Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 100

Wątek: Metz 48 AF1 czy 58 AF1

  1. #91
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Marecki, dzięki! O to mi chodziło.

  2. #92
    | OlyJedi Awatar Warmik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    451
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ostatnio wyczytałem gdzieś że "czterdziestkaósemka" ma obracaną głowicę tylko góra dół, a na boki nie, czy tak faktycznie jest?



  3. #93
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Metz 44 ma obracany palnik tylko góra-dół
    Metz 48 ma obracany palnik góra-dół i lewo-prawo

  4. #94

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    36
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Warmik Zobacz posta
    ostatnio wyczytałem gdzieś że "czterdziestkaósemka" ma obracaną głowicę tylko góra dół, a na boki nie, czy tak faktycznie jest?
    Obraca się także na boki - w lewo 180 st, w prawo ok 135 st.

  5. #95
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Warmik Zobacz posta
    ostatnio wyczytałem gdzieś że "czterdziestkaósemka" ma obracaną głowicę tylko góra dół, a na boki nie, czy tak faktycznie jest?
    Jest w Olypedii:
    http://www.olympusclub.pl/olypedia/i...a_Metz_48_AF-1

  6. #96
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeszcze jeden problem jaki wystąpił w bratowym 48AF1 to że wspomaganie AF nie bardzo działało z uwagi na złe wycelowanie wzorca. Po lekkim odkręceniu lampy na uchwycie i dociśnięcie lampy w dół tak alby wzorzec padał niżej działało OK ale bez tego praktycznie nic nie dawało w ciemności. Przy mojej 58 takiego problemu nie ma. W zupełnej ciemności fotki są ostre.
    mente et malleo

  7. #97
    | OlyJedi Awatar sage
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Bydgszcz
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marecki Zobacz posta
    Jeszcze jeden problem jaki wystąpił w bratowym 48AF1 to że wspomaganie AF nie bardzo działało z uwagi na złe wycelowanie wzorca.
    Faktycznie jest tak, gdy wyceluję swój zestaw w obiekt oddalony o 1-2m. Powyżej tej odległości światełko wspomagania autofocusa pokrywa się z punktem ostrości aparatu i w widoczny sposób poprawia działanie autofocusa. O ile dobrze pamiętam było o tym na forum łącznie z ilustracjami obrazującymi.

    ----------

    "Producent podaje również, że błąd paralaksy przy odległości 0,7 do 1m może uniemożliwić pracę wspomagania." - znalazłem w linku do Olypedii, podanym przez Rocco
    Ostatnio edytowane przez sage ; 20.05.08 o 14:55

  8. #98

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    pomocy

    przeczytałem ten i inne wątki poświęcone Metz 48 i 58 i nie wiem na co się zdecydować.
    Myślę, że bez palnika czołowego mogę się obejść, a i moc 48 w większości przypadków byłaby wystarczająca. Przypuszczam, że często z lampy nie będe korzystał, jako, że wolę (jak światło pozwala) pstrykać bez flasha. W zasadzie jedynie brak trybu AUTO w M48 zniechęca mnie do jej zakupu, ale czy słusznie? W którymś poście ktoś napisał, że w trybie AUTO fotki są lepiej doświetlone. Czy ktoś mógłby dokładniej odpowiedzieć jaki widzi różnice przy fotografowaniu w obydwu trybach? I druga sprawa, korzystam z przejściówki na M42 i starych obiektywów (ok. 25 letnich) Pentacona i Meyer-Optik Gorlitz. Być może przy wspólpracy z obiektywami niesystemowymi różnica pomiędzy Auto a TTL jest bardziej widoczna? W obydwu przypadkach lampa nie dostanie informacji o przysłonie, ale chyba dlatego TTL ma przewagę (?) Z tego by wynikało, że bez trybu Auto można się obejść. Trochę się nazbierało wątpliwości, będę wdzięczny za rady.

  9. #99

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez voovoo2 Zobacz posta
    Pierwsza fotka z Matza AF 48-1
    Swiatło odbite pod od sufitu z wysunietym białym odbłysnikiem.Ostrośc ustawiona na żółtego kwiatka.Wywołane z RAW niew yostrzone po zmniejszeniu.Uwaga!!! sufit nie był biały
    Czyli lampa niedoświetla u Pana tak samo jak u mnie, jaki ma Pan aparat ? ja E-500, prosze potestowac lampe na wprost obiektu, z moich zabaw ta lampa wychodzi ze aby zdjecie bylo doswietlone to trzeba dac o 0,7-1-1,3 EV wiecej w ustawieniach lampy oczywiscie w trybie TTL w tedy lampa bardzo ladnie doswietla ale mam problemy juz z ustawieniem odpowiedniej mocy gdy fotografuje duzy pokoj (ostatnio wesele).

  10. #100

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie jestem użytkownikiem lamp firmy Metz ale myślę że update firmware`u może coś pomóc. Wyszedł parę dni temu http://www.metz.de/en/photo-electron...ash-units.html

    --
    Pozdrawiam
    Łukasz

Podobne wątki

  1. FL-36 czy Metz 44 AF-4?
    By Oleryk in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 16:25
  2. metz 58 AF-2 czy FL-50 R
    By krzych.w in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.02.11, 14:16
  3. Metz czy oly FL do e 410?
    By lewelof in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.10.08, 11:08
  4. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.