Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 139

Wątek: Potrzebne pozwolenie ?

  1. #101
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta
    Napisałem przecież, kursy zachowania się w miejscu szczególnym (jakim jest każda swiatynia) jak najbardziej ale bez rozdziału wyznaniowego
    No to tu się zgadzamy

  2. #102
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rocco Zobacz posta

    Z postu FotoAmatora wynika cos wręcz przeciwnego
    Nie fotografuję w kościele więc zrozumialem, że ktos kto to robi wie o czym pisze. To on napisał:
    Katolik może, ateista nie.
    Tak, tak. Potwierdzam.
    Tak to jest. Miejsce jest sacrum. Ja to po prostu rozumiem. Rozumiem sens tego przepisu.
    To nie jest mój przepis. Ja jedynie go przytaczam. Czy się zgadzam z tym?
    Rozumiem sens istnienia. Moja zgoda nie ma tu znaczenia.
    Ale w życiu różnie bywa. Niektóre Diecezje nie żądają żadnych zaświadczeń od proboszcza. Inne domagają się jeszcze, że jest to praktykujący i godny wykonywania tego zajęcia człowiek.
    Cholera, wolę by mnie leczył lekarz, który ma jakieś referencje niż taki zaraz po stażu. Papiery mają jednakowe. W myśl Prawa są równi.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta

    To ja Ci powiem, że obracamy się w różnych światach. Ponieważ na chrzcie było 10 osób, w skromnym domu, a przy stole m.in. ser, który rodzina otrzymuje dzięki dotacjom z Unii dla...
    Nie, nie w innych. Tych samych.
    Napisałem. Są sprawy wyjątkowe. Ludzie tez są rożni.
    Ja naprawdę zrobię za friko, jeżeli uznam, że sytuacja tego wymaga. Przynajmniej mam poszerzone portfolio.
    Ja nie rozpatruje skrajnych przypadków. O rzeczach normalnych się nie mówi. O wyjątkowych mówi się głośno.
    Kilka razy chodzę po Krakowskim Rynku. Żaden gołąb mi na głowę nie narobił. Aż któregoś dnia jednemu się zdarzyło. Przecież z tego powodu nie będę za tym by wymordować wszystkie gołębie.
    Ostatnio edytowane przez FotoAmator ; 8.02.09 o 21:48 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  3. #103
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Ja napisze od siebie.Zaznacze,ze jestem katolikiem.Jak mnie nim czyniono nie mialem na to wplywu zadnego i nikt o zdanie mnie nie pytal.
    Jest zasadnicza roznica pomiedzy Kosciolem Katolickim w Polsce i pozostalej czesci Europy.Odniose sie do Niemiec,gdyz temat jakos bardziej znam.Z opowiadan francuzow,wlochow,portugalczykow jest podobnie jak w niemczech.Mnie po prostu nie stac na uczestnictwo w polskim KK.
    Moze troche porownan.
    Zaczniemy od chrztu.W polskim-Trzeba dac ksiedzu,inaczej nie ochrzci,trzeba podac dane rodzicow,swiadectwo slubu koscielnego,chrzestni tez musza takie dokumenty przedstawic,uczestniczyc w naukach.
    W niemieckim-Wystarczy,ze sie zglosisz-ksiadz moze ochrzcic w domu jesli ja tak sobie zycze.Nic wiecej nie potrzeba.
    Komunia I.W polskim-kursy egzaminy,tysiace pytan,jakies skladki na nie wiadomo co,sprawdzanie calej rodziny...normalnie doktorat
    W niemieckim-Zgloszenie dziecka na religi w szkole,ze w tym roku chce,zeby ono przystapilo-zadnych kursow,doktoratow.
    Slub.W polskim-podobnie jak komunia tylko jeszcze gorzej.W niemieckim-wystarczy chec zawarcia zwiazku.
    Podobnie jest z pogrzebem.
    Zaznacze,ze piszac o KK niemieckim i polskim to roznica jest w tym rowniez,ze pojecie takie jak "na tace" w niemieckim nie istnieje.
    Przynaleznosc do jakiejkolwiek religi okreslasz w swojej karcie podatkowej,Na tej podstawie jest odprowadzana skladka,chyba 1-3% dokladnie nie pamietam.Sa w niemczech koscioly katolicke(w moim miescie dwa) gdzie ksiadz odprawia po polsku i wlasnie w tych kosciolach jest tak jak w Polsce,i takie sa wymagania jak przedstawilem wyzej.W kosciolach niemieckojezycznych takiego czegos nie ma.Jest skromnie,czysto,nie ma pokazywania bogactwa na zewnatrz.

