Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Serwis Olympusa w Warszawie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cześć Wszystkim po długim czasie mojej "niebytności". Niestety na wstepie od razu muszę zgłosić się do Was z prośbą o pomoc. Moja E-M5 też zaczyna "świrować". Włączam aparat, wszystko gra, po wyłączeniu i odczekaniu 3-4 min aparat nie chce się włączyć. Wyjmuję akumulatorek, wkładam ponownie i aparat cudownie ponownie się uruchamia. Ale po jego wyłączeniu opisany problem się powtarza. Być może coś nie styka przy akumulatorku i jest to prosta do naprawienia rzecz? Zaznaczę tylko, że od kilku dni problem przestał występować (wcześniej przez kilka dni non-stop). Sam nie wiem, co o tym myśleć. Czy wysyłac aparat do serwisu (niemniej boję się, że akurat problem nie wystąpi i serwis nie będzie miał nawet możliwości naprawy). Zastanawiam się też nad zakupem drugiego body na wypadek awarii (z racji na fakt, że robię zdjęcia głównie w czasie wyjazdów na "własnoręcznie" zorganizowane wyprawy, chyba bym sie zapłakał, jakby na takim wyjeździe aparat odmówił posłuszeństwa). Rozmyślam o E-M5 mark II (można kupić za około 3700 zł nowy). Czy warto i czy różnica będzie zauważalna (na E-M1 mark II niestety mnie nie stać). Serdecznie pozdrawiam, wszystkim "starych" znajomych.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Cześć Wszystkim po długim czasie mojej "niebytności". Niestety na wstepie od razu muszę zgłosić się do Was z prośbą o pomoc. Moja E-M5 też zaczyna "świrować". Włączam aparat, wszystko gra, po wyłączeniu i odczekaniu 3-4 min aparat nie chce się włączyć. Wyjmuję akumulatorek, wkładam ponownie i aparat cudownie ponownie się uruchamia. Ale po jego wyłączeniu opisany problem się powtarza. Być może coś nie styka przy akumulatorku i jest to prosta do naprawienia rzecz? Zaznaczę tylko, że od kilku dni problem przestał występować (wcześniej przez kilka dni non-stop). Sam nie wiem, co o tym myśleć. Czy wysyłac aparat do serwisu (niemniej boję się, że akurat problem nie wystąpi i serwis nie będzie miał nawet możliwości naprawy). Zastanawiam się też nad zakupem drugiego body na wypadek awarii (z racji na fakt, że robię zdjęcia głównie w czasie wyjazdów na "własnoręcznie" zorganizowane wyprawy, chyba bym sie zapłakał, jakby na takim wyjeździe aparat odmówił posłuszeństwa). Rozmyślam o E-M5 mark II (można kupić za około 3700 zł nowy). Czy warto i czy różnica będzie zauważalna (na E-M1 mark II niestety mnie nie stać). Serdecznie pozdrawiam, wszystkim "starych" znajomych.
    Naprawisz czy nie, to zawsze trzeba mieć jakiś "'model" awaryjny w razie awarii ukochanego aparatu...
    Ja na wyjazdy zawsze biorę na wszelki wypadek starego Olympusa 5060, który świetnie działa i samo to że jest mnie uspakaja. Zwłaszcza, że baterie i karty basują do obu......
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Naprawisz czy nie, to zawsze trzeba mieć jakiś "'model" awaryjny w razie awarii ukochanego aparatu...
    Ja na wyjazdy zawsze biorę na wszelki wypadek starego Olympusa 5060, który świetnie działa i samo to że jest mnie uspakaja. Zwłaszcza, że baterie i karty basują do obu......
    Też mam ten model w pudle, w idealnym stanie. Świetny sprzęt

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    A na innym egzemplarzu akumulatorka próbowałeś?
    Następny pomysł, który przychodzi mi do głowy to przeładowanie firmware'u aparatu. Jeśli nie masz najnowszej wersji - możesz spróbować zrobić aktualizację, jeśli masz najnowszą to nie wiem, czy można z poziomu użytkownika ją przeładować. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jeżeli aparat jest nie do końca sprawny próba przeładowania software'u może go trwale zablokować - i wtedy już tylko serwis.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 1.03.18 o 20:12
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Moi Drodzy, czy możecie podać gdzie jest serwis Olympusa w W-wie? Czy można dotrzeć tam fizycznie czy tylko wysłać aparat?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anulas Zobacz posta
    Moi Drodzy, czy możecie podać gdzie jest serwis Olympusa w W-wie? Czy można dotrzeć tam fizycznie czy tylko wysłać aparat?
    Olympus nie posiada sieci własnych serwisów autoryzowanych, jeśli takowy masz na myśli (np. na okoliczność naprawy gwarancyjnej). W naszym regionie Europy jest jeden fabryczny serwis centralny, a dostarczanie tam sprzętu odbywa się wyłącznie wysyłkowo za pośrednictwem firmy spedycyjnej na koszt Olympusa, jeżeli jest to naprawa gwarancyjna. Jeżeli jest to naprawa odpłatna, to wysyła się sprzęt do siedziby firmy spedycyjnej na koszt własny, kurierem, czy pocztą. Firma spedycyjna jest zamknięta, co wyklucza możliwość osobistego dostarczenia sprzętu. Jeżeli chodzi o naprawy pogwarancyjne, to można skorzystać także z serwisów niezależnych, W Warszawie jest kilka firm usługowych naprawiających sprzęt fotograficzny. Znajdziesz je i opinie o nich kilkoma kliknięciami w Googla.

  7. #17
    Awatar izywec
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Nad morzem
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Podarowano mi Olympusa SP-800UZ. Aparat prawie nie używany, działa doskonale ale ma sformatowaną pamięć wewnętrzną więc nie mam fabrycznego firmware'u aparatu. Jak to można uzupełnić?

Podobne wątki

  1. Serwis Olympusa - C 5060
    By uplift in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.04.07, 20:18
  2. Serwis Olympusa - sprawdzony
    By (A)rturo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10.02.05, 22:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.