Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: OMD EM10II czy Fuji XT-10?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    OMD EM10II czy Fuji XT-10?

    Witam,

    Proszę o pomoc w wyborze startowego zestawu do 5K. Na początku roku byłem prawie zdecydowany na OMD EM5II ale sprawa się przeciągnęła, cashbacki się skończyły i znowu mam dylemat. W tej chwili nie stać mnie na EM5II dlatego rozważam zakup EM10II albo Fuji XT10 bo aktualnie Fuji ma ciekawe ceny i promocje. Trochę poczytałem o Fuji a zwłaszcza przejrzałem masę sampli i muszę stwierdzić, że mi się bardziej podobają zdjęcia z Fuji niż Olka. Być może jest to wynikiem tego, że większość zdjęć z Fuji podkreślała ładny bokeh i pewnie taki efekt jest łatwiej otrzymać dzięki matrycy APSC. Druga sprawa to kolorystyka, na tym polu Fuji chyba ma bardziej podrasowane zdjęcia i to też może się podobać. Z kolei Olympus - stabilizacja i użyteczność, dzięki którym chce się robić zdjęcia.

    Korpus to jedna sprawa ale do niego trzeba kupić jakieś porządne uniwersalne szkło na początek. W Olympusie jest super szkiełko 12-40 PRO ale nie ma zestawów z EM10II a samo szkło jest dosyć drogie. Mam starego Canona ale już prawie go nie używam bo po prostu nie chce mi się go tachać ze sobą. Bardzo lubię stałkę 50 i sądzę ze zakup Panasonica 25 1.7 będzie dla mnie obowiązkowy prędzej czy później jak wybiorę korpus Oly.

    Jestem ciekaw waszego zdania i podpowiedzi jakie szkła warto kupić do Fuji.
    Czy ktoś z Was robił takie porównanie Oly vs Fuji? Jakie proponujecie zestawy - body + uniwersalny zoom do 5K. Z pewnością poźniej dokupię portretówkę jak dozbieram więcej kasy.

    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W razie gdybym został źle zrozumiany. Poszukuję zestawu do 5K czyli 5000zł.
    Odrzucam EM5 i EM10 na rzecz nowszych wersji, sądzę, że warto. W EM10II lepsza stabilizacja i wizjer, w EM5II gibany ekran.
    Makro nie jest moim konikiem, raczej celuje w pejzaż/architektura/portret także wciąż rozpatruje Fuji. Dużo czasu spędziłem na zgłębianiu Olympusa ale zanim się zdecydowałem ceny poszły do góry i teraz muszę zrewidować swoje potrzeby.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    xoxer
    wszystko rozbija się o obiektywy jakie chcesz podpiąć. Cena samego aparatu będzie podobna, różnice są w szkłach - inne ogniskowe, jasność, ceny.

    Sam kupiłbym X-T10 gdyby nie to, że chciałbym do niego 18-55, 35/1.4 i 56/1.2. A taki zestaw kosztuje obecnie z uwzględnieniem caschback jakieś 9100 zł. Można kupić X-T10 z 16-50, 35/2 i 60/2.4 za 5900, ale to już nie to.

    E-M10 mkI z 14-42 EZ, 25/1.8 i 45/1.8 to ok. 5600 zł. Mk II droższy - czy wart różnicy to nie wiem.

    Najlepiej wybierz sobie obiektywy, które chciałbyś mieć i na tej podstawie podejmij decyzję.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Mam podobny problem. Nadchodzi czas decyzji o zakupie.Koledzy doradzają mi luszczankę bo lubię pierze, ale mnie ciągnie do OMD M1 ( ostatnio 2570 na value) , waham się strasznie bo obrazek z fuji xt10 w mojej ocenie deklasuje micro.Tylko że nie ma w luckich pieniądzach tele w fuji.
    Jak żyć....

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Mam podobny problem. Nadchodzi czas decyzji o zakupie.Koledzy doradzają mi luszczankę bo lubię pierze, ale mnie ciągnie do OMD M1 ( ostatnio 2570 na value) , waham się strasznie bo obrazek z fuji xt10 w mojej ocenie deklasuje micro.Tylko że nie ma w luckich pieniądzach tele w fuji.
    Jak żyć....
    Mam EM5 Mark II i X-M1.
    Fuji zakupilem do konkretnego celu - zdjęć nocnych i nocnego nieba. Na codzień używam Olka, lepsza stabilizacji i mam do niego pełny zestaw szkieł zgromadzony przez lata.
    I to się nie zmieni. Poza stabilizacją i "dużym" obrazkiem, zaletą jest dla mnie wyświetlacz, nie wiem jak pracuje sie na wyświetlaczach fuji, bo nie mam, powiększenie do ostrzenia do 14x a nie do 3x jak mam Fuji - sprawdź w specyfikacji jak jest w wybranym do porównania body, brak poziomicy w X-M1, podobno niektóre Fuji już ja mają. Matryca faktycznie w warunkach w których ją używam zachowuje się lepiej od Olkowego soniaka.