  4. #104
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Przynaleznosc do jakiejkolwiek religi okreslasz w swojej karcie podatkowej,Na tej podstawie jest odprowadzana skladka,chyba 1-3% dokladnie nie pamietam.
    Piękne...

    Cóż, inne tradycje. Zauważ, że mógłbyś napisać prawie identycznego posta w miejsce "KK" wstawiając np. "służba zdrowia;" itp.

  5. #105
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Piękne...

    Cóż, inne tradycje. Zauważ, że mógłbyś napisać prawie identycznego posta w miejsce "KK" wstawiając np. "służba zdrowia;" itp.
    No przeciez musza z czgos zyc.Jak inaczej moga dostac kase na utrzymanie.Przeciez nie prowadza zadnej dzialalnosci zarobkowej.To jest posluga a nie biznes

    Tu nie chodzi o tradycje.To jest KK i powienien tak funkcjonowac w kazdym kraju.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 8.02.09 o 22:06

  6. #106
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ja napisze od siebie.Zaznacze,ze jestem katolikiem.Jak mnie nim czyniono nie mialem na to wplywu zadnego i nikt o zdanie mnie nie pytal.
    Jest zasadnicza roznica pomiedzy Kosciolem Katolickim w Polsce i pozostalej czesci Europy.Odniose sie do Niemiec,gdyz temat jakos bardziej znam.Z opowiadan
    Czy chciałeś przyjść na świat też nikt Cię nie pytał.

    Nie zrozum mnie że gadam jak klechta. Bo jestem w rzeczywistości bardzo i to bardzo wolnomyśliciel. Z tego już parę kroków do ateizmu. Kultywuje tradycje narodowe i rodzinne.
    Nie mam problemu z tym, że proboszcz ma merca a ja seicento. Nikt prawnie mnie nie zmusza do dawania datków. Nie interesuje mnie czyjaś kasa.
    Episkopat ustanowił nowy katechizm. Jest tam w nim o obowiązku dawania na tacę i za posługi kościelne. Obowiązek katolika taki jest. Jesteś w jakieś organizacji to podporządkujesz się im zasadom. Obecność w organizacji nie jest obowiązkowa.
    Polska i pozostała Europa.
    A może tak zaglądniesz do Irlandii. A może do Meksyku. Watykan to też Państwo w Europie.
    Cosa Nostra we Włoszech jest bardziej katolicka niż sam Papież.

    W Australii miałem zaszczyt być ojcem chrzestnym. W Polskim kościele, gdzie ksiądz był Polakiem. Niczego ode mnie nie żądał.
    Co kraj to obyczaj.
    Wolność wyznania jest wolnością.
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  7. #107
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    No to tu się zgadzamy
    To ja się z Wami także zgodzę.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  8. #108
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FotoAmator Zobacz posta
    Nie zrozum mnie że gadam jak klechta.
    Ja nie zajmowalem stanowiska po jednej czy po drugiej stronie.Opisalem tak jak to jest tu gdzie mieszkam.Dziwie sie tylko,ze w zaleznosci od kraju sa rozne wymagania.Kosciol Katolicki jest chyba tylko jeden,chyba,ze sie myle.Czasem sobie zadaje pytanie czy nie dziala to na zasadzie -gdzie sie daje to sie kraje i ile sie daje to sie kraje.Czy to czasem nie zalezy od stopnia slepego podporzadkowania sie okreslonych srodowisk.

  9. #109
    | OlyJedi Awatar FotoAmator
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    168
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrólik Zobacz posta
    To ja się z Wami także zgodzę.
    Punk widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Czy zakrystianinem/kościelnym, organistą też mógłby być muzułmanin, judaista lub buddysta albo ateista? Przecież to świecki zawód.
    W zasadzie mógłby być. Tylko który ksiądz na to by się zgodził?
    Lubię kolorowe skarpetki. Każda inna. http://www.formatfoto.pl/

  10. #110
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    kościół katolicki podobno jest jeden ale są też sedewakantyści.
    a tak troszkę od tematu: czy na pochodzie pierwszomajowym zdjęcia może robić tylko socjalista? czy "Paradę Równości" może fotografować tylko ktoś "z tego bractwa"?
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

Podobne wątki

  1. FPK - czy jest potrzebne?
    By hades in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 20:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.