Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 139

Wątek: Potrzebne pozwolenie ?

  1. #121
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Już pomijając kwestie płatności - Ziemia, czy Ty wiesz czym to jest uzasadnione? Odświeżaniem pamięci? Serio jestem właśnie tego ciekawa - dlaczego to jest czasowe???
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  2. #122
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Dlaczego to jest czasowe to ja się domyślam. Bardziej mnie interesuje dlaczego kurs w różnych diecezjach kosztuje różnie i różnie trwa?
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  3. #123
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Szczerze powiem - dla mnie osobiście - mógłby być każdy, kto jest po prostu dobrym człowiekiem. Osobą uczciwą, która nie krzywdzi innych ludzi. Ale to podkreślam - dla mnie. I znam takich księży, którzy myślą podobnie co ja i bardzo mnie to cieszy.

    Nie rozumiem i nie zrozumiem dzielenia ludzi - segregacji z powodu wiary.
    Podobnie myślimy, ale trochę inaczej interpretujemy.
    Odchodzimy od właściwego tematu. Ale trudno się nie odezwać jak do mnie mówisz.
    Było by nawet niegrzecznie

    Czy jest to obojętne? W sprawach cywilnych, rodzinnych, zawodowych itp nie powinno mieć znaczenia.
    Natomiast sprawy duchowe. Tu już jest inaczej. Tutaj potrzebne są pewne reguły.
    Gdyby ich nie było, to wyspowiadać mógłby każdy. Celebrę odprawiać każdy kto potrafi.
    To są pewne zasady i reguły. Dzięki nim właśnie istnieją poszczególne wyznania.
    Czym mocniej trzymają się w swojej niezmienności, tym dłużej trwają.
    KK trwa dwa tysiące lat. Trwa dzięki twardym zasadom niezmienności. Ostatnio się zmienia i chyli się ku upadkowi.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Dlaczego to jest czasowe to ja się domyślam. Bardziej mnie interesuje dlaczego kurs w różnych diecezjach kosztuje różnie i różnie trwa?
    Diecezje mają wytyczne by taki kurs przeprowadzić i wydać odpowiednie certyfikaty.
    O kosztach przeprowadzenia kursu i okresie trwania ważności certyfikatu najprawdopodobniej nie ma odgórnych instrukcji. Ten temat jest do własnej woli.
    Dlatego różnie kosztuje i różnie trwa.
    Tak samo jak kurs BHP. W jednym miejscu jeden dzień w innym dwa dni.
    Paliwo tutaj droższe a w innym miejscu tańsze. Tu mieszkania droższe a w innym tańsze.
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 9.02.09 o 01:22 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  4. #124
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    Już pomijając kwestie płatności - Ziemia, czy Ty wiesz czym to jest uzasadnione? Odświeżaniem pamięci? Serio jestem właśnie tego ciekawa - dlaczego to jest czasowe???
    Moim zdaniem czasowe jest tylko z jednego znanemu wszystkim powodu i raczej nie ma tam nic co by wymagało przypomnienia co 5 lat. Każdy mniej więcej wie jak należy się zachowywać w kościele.

  5. #125
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Oj uwierz mi, że nie każdy. Widziałem już wielu zawodowców robiących cyrk w kościele
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  6. #126
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01 Zobacz posta
    Moim zdaniem czasowe jest tylko z jednego znanemu wszystkim powodu i raczej nie ma tam nic co by wymagało przypomnienia co 5 lat. Każdy mniej więcej wie jak należy się zachowywać w kościele.
    Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
    A może spróbować zobaczyć w innym świetle?
    Może to podatek od możliwości zarobienia jakieś tam kasy za pośrednictwem tej instytucji?
    Na cywilnych ślubach mało się zarabia. Ta instytucja daje możliwość jakiegoś porządnego zarobku połączonego z wyżerką. Raz na pięć lat odpalić jej 200 zł. Chyba nie zubożeję.
    A jak dochodu nie przynosi, to mogę nie kontynuować.

