Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotografowanie z zew. lampa w trybie MANUAL

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Fotografowanie z zew. lampa w trybