Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 100

Wątek: Metz 48 AF1 czy 58 AF1

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    voovoo czekam niecierpliwie na te fotki, lampa bardzo kusi



  2. #12

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witam
    Jeśli chodzi o zdjęcia seryjne, to raczej miałem na myśli sytuację: odległość paru metrów (powiedzmy 5) i ruchomy "obiekt" (np tańcząca para). Poprzednim razem 1 zdjęcie na powiedzmy 5 było takie, że ludzie nie mówili "skasuj to - wyglądam jak ufo". Słowem trzeba pstryknąć kilkadziesiąt żeby parę było niezłych (wiem - to mój niski poziom umijętnośći, ale cóż od czegoś trzeba zacząć).
    I tu problem - jeśli lampa będzie się ładowała 5 sek......

    I jeszcze jedno. Fajnie że liczba przewodnia powinna być podawana przy ogniskowej 50mm, ale jakoś producenci o tym chyba nie pamiętają i jak rocco pisał dla Metz 48 jest dla 105mm. Jak to przeliczyć na 50 mm ?
    Pozdrawiam

    P.S. Ile mogę stracić na lampie kupując ją "na próbę" ? Tzn kupię np Metz48 i jak nie sprawdzi sie to sprzedam ?

  3. #13
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    [quote="najaro"]Witam
    Jeśli chodzi o zdjęcia seryjne, to raczej miałem na myśli sytuację: odległość paru metrów (powiedzmy 5) i ruchomy "obiekt" (np tańcząca para). Poprzednim razem 1 zdjęcie na powiedzmy 5 było takie, że ludzie nie mówili "skasuj to - wyglądam jak ufo". Słowem trzeba pstryknąć kilkadziesiąt żeby parę było niezłych (wiem - to mój niski poziom umijętnośći, ale cóż od czegoś trzeba zacząć).
    I tu problem - jeśli lampa będzie się ładowała 5 sek......

    I jeszcze jedno. Fajnie że liczba przewodnia powinna być podawana przy ogniskowej 50mm, ale jakoś producenci o tym chyba nie pamiętają i jak rocco pisał dla Metz 48 jest dla 105mm. Jak to przeliczyć na 50 mm ?
    Pozdrawiam

    P.S. Ile mogę stracić na lampie kupując ją "na próbę" ? Tzn kupię np Metz48 i jak nie sprawdzi sie to sprzedam ?[/quote
    Nic nie stracisz,zakup ze sklepu w necie mozesz zwrócić wciągo 10 dni

  4. #14
    rocco
    Gość
    ...i jak rocco pisał dla Metz 48 jest dla 105mm. Jak to przeliczyć na 50 mm ?
    Najlepiej zajrzeć na stronę producenta
    http://www.metz.de/en/photo_electron..._AF-1.647.html
    Tyle, że na tej stronce nie ma modelu 48 AF-1
    To nic, są za to dane dla 44 AF-1 i 58 AF-1
    dla 44 AF-1
    http://www.metz.de/en/photo_electron..._AF-4.176.html
    ]quote]Guide number with ISO 100/21° (105mm) 44
    Guide number with ISO 100/21° (50mm) 34[/quote]
    a dla 58 AF-1
    http://www.metz.de/en/photo_electron..._AF-1.647.html
    Guide number with ISO 100/21° and 35/50 mm 42
    Guide number with ISO 100/21° and max. zoom 58
    Trzeba kliknąc na "Data sheet".
    48-ka będzie tak pośrodku, możesz sobie roboczo przyjąc, że liczba przewodnia dla 48 AF-1 będzie w okolicach 36-37.
    Gdy juz kupisz to na wyświetlaczu będziesz miał wszystkie dane.
    Jeśli chodzi o zdjęcia seryjne, to raczej miałem na myśli sytuację: odległość paru metrów (powiedzmy 5) i ruchomy "obiekt" (np tańcząca para). Poprzednim razem 1 zdjęcie na powiedzmy 5 było takie, że ludzie nie mówili "skasuj to - wyglądam jak ufo". Słowem trzeba pstryknąć kilkadziesiąt żeby parę było niezłych (wiem - to mój niski poziom umijętnośći, ale cóż od czegoś trzeba zacząć).
    I tu problem - jeśli lampa będzie się ładowała 5 sek......
    No tak, jeśli ustawisz na aparacie czułośc 200 ISO, ogniskową 50mm to w lampie 58 AF-1 będziesz mial liczbę przewodnią 116 (58 pomnożone przez daw prwa zwiększeniu czułości).
    Przypuśćmy, ze tańcząca para będzie w odległości 5 metrów i ustawisz przysłonę f/4 to do jej poprawnego naswietlenia będzie Ci potrzeba liczby przewodniej okolo 20.
    Mając liczbę przewodnią 116 lampa użyje nieco ponad 20% swojej mocy (dokładnie 23%) czyli możesz zrobic cztery zdjecia w serii nim trzeba będzie ładować kondensator.
    Zrobisz zapewne pięc bo w czasie gdy będzie robił te cztery to lampa już będzie się doładowywać.
    To jest tylko orientacyne ale z zasadzie tak to mozna wyliczyć

