Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 139

Wątek: Potrzebne pozwolenie ?

  1. #111
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    czy "Paradę Równości" może fotografować tylko ktoś "z tego bractwa"?
    Boję się zapytać o stosowne "opłaty"

  2. #112
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    a tak troszkę od tematu: czy na pochodzie pierwszomajowym zdjęcia może robić tylko socjalista? czy "Paradę Równości" może fotografować tylko ktoś "z tego bractwa"?
    Procesje tez mozesz fotografowac dowoli.To takie same imprezy.

  3. #113
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Kosciol Katolicki jest chyba tylko jeden,chyba,ze sie myle.
    Katolicki jeden. Jeżeli chodzi o ewangelię i zasady zatwierdzone przez Sobór Watykański.
    Są jeszcze miejscowe zwyczaje.
    Jan Paweł II wprowadził wiele naszych zwyczajów (Polskich zwyczajów) do tradycji Włoskiej.

    Wyznawcy Dnia Siódmego oddają dobrowolnie 10% swoich dochodów.
    Przy naszych realiach jest to 100-300 zł miesięcznie. Zakładam dochód miesięczny 1000-3000 zł. A dla niektórych dużo, dużo więcej.
    A jak jest w rzeczywistości? Cztery razy w miesiącu 2-5 zł na tacę. Raz do roku 50 zł za kolędę. Raz w życiu 500-1000 za ślub.
    Czy naprawdę Polski KK jest tak drapieżny?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    ...czy na pochodzie pierwszomajowym zdjęcia może robić tylko socjalista? czy "Paradę Równości" może fotografować tylko ktoś "z tego bractwa"?
    Impreza publiczna poza murami tejże organizacji.
    Ale na fotografowanie w Klubie Gejów lub na Kongresie określonej Partii możesz nie dostać akredytacji jeżeli Twoje zachowanie lub do tychczasowe zachowanie lub publikacje były niezgodne z założeniem tejże organizacji.

    Powiem Ci że dobry przykład dałeś.
    Procesje można focić do woli.
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 8.02.09 o 23:11 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  4. #114
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Wink

    i tak w naszych warunkach i tak Adwentyści Dnia Siódmego przegrywają z "Migrenistami Dnia Drugiego" do których czasem się też zaliczam
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  5. #115
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54
    Ja napisze od siebie.Zaznacze,ze jestem katolikiem.Jak mnie nim czyniono nie mialem na to wplywu zadnego i nikt o zdanie mnie nie pytal.
    Jak Ci przeszkadza.... zawsze masz furtkę w postaci apostazji...

    W dyskusje związane z religią na forum nie chce się wdawać z tych samych powodów co w dyskusje związane z polityką. To się zawsze źle kończy

    Niestety tego typu rzeczy potrafią poróżnic ludzi skłócić a wręcz doprowadzić do takich chorych sytuacji jak wszelkie wojny religijne które mamy dziś lub mieliśmy nie dawno....


    FotoAmator. Wszystko pięknie z tym jak tłumaczysz ze ateista nie moze robić zdjęć w Kościele, ale dlaczego w takiej sytuacji ateista po kursie za który zapłacił władzom koscielnym już moze robić zdjęcia ślubne ? Jest lepszym jakimś ateistą ? nie jest już ateistą ? nie profanuje sacrum po kursie a bez kursu tak ? ....

    Prośba do wszystkich tak na przyszłość : Proszę się nie kłócić w tym watku. Temat jest delikatny i prosze o zachowanie kultury przeczytanie postu przed naciśnieciem guzika wyslij czy post nikogo nie obrazi i nie urazi...
    Zaś co do czarownic to polecam "Młot Na Czarownice " o "badaniu czarownic"
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    No to tu się zgadzamy
    tak tu tez się zgadzamy.

    Jak pisał słusznie Fotoamator - jest to pewne sacrum. Świątynia w której nalezy wiedzieć jak się zachować.

    Fotograf w meczecie łażący w butach albo w Synagodze paradujący bez nakrycia głowy - jest czymś niedopuszczalnym.

