Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sigma sd quattro H

  1. #1
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Sigma sd quattro H

    Kolejny system bezlustrowy.
    http://www.optyczne.pl/9447-news-Sig...Quattro_H.html
    Podobnie jak Pentax w swoim martwym produkcie pozostawili stary bagnet i odległość. Matryca ciekawa i pewnie wiele osób ucieszyłoby się gdyby zawitała za jakimś "normalnym" mocowaniem. Moim zdaniem bez sensu.
    bezbagnetowiec z mianowania

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No proszę, nagroda idioty roku już przyznana, a jest dopiero luty. Brawa dla pomysłodawcy umieszczenia wizjera w po prawej stronie aparatu!
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    koszmarny kształt, jak to często u sigmy. Chcą się na siłę wyróżnić "koszmarami designera"

    już tak było - uchwyt z tyłu zamiast z przodu, teraz uchwyt krótszy niż aparat......za to jest wizjer

    http://www.fotopolis.pl/n/19452/sigma-dp2-quattro-test/

  4. #4
    | OlyJedi Awatar KoValus
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Kraków NH
    Posty
    435
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    No proszę, nagroda idioty roku już przyznana, a jest dopiero luty. Brawa dla pomysłodawcy umieszczenia wizjera w po prawej stronie aparatu!
    Oj tam po co ta krytyka tak od razu, może zrobili wycięcie na nos

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Powiem Wam tak, g wiecie i nie jestescie istotnym rynkiem zbytu dla Kazuto.
    Jeszcze jakis czas temu mialem przyjemnosc rozmawiac z jegomosciem, przed smiercia jego ojca, jak i po.
    Nigdy celem Sigmy w kwestii aparatow nie bylo podbicie rynku, wielokrotnie podkreslal, ze to mala rodzinna firma, a aparaty robia z tradycji i bardziej for fun jako dodatek do szkiel.
    Zreszta aparaty robili i robia swietne, rzeklbym o niedoscignionym jak na razie obrazowaniu.
    Tak wiem, nawet APSC jest lepsze bla, bla, bla.
    (dlaczego w Bajerze wywala sie filtr? Moira juz nie przeszkadza? Ano, bo mozliwosci owego sie skonczyly)

    Sigma robi aparaty dla grupy ludzi.
    Zrobienie w koncu bagnetu jest tak o 5lat za pozno ale jest - fajnie.
    Doszlo do tego w koncu, ze SP Janusz w grobie sie usmiechnal.

    O Sigmie duzo mozna mowic ale po co jak nikt nie slucha albo znawcy foto i komentatorzy nawet w recach nie mieli, a bazuja na opacznych i innych tego typu portalach, choc ci pojecia o foto nie maja procz technikalii.

    pozdroofka

    PS
    Przypomina mi sie moj kolega, ktory kolekcjonuje Hassla, ma juz praktycznie wszystko co wypuscili przez wieki, a sluzy mu to jako dekoracja w szafie Gdanskiej, zawod sprzataczka zacnego sprzetu.
    Potem czlowiek kupuje aparat od znawcy i pasjonata danego forum z licznikiem 450, glownie zdjecia do allegro ew testy kur... bateryjek.

    PSS
    Wizier z prawej, kurna jakie wy kinole czy tez bryle nosicie?
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    I co z tego, że to firma rodzinna i że być może jakość obrazowania na bazowej czułości jest bezkonkurencyjna? Jaki to ma związek z wprowadzaniem głupich i nieergonomicznych rozwiązań? W następnym modelu wszystko pewnie będzie do góry nogami, a żeby obsłużyć aparat będzie trzeba stać na głowie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #7
    | OlyJedi Awatar KoValus
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Kraków NH
    Posty
    435
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    PSS
    Wizier z prawej, kurna jakie wy kinole czy tez bryle nosicie?
    Oj tam pożartować nie można Szczerze mówiąc nie wiem, czy to jest w ogóle minus w stosunku do wizjera ustawionego centralnie. W Sigmie szorowałbym nosem po wyświetlaczu, ale w E-M5 też to robię.
    Przyznam się, że zastanawiam się nad przetestowaniem Sigmy DP, tylko, że cena jest dość wysoka, a używek prawie nie ma.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KoValus Zobacz posta
    Oj tam pożartować nie można Szczerze mówiąc nie wiem, czy to jest w ogóle minus w stosunku do wizjera ustawionego centralnie. W Sigmie szorowałbym nosem po wyświetlaczu, ale w E-M5 też to robię.
    Przyznam się, że zastanawiam się nad przetestowaniem Sigmy DP, tylko, że cena jest dość wysoka, a używek prawie nie ma.
    Jest to trochę dziwne - ja np. jestem lewooczny i pewnie mój nos walczyłby z kciukiem o dostęp do przycisku AF.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I co z tego, że to firma rodzinna i że być może jakość obrazowania na bazowej czułości jest bezkonkurencyjna? Jaki to ma związek z wprowadzaniem głupich i nieergonomicznych rozwiązań? W następnym modelu wszystko pewnie będzie do góry nogami, a żeby obsłużyć aparat będzie trzeba stać na głowie.
    No widzisz, dla Ciebie gupich , dla kogos tam byc moze rowniez, sztab Sigmy to z 90% inzynierowie, ktorzy kompletnie pojecia nie maja o tym co robia, wiec trzeba ich uswiadomic, ze sie nie podoba, pisz do Kazuto, adres znasz?

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    ...pisz do Kazuto, adres znasz?
    Ale ja mam głęboko w d***, co ten Kaputo sobie wyprodukuje. Im głupsze będzie miał pomysły, tym lepiej - więcej śmiechu. Widocznie Sigmę stać na takie dziwactwa, więc niech bawią się dobrze. Ja też mam z tego niezły ubaw
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Parę zdjęć Sigmą S 120-300 i Sigmą 180mm OS Makro
    By banc in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.06.14, 12:31
  2. sigma quattro
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15.02.14, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.