    Ps. Tak to w życiu jest. Pesymista zobaczy, że już my połowę butelki wypili. Optymista, że jeszcze połowa została
    Dobranoc. Idę spać.
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  7. #127
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FotoAmator Zobacz posta
    Ale tak jak Tobie wydaje się oczywiste, że można wejść i focić, tak dla księdza jest oczywiste, że wszedłeś to powinieneś wrzucić datek. Nie ważne z jakich powodów wszedłeś. A jeżeli wszedłeś z powodów innych niż duchowych, ten datek powinien być większy. Bo ta instytucja z datków istnieje.
    ciezko sobie nie przypomniec...
    "Turysta: Sto piętnaście!
    Celnik I: Powinno być sto dziewiętnaście - cztery kilo wam brakuje.
    Turysta: Schudłem cztery kilo!
    Celnik II: Y, no, słowem przywozicie do kraju, cztery kilogramy obywatela mniej.
    Turysta: Taak!
    Celnik II: A gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, było by nas mniej coraz!
    Celnik I: Polaków!
    Turysta: To co mam zrobić?
    Celnik II: Sześćdziesiąt za każdy brakujący. A wykształcenie macie jakieś?
    Turysta: Wyższe
    Celnik II: A przepraszam, to po siedemdziesiąt pięć."

    to tak celem rozladowania , a nie podkrecania
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  8. #128
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ja napisze od siebie.Zaznacze,ze jestem katolikiem.Jak mnie nim czyniono nie mialem na to wplywu zadnego i nikt o zdanie mnie nie pytal.
    Jest zasadnicza roznica pomiedzy Kosciolem Katolickim w Polsce i pozostalej czesci Europy.Odniose sie do Niemiec,gdyz temat jakos bardziej znam.Z opowiadan francuzow,wlochow,portugalczykow jest podobnie jak w niemczech.Mnie po prostu nie stac na uczestnictwo w polskim KK.
    Moze troche porownan.
    Zaczniemy od chrztu.W polskim-Trzeba dac ksiedzu,inaczej nie ochrzci,trzeba podac dane rodzicow,swiadectwo slubu koscielnego,chrzestni tez musza takie dokumenty przedstawic,uczestniczyc w naukach.
    W niemieckim-Wystarczy,ze sie zglosisz-ksiadz moze ochrzcic w domu jesli ja tak sobie zycze.Nic wiecej nie potrzeba.
    Komunia I.W polskim-kursy egzaminy,tysiace pytan,jakies skladki na nie wiadomo co,sprawdzanie calej rodziny...normalnie doktorat
    W niemieckim-Zgloszenie dziecka na religi w szkole,ze w tym roku chce,zeby ono przystapilo-zadnych kursow,doktoratow.
    Slub.W polskim-podobnie jak komunia tylko jeszcze gorzej.W niemieckim-wystarczy chec zawarcia zwiazku.
    Podobnie jest z pogrzebem.
    Zaznacze,ze piszac o KK niemieckim i polskim to roznica jest w tym rowniez,ze pojecie takie jak "na tace" w niemieckim nie istnieje.
    Przynaleznosc do jakiejkolwiek religi okreslasz w swojej karcie podatkowej,Na tej podstawie jest odprowadzana skladka,chyba 1-3% dokladnie nie pamietam.Sa w niemczech koscioly katolicke(w moim miescie dwa) gdzie ksiadz odprawia po polsku i wlasnie w tych kosciolach jest tak jak w Polsce,i takie sa wymagania jak przedstawilem wyzej.W kosciolach niemieckojezycznych takiego czegos nie ma.Jest skromnie,czysto,nie ma pokazywania bogactwa na zewnatrz.
    Dzięki Mirek, właśnie o takim kosciele w Niemczech mi mówiono i dobrze przeczytac to z pierwszej ręki.
    Zaś Niemcom mogę tylko pozazdrościć...

