko. Mam, używam i jakoś nie narzekam. Do widoczków niska przysłona nie jest konieczna. Jest do tego uszczelniony i przy okazji makro można bez zmiany szkła zrobić. Cena za używany pozwoli zaoszczędzić na wycieczki

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    12-50 to najgorszy obiektyw jaki kiedykolwiek miałem w ręku...
    Jeżeli 12 mm jest wystarczające to śmiało bierz 12-32 Panasonic'a - to obecnie najlepszy kit w systemie, a przy tym malutki
    Kupiłem nowy bez gwarancji za 444 - dzisiaj do dostania za ok. 500...

  6. #16
    Awatar Ania_88
    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Kraków / Rzeszów
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Dały mi nowy zasób foto-wiedzy. Chciałabym każdy z w/wymienionych obiektywów mieć na 1 dzień i popróbować

    Subskrybuję dział mikro 4/3 na allegro od dwóch miesięcy i czekam na jakieś okazje szerokich, z autofocusem i jasnych.
    Mogłabym kupić ten 12-40, 2.8, który ma 100% dobrych opinii, ale za rzadko robię zdjęcia, żeby wydawać 2600 zł i za słabe mam chyba body na taki wyczesany obiektyw (pozdrawiam Freta )

    Wiem, że olympus pen, który posiadam to na pewno w Waszym odczuciu jakaś załość ale wg mnie robi super zdjęcia i chyba nie planuję na razie zmieniać systemu. Nie jarają mnie cięzkie lustrzanki, canony, nikony i inny sranony. Mój olympus wiele już pokazał, przede wszystkim, że dobre zdjęcie zależy od dobrego oka i pomysłu, a nie wartości sprzętu, z resztą jest malutki i poręczny.

    Pan Easy Rider proponuje Panasonica 12-32. Nie ma żadnych ocen na optycznych.pl, ale może w sklepie dadzą mi go potrzymać. O nim jeszcze nie słyszałam.

    Wszystkie posty dokładnie czytałam i googlałam. Dziękuję za czas i porady

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ania_88 Zobacz posta
    ...dobre zdjęcie zależy od dobrego oka i pomysłu, a nie wartości sprzętu...
    Lubię to, z czasem jeszcze pewnie dojdziesz do wniosku, że "malutkość" i poręczność nie zawsze jest zaletą
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ania_88 Zobacz posta
    Pan Easy Rider proponuje Panasonica 12-32. Nie ma żadnych ocen na optycznych.pl, ale może w sklepie dadzą mi go potrzymać. O nim jeszcze nie słyszałam.
    Bardzo dobry obiektyw, ale imho za krótki na wycieczki. Imho przegrywa zdecydowanie z uniwersalnym 12-50. Bardzo się cieszę, że yamada zabrał glos w tym wątku. Przejrzyj proszę jego galerię i zalicz opad szczęki; jak ja
    A propos: ja bardzo lubię PL1 za jego fajne ziarno.

    Jeszcze inna wersja: 9-18 + 14-150, wycieczkowa kombinacja ekonomicznie optymalna.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    To ja namieszam Ci w głowie i napiszę : 9-18 /4-5.6 W moim zestawie turystycznym - pozycja obowiązkowa.
    Popieram.
    Jeśli mogę dwa słowa:
    ZD 9-18 z dużego 4/3 spokojnie współpracuje z systemem mikro. Potrzebna przejściówka MMF-1 lub MMF-2 lub MMF-3
    Duże 4/3 nie jest takie duże. Jest bardzo lekki, plastikowy i doskonały optycznie
    Autofokus działa trochę wolniej niż z obiektywami systemowymi. Jednak krajobraz nie ucieka.
    Nówka w sklepie kosztuje ok. 2300 zł, na wolnym rynku gdzieś ok 1200 - 1300 zł. Przejściówka na ebayu 36,5 $
    Jak chcesz sobie oglądnąć to masz link poniżej - większość robiona tym obiektywem (nie licząc panoram)
    https://goo.gl/photos/XCeTUMyA15tEstiw5
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Miałem na myśli 9-18 dedykowane do m4/3.
    Co do kosztów zakupu obiektywu - puszkę zmienisz, szkło zostanie, ew strata na sprzedaży szkła jest o wiele mniejsza niż na body.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Obiektyw do zdjęć wnętrz - szeroki i jasny
    By Boromir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 23.04.15, 20:09
  2. szeroki obiektyw
    By slo in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.08.04, 18:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.