Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Pomoc w usunięciu samochodów ze zdjęcia.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Tomakinho
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    PL Leszno
    Posty
    288
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Pomoc w usunięciu samochodów ze zdjęcia.

    Witam Chciałbym abyście mi pomogli pozbyć się samochodów zasłaniających mural na kamienicy.

    Ja próbowałem w CS5 ale niestety nie udało mi się bo jestem totalnym laikiem

    P3080114.ORF

    P3080117.ORF

    Pliki dałem w formacie RAW. Jedno zdjęcie to cały mural a drugie to część którą zasłaniają samochody.

    Wdzięczny byłbym za rady jak to zrobiliście bo chciałbym się nauczyć

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomakinho ; 8.03.16 o 19:45

  2. #2
    Awatar Traf
    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No więc tak...
    Poprosiłem właścicieli samochodów żeby przestawili swoje auta, bo chciałbym zrobić zdjęcie budynku.
    A tabliczka na drugim zdjęciu jeszcze łatwiej poszła. Drabina, kombinerki, śrubokręt chwila strachu i tabliczki nie ma
    A tak na marginesie zastanawiam się po co kupiłeś Photoshopa, jeśli nie jesteś fotografem i nie umiesz z niego korzystać. Lepiej trzeba było na początek sprawdzić coś z darmową licencją.


    Ostatnio edytowane przez Traf ; 13.03.16 o 16:50

  3. #3
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Traf Zobacz posta
    No więc tak...
    Poprosiłem właścicieli samochodów żeby przestawili swoje auta, bo chciałbym zrobić zdjęcie budynku.
    A tabliczka na drugim zdjęciu jeszcze łatwiej poszła. Drabina, kombinerki, śrubokręt chwila strachu i tabliczki nie ma
    A tak na marginesie zastanawiam się po co kupiłeś Photoshopa, jeśli nie jesteś fotografem i nie umiesz z niego korzystać. Lepiej trzeba było na początek sprawdzić coś z darmową licencją.
    A możesz odpowiedzieć koledze na pytanie:
    Cytat Zamieszczone przez Tomakinho Zobacz posta
    Pliki dałem w formacie RAW. Jedno zdjęcie to cały mural a drugie to część którą zasłaniają samochody.
    Wdzięczny byłbym za rady jak to zrobiliście bo chciałbym się nauczyć
    Pozdrawiam
    tak porostu, bez marginesów?
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Saboor, a Ty potrafisz życ bez bawienia sie w policjanta?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Traf Zobacz posta
    No więc tak...
    Chciałem się przyjrzeć efektom i kliknąłem w zdjęcie. Myślałem, że zobaczę pełen rozmiar a tu Zonk!:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez_tytułu_1.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	289,9 KB
ID:	169282
    Do bani taka pomoc!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Tomakinho
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    PL Leszno
    Posty
    288
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Traf Zobacz posta
    No więc tak...
    Poprosiłem właścicieli samochodów żeby przestawili swoje auta, bo chciałbym zrobić zdjęcie budynku.
    A tabliczka na drugim zdjęciu jeszcze łatwiej poszła. Drabina, kombinerki, śrubokręt chwila strachu i tabliczki nie ma
    Właścicieli aut nie znam niestety
    Co do tabliczki nie moja własność więc nie ruszam.

    Cytat Zamieszczone przez Traf Zobacz posta
    A tak na marginesie zastanawiam się po co kupiłeś Photoshopa, jeśli nie jesteś fotografem i nie umiesz z niego korzystać. Lepiej trzeba było na początek sprawdzić coś z darmową licencją.
    Cieszę się że masz poczucie humoru i fajnie ale myślałem że czegoś się nauczę z porad w tym temacie.
    Nie kupiłem Photoshopa tylko ściągnąłem wersję próbną darmową przez miesiąc i chciałem się sprawdzić czy sam dam radę. Niestety nie dałem i dlatego pytam tutaj.

    Dzięki za usunięcie zbędnych elementów. Szkoda że nie wyjaśniłeś jak i co trzeba zrobić a na tym mi zależało też.

  7. #7
    Awatar Traf
    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tomakinho Zobacz posta
    Właścicieli aut nie znam niestety
    Co do tabliczki nie moja własność więc nie ruszam.
    Cieszę się że masz poczucie humoru i fajnie ale myślałem że czegoś się nauczę z porad w tym temacie.
    Nie kupiłem Photoshopa tylko ściągnąłem wersję próbną darmową przez miesiąc i chciałem się sprawdzić czy sam dam radę. Niestety nie dałem i dlatego pytam tutaj.
    Dzięki za usunięcie zbędnych elementów. Szkoda że nie wyjaśniłeś jak i co trzeba zrobić a na tym mi zależało też.
    Naprawdę nie miałem na celu Cię urazić. Jeśli tak się stało to przepraszam.
    Proces klonowania czy usuwania niechcianych elementów w programie graficznym, jest procesem dość żmudnym (w zależności od skomplikowania obrazu) i zamiast opisywać w sieci po raz setny co zrobiłem, to podpowiem Ci tylko żebyś wpisał w wyszukiwarkę "klonowanie w photoshopie" i znajdziesz tam setki porad jak to zrobić. Nie trzeba do tego PS-a. Można to zrobić również w bardzo dobrej przeglądarce zdjęć FastStone Image Viewer. Tam też jest takie narzędzie do klonowania.
    Jeśli chcesz te zdjęcia duże, to podaj maila na priva, to podeślę Ci w oryginalnej rozdzielczości.
    Dodam jeszcze, że nie widoczny efekt mógłby być zdecydowanie lepszy, gdyby poświęcić mu więcej czasu. Ja zrobiłem to niedokładnie, na szybko, żeby pokazać jaki może być efekt.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Tomakinho
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    PL Leszno
    Posty
    288
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Nie czuję się urażony. Dziękuję za pomoc w usunięciu tych samochodów. Miałem tylko nadzieję że da się opisać w jakiś sposób czynności jakie trzeba wykonać aby to zrobić.

    Ja stosowałem lasso ale niestety efekt nie był zadowalający. Może ktoś zna jakieś filmy lub strony z instruktażami do nauki obróbki zdjęć na CS5?

    Co do zdjęć mógłbyś umieścić je tutaj w temacie

  9. #9
    Awatar Traf
    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tomakinho Zobacz posta
    Co do zdjęć mógłbyś umieścić je tutaj w temacie
    Są za duże. Wątek się rozjedzie.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Chciałem się przyjrzeć efektom i kliknąłem w zdjęcie. Myślałem, że zobaczę pełen rozmiar a tu Zonk!:

    Do bani taka pomoc!
    mam to samo....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Zdjęcia samochodów
    By Czacha in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 10:21
  2. Zdjęcia noca - Co i jak, prosze o pomoc.
    By Wariacina in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.09.08, 16:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.