  5. #15
    | OlyJedi Awatar przemur
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    65
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver
    58 AF-1 w pokoju ~ 20 metrów kwadratowych, o beżowych ścianach, 50mm/2.8 przy ISO 200 błyska bez problemu do zapełnienia bufora w E510 (tryb RAW) i na pewno jeszcze jest zapas. Po pełnym błysku ładuje się szybko, szczerze to nie zdarzyło mi się jeszcze aby nie błysła kiedy miała bo nie zdążyła się naładować. Jeśli chcesz pomierzę dokładnie czasy ładowania na aku GP 2600. Pozdrawiam !
    Wprawdzie rzeczywiscie 58 AF-1 ma nieco silniejsza lampe, to jednak 48 AF-1 ma krotszy czas ladowania (z tego co czytalem w specyfikacji). Podejrzewam ze oba modele dziela podobna elektronike i kondensatory. Wic do zdjec seryjnych w praktyce beda sie tak samo nadawaly.

    Jeszcze z roznic miedzy oboma modelami - 48 AF-1 ubyl tez czujnik swiatla, a wiec nie wspiera ona trybu Auto - zostaje manual i (FP)TTL.

    Więcej info na stronie brytyjskiego dystrybutora: http://www.metzflash.co.uk/pages/metz48af1.html
    Pozdrawiam,
    Przemek

  6. #16
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Pierwsza fotka z Matza AF 48-1
    Swiatło odbite pod od sufitu z wysunietym białym odbłysnikiem.Ostrośc ustawiona na żółtego kwiatka.Wywołane z RAW niew yostrzone po zmniejszeniu.Uwaga!!! sufit nie był biały
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proba_lampy_126.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	3189  

  7. #17

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    74
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Metz 48 AF1 olympus ale po niemiecku strony angielskiej chyba jeszcze niema.
    http://2007.metz.de/de/foto-elektron...atenblatt.html
    Pozdrawiam mały42

  8. #18
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Zapomniałem dodać,że wprowadziłem korektę błysku na "minus 1"

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez voovoo2
    Zapomniałem dodać,że wprowadziłem korektę błysku na "minus 1"
    Widać. Bo niedoświetlone.

  10. #20

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez przemur
    Jeszcze z roznic miedzy oboma modelami - 48 AF-1 ubyl tez czujnik swiatla, a wiec nie wspiera ona trybu Auto - zostaje manual i (FP)TTL.
    No cóż... pozostaje mi przyznać się do niewiedzy.....
    Co to jest tryb auto ?
    Wydawało mi sie do tej pory że to aparat mierzy, wykonuje wszystkie skomplikowane obliczenia o których pisał rocco "mówi" lampie ile światła jest potrzebne a ta posłusznie daje światło. Czy tryb auto będzie miał coś wspólnego z błyskaniem w trybie slave (rozumiem że można Metz 48 wyzwolić zdalnie wbudowaną w aparat lampą) ? Byłoby miło, gdyby lampa umiała zmierzyć ile światła trzeba i jako slave dała go odpowiednio....
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. FL-36 czy Metz 44 AF-4?
    By Oleryk in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 16:25
  2. metz 58 AF-2 czy FL-50 R
    By krzych.w in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.02.11, 14:16
  3. Metz czy oly FL do e 410?
    By lewelof in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.10.08, 11:08
  4. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.