Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Adpater Nex -> M4/3

  1. #1
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Adpater Nex -> M4/3

    Tak się zastanawiam czy jest i ma sens założenia Samyanga 12mm z bagnetem m43 na Nexa 6 - nie mogę znaleźć nic konkretnego w tym temacie - teoretycznie pokrycie matrycy powinno być ok ale adaptera nie widziałem na allegro. Ktoś z was próbował się tak bawić?
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Przecież jest taki obiektyw.... Ja do fuji kupiłem drugiego...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Mam kupionego do m43 nie mam zamiaru kupować nowego
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Obawiam się, że kupienie takiego adaptera może nie być łatwe. Zarówno obiektywy do NEX-a jak i m4/3 sterują przysłoną z korpusu za pomocą styków elektrycznych, przypuszczam jednak, że same protokoły transmisji danych są inne. Aby zatem adapter umożliwiał wykorzystanie na korpusie NEX-asystemowych obiektywów m4/3 musiałby zawierać elektronikę dokonującą konwersji sygnałów pomiędzy standardami obu systemów. Ponieważ rozmiary matrycy NEX-a są większe niż m4/3 można się spodziewać, że wiele obiektywów m4/3 po założeniu przez taki adapter by winietowało co mocno ograniczałoby zakres obiektywów stosowalnych z takim adapterem. Do tego w systemie m4/3 dystorsje obiektywów są często korygowane programowo, czego oczywiście NEX by nie robił. Powodowałoby to, ze taki adapter byłby kosztowny, a użyteczny jedynie z bardzo nielicznymi obiektywami systemowymi i sens jego produkowania jest dość dyskusyjny. Można oczywiście pomyśleć o wersji bez styków - ta byłaby łatwiejsza do wyprodukowania, ale... używalna jedynie z manualnymi obiektywami do systemu m4/3 których jest niezbyt dużo i nadal przynajmniej z niektórymi z nich można by się spodziewać winietowania. W sumie - adapter mocno niszowy i z tego powodu mało atrakcyjny zarówno dla producenta jak i w przypadku, gdyby ktoś jednak uruchomił produkcję - dla ewentualnego importera.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Przecież to szkło manualne więc po co styki? A sam adapter widziałem na ebayu, problem w tym, że jak czytałem opinie to uniemżliwia ostrzenie na nieskończoność, sam kiedyś myślałemo używaniu tego szkła w 2 systemach ale odpuściłem
    Korekta: adapter był z nex na m43, w drugą stronę się nie da ze względu na odległość rejestrową, czy jak się to nazywa...
    Ostatnio edytowane przez Fisher7811 ; 8.03.16 o 22:01

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Z manualnymi oczywiście da się bez styków, ale... ilu będzie chętnych na używania manualnych obiektywów z bagnetem micro 4/3 na korpusach Sony NEX? Już same takie obiektywy są dosć niszowe, osób ktore posiadając takie obiektywy przesiadły sie z micro 4/3 na NEX-a bedzie niewiele a na dodatek części z tych obiektywów nie da sie z NEX-em użyć ze względu na winietowanie. Na duży popyt nie ma co liczyć, a mały popyt to niewielka skala produkcji co z kolei oznacza wyższą cenę i dalszy spadek popytu...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #7
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Przecież to szkło manualne więc po co styki? A sam adapter widziałem na ebayu, problem w tym, że jak czytałem opinie to uniemżliwia ostrzenie na nieskończoność, sam kiedyś myślałemo używaniu tego szkła w 2 systemach ale odpuściłem
    Korekta: adapter był z nex na m43, w drugą stronę się nie da ze względu na odległość rejestrową, czy jak się to nazywa...
    No właśnie o ostrzenie w nieskończoność mi chodzi . Szkoda. Poszukam jeszcze o tym
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Ja sam planowałem kupić do olka i cwaniacko przez adapter użyć na nexie 2 w 1 szkło szerokie i ultraszerokie, tyle, że adapter to cienka blaszka, jak nie jest idealnie wykonana to jest problem z ostrzeniem, a że w jedynym opisie użytkownika był ten problem opisany więc odpuściłem, potem była faza planów zakupu taniego korpusu nex albo fuji pod tego samyego a w końcu zostałem z 9-18 przez adapter

  9. #9
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    No ja obiektyw mam a nexa ma szwagier więc chciałem zaproponować mu pozyczenie mojego. 16$ to nie duża kwota ale utopić też nie wesoło.

    EDIT:
    Znalazłem to http://m43photo.blogspot.com/2013/06...s-on-sony.html

    Generalnie 2 mm różnicy między odległością rejestrową może wpłynąć negatywnie na ostrzenie w nieskończoność - zapytałem o używanie 12mm - zobaczymy jaka będzie odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez zimoch ; 9.03.16 o 11:59
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Obiło mi się o oczy, że nyny używa obiektów m4/3 na Nexie.
    Może warto zapytać u źródła.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.