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Niestety tego typu rzeczy potrafią poróżnic ludzi skłócić a wręcz doprowadzić do takich chorych sytuacji jak wszelkie wojny religijne które mamy dziś lub mieliśmy nie dawno....
    Dokładnie.
    Dlatego ciagle się zastanawiam, jak świat wyglądałby bez religii?
    Albo tylko z jedną?
    Co wymysliliby ci cwansi, żeby pociagnąc za sobą resztę?
    Pewnie wyglądałby tak samo, nie religia to kolor skóry czy coś innego, człowiek to takie zwierzę, które zawsze znajdzie sobie powód, żeby dokopać innemu człowiekowi :/

    Wracając do meritum czyli pozwoleń, potrafię zrozumieć, że aby wykonywać swoje obowiązki w kościele (takim czy innym) należy umieć się w nim zachować. I po to są kursy.
    Nikt natomiast nie powinien pytać fotografa o wyznanie, przynajmniej w demokratycznym kraju jakim mieni się być Polska.
    Fotografujący ślub nie przychodzi do kościoła się modlić, on tam przychodzi wykonywać swój zawód a w tym nie powinny go ograniczać sprawy wyznania. Jeśli wymagany jest kurs, to ukończywszy go zarówno katolik jak i innowierca będzie wiedział, jak postępowac podczas mszy. Tyle, że kościół to blokuje, w ten sposób faworyzując swoich wyznawców nawet w takiej dziedzinie jak wykonywanie własnego zawodu, dziedzinie, na którą teoretycznie nie powinien mieć wpływu. A ma.
    Tak to widzę, żeby nie wdawać sie w kłótnie, niczego już tu nie napiszę.
    EOT.

  9. #129
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    U nas w miescie jest wiele kosciolow.Miasto chyba jest w jakiejs tam czolowce.Wnetrza sa zachowane tak,ze bedac w srodku czas tam w miejscu stoi.Duzo turystow zwiedza,fotografuje,wycieczki zbiorowe.W przedsionku jet na polce wylozonych kilka kart info do wziecia.Miedzy innymi jest cos w rodzaju regulaminu.Jak zachowac sie w czasie mszy,co jak i kiedy wolno fotografowac,gdzie nie wolno wchodzic.
    Moze zamiast kursu wystarczy takie info na kartce papieru.100 kart to sto kursantow-przeczytanie to piec minut.Taniej szybciej i latwiej.A i wiecej czasu zostanie ksiedzu na modlitwe i poslugi kaplanskie.A czasu jest malo.Doba ma tylko 24 godziny.A tu jeszcze jakies nauki,a to w radzie miasta,a to w gazecie wywiad,a to jeszcze w szkole .
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 9.02.09 o 09:57

  10. #130

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Pozwolenia czasowe są między innymi po to aby w razie potrzeby nie przedłużyć akredytacji.
    Bodajże po trzecim kursie wydawane są bezterminowo. Część fotografów uważa, że "mają prawo robić zdjęcia i nie zamierzają dyskutować z księdzem". Znam takich ludzi, nie idą się nawet przywitać nie mówiąc już o zapytanie czy ksiądz ma jakieś uwagi - "mają prawo i już". Skrajne przypadki są wszędzie ale w historię jak to "biedni rodzice nie mogli zrobić pamiątki" to nie do końca wierzę. A zapytali chociaż wcześniej czy mogą robić zdjęcia? To był chrzest czy komunia? Na komunii zazwyczaj jest co najmniej jeden opłacony forogtaf co robi zdjęcia dla wszystkich. Jeżeli dwunastu biednych rodziców weszło na ołtarz...
    Niedawno byłem świadkiem jak w czasie kazania para profesjonalistów dosyć skutecznie przeszkadzała księdzu, ten przerwał kazanie i słowami "panowie wyjdźcie z kościoła" wyprosił ich na zewnątrz. Wyszli, wypalili po fajce i wrócili na przysięgę. Później opowiadali znajomym jaki to "poj......" jest tam ksiądz. Przykłady można by mnożyć w jedną i drugą stronę.

Podobne wątki

  1. FPK - czy jest potrzebne?
    By hades in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 20:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.