    A do pierza to chyba jednak luszczanka lub E-M1 + stosowne nowe lub stare szkła. Przejrzyj zresztą wątek Muminka.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 19.03.16 o 06:16
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam EM5 Mark II i X-M1.
    Fuji zakupilem do konkretnego celu - zdjęć nocnych i nocnego nieba. Na codzień używam Olka, lepsza stabilizacji i mam do niego pełny zestaw szkieł zgromadzony przez lata.
    I to się nie zmieni. Poza stabilizacją i "dużym" obrazkiem, zaletą jest dla mnie wyświetlacz, nie wiem jak pracuje sie na wyświetlaczach fuji, bo nie mam, powiększenie do ostrzenia do 14x a nie do 3x jak mam Fuji - sprawdź w specyfikacji jak jest w wybranym do porównania body, brak poziomicy w X-M1, podobno niektóre Fuji już ja mają. Matryca faktycznie w warunkach w których ją używam zachowuje się lepiej od Olkowego soniaka.

    A do pierza to chyba jednak luszczanka lub E-M1 + stosowne nowe lub stare szkła. Przejrzyj zresztą wątek Muminka.

    Bardzo dźwiękuję za te słowa. Proszę daj linka do wątku Muminka ( ładny rym wyszedł

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam EM5 Mark II i X-M1.
    Fuji zakupilem do konkretnego celu - zdjęć nocnych i nocnego nieba. Na codzień używam Olka, lepsza stabilizacji i mam do niego pełny zestaw szkieł zgromadzony przez lata.
    I to się nie zmieni. Poza stabilizacją i "dużym" obrazkiem, zaletą jest dla mnie wyświetlacz, nie wiem jak pracuje sie na wyświetlaczach fuji, bo nie mam, powiększenie do ostrzenia do 14x a nie do 3x jak mam Fuji - sprawdź w specyfikacji jak jest w wybranym do porównania body, brak poziomicy w X-M1, podobno niektóre Fuji już ja mają. Matryca faktycznie w warunkach w których ją używam zachowuje się lepiej od Olkowego soniaka.

    A do pierza to chyba jednak luszczanka lub E-M1 + stosowne nowe lub stare szkła. Przejrzyj zresztą wątek Muminka.
    Witam !

    Fotografowalem dosc dlugo Olkami ale jednak z czasem przeszedlem na system Fuji.

    Fuji X-T10 ma poziomice, bardzo dobry wizjer i migawke od 30s - 1/32000s poza tym aparat tworzy obrazy 14 bit / kanal co daje
    znacznie lagodniejsze i subtelniejsze przejscia kolorystyczne. Tryby DR100, DR200, DR400 chroniace swiatla przed przepaleniami bardzo
    ulatwiaja fotografowanie.
    Duzy DR i latwa symulacja filmow to zaleta tego systemu.
    Wysokie ISO jest niesamowite i na fotach zachowuje sie wiele detalu.
    Przy jasnych szklach uzyskuje sie piekne rozmycia tla ktore bardzo przypomina mi to co
    uzyskiwalem w FF.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 19.03.16 o 10:28 Powód: korekta
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  9. #9
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Fotografowalem dosc dlugo Olkami ale jednak z czasem przeszedlem na system Fuji.

    Fuji X-T10 ma poziomice, bardzo dobry wizjer i migawke od 30s - 1/32000s poza tym aparat tworzy obrazy 14 bit / kanal co daje
    znacznie lagodniejsze i subtelniejsze przejscia kolorystyczne. Tryby DR100, DR200, DR400 chroniace swiatla przed przepaleniami bardzo
    ulatwiaja fotografowanie.
    Duzy DR i latwa symulacja filmow to zaleta tego systemu.
    Wysokie ISO jest niesamowite i na fotach zachowuje sie wiele detalu.
    Przy jasnych szklach uzyskuje sie piekne rozmycia tla ktore bardzo przypomina mi to co
    uzyskiwalem w FF.


    Pozdrawiam
    Ech, jak podejść to pierze na ekw.350mm. Co robić, co robić
    Czy zwierzyna łyknie tabletkę gwałtu ?!

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Fuji X-T10 ma poziomice, bardzo dobry wizjer i migawke od 30s - 1/32000s poza tym aparat tworzy obrazy 14 bit / kanal co daje
    znacznie lagodniejsze i subtelniejsze przejscia kolorystyczne. ...
    Tak tylko zwróce uwagę co do migawki : od 30s - 1/32000s, że chodzi o migawkę elektroniczną. Mechaniczna ma najkrótszy czas 1/4000s , tyle co i w EM10 II (co prawda elektroniczną EM10 II ma 1/16000s)
    Jeśli chodzi o RAW-y 14 bit / kanał w obróbce może się przydać, jednak różnica w wadze pliku RAW jest co by nie powiedzieć bardzo duża.
    EM10 II plik RAW waży ok 13,5 MB.
    Fuji X-T10 plik RAW waży ok. 32 MB.
    Żeby nie było, nie jestem jakimś zwolennikiem/przeciwnikiem żadnego z powyższych aparatów
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.03.16 o 10:59
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Fuji S5 Pro
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 15:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.