  6. #116
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta

    FotoAmator. Wszystko pięknie z tym jak tłumaczysz ze ateista nie moze robić zdjęć w Kościele, ale dlaczego w takiej sytuacji ateista po kursie za który zapłacił władzom koscielnym już moze robić zdjęcia ślubne ? Jest lepszym jakimś..
    Źle mnie zrozumiałeś. Może nawet źle napisałem lub niezbyt dokładnie.
    Ateista lub innowierca nie może w ogóle w takim kursie uczestniczyć.
    Pisałem o tym. Potrzebne jest poświadczenie od proboszcza. Ale rożnie, w różnych Diecezjach z tym bywa. Czasami wystarczy ustne oświadczenie.
    "dobas", nie ja ustaliłem ten przepis. Ja jedynie relacjonuje to co wiem. Bo nauczyłem się na wspomnianym kursie.
    A z jakiego powodu nie może? To już wyjaśniłem. Nie jest ważne czy ja jestem za lub przeciw. Ja to po prostu rozumiem tą sytuacje. A swoją wiedzę tutaj przekazuję.
    Ziemia się kręci. Skąd o tym wiesz? Widziałeś? Wiesz, bo taką wiedze otrzymałeś od jakiś tam autorytetów.
    Niby każdy zawód świecki powinien być dostępny dla każdego. Tak, ale...
    ...i to jest to ale. Dzwonnik na Wawelu (dzwon Zygmunta), nie tylko musi być katolikiem. Musi też być synem dzwonnika.
    Wyobrażasz sobie fotografa lub kierowcę Papieskiego nie katolika? W końcu zawody świeckie.


    Ps. Ja nie myślę by z tych powodów ktoś do kogoś poczuł żal lub gniew.
    Po prostu wymieniamy się doświadczeniem i swoim zdaniem.
    Podobnie możemy gadać na temat kiczu i sztuki w fotografii. Też ilu mówców tyle zdań.
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 9.02.09 o 00:20
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  7. #117
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FotoAmator Zobacz posta
    Ps. Ja nie myślę by z tych powodów ktoś do kogoś poczuł żal lub gniew.
    Po prostu wymieniamy się doświadczeniem i swoim zdaniem.
    Podobnie możemy gadać na temat kiczu i sztuki w fotografii. Też ilu mówców tyle zdań.
    Ja też nie !! - ale.... Są tematy które sa agresjogenne
    Tak wyznanie jak i poglądy polityczne - od kulturalnej dyskusji czasem niestety blisko do kłótni


    Zaś co do sedna - jestem w stanie zrozumieć dlaczego ateista nie może wejść do świątyni tak samo jak to ze nie może wejść do meczetu.

  8. #118
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Gwoli wyjaśnienia i sprostowania. W kursie nie może uczestniczyć nie ateista czy innowierca.
    Nie może uczestniczyć nieochrzczony. Dlatego że nieochrzczony nie ma prawa wejść do kościoła.
    No, no. Nie łapcie mnie za słowa. Ja mówię o realiach opartych na dwóch tysiącach latach.
    Obecnie kościół się otwiera.
    Nie chce mi się powtarzać. Pisałem wyżej.
    Natomiast nie wiem jak jest z przechrztami. Ktoś był katolikiem a obecnie jest muzułmaninem. Nie wiem.

    Mówię o wejściu do kościoła a nie o kursie
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 9.02.09 o 00:52
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  9. #119
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FotoAmator Zobacz posta
    Punk widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Czy zakrystianinem/kościelnym, organistą też mógłby być muzułmanin, judaista lub buddysta albo ateista? Przecież to świecki zawód.
    W zasadzie mógłby być. Tylko który ksiądz na to by się zgodził?
    Szczerze powiem - dla mnie osobiście - mógłby być każdy, kto jest po prostu dobrym człowiekiem. Osobą uczciwą, która nie krzywdzi innych ludzi. Ale to podkreślam - dla mnie. I znam takich księży, którzy myślą podobnie co ja i bardzo mnie to cieszy.

    Nie rozumiem i nie zrozumiem dzielenia ludzi - segregacji z powodu wiary. Na jakiej podstawie? Tradycji??? Miejsce święte nie ucierpi... tak uważam... Kościół powinien łączyć, a nie dzielić. Nie sądzę, aby ktoś bardziej wierzący niż ja (a na pewno jest takich osób sporo na forum, nie wstyd to przyznać), nie chciał w kościele uczciwego ateisty, tylko dlatego, że jest ateistą czy muzułmanina tylko z powodu innej wiary.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #120
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Jeśli tylko mogę się wtrącić odnośnie szkoleń. W Diecezji Sosnowieckiej dawniej (chyba tak jak wszędzie) były szkolenie z zezwoleniem bezterminowym. Później (na pewno były już w 2008r) wprowadzono z datą ważności 5 lat (co 5 lat świeża kasa). Ale co zrobić z bezterminowymi? W październiku Diecezja ogłosiła, że są one ważne do kwietnia 2009. Także trzeba iść na kurs i potem co 5 latek z kaską do kościoła. Nie wiem jak w tym roku ale na szczęście w zeszłym roku kasa nie była wygórowana, wynosiła 50 zł.

Podobne wątki

  1. FPK - czy jest potrzebne?
    By hades in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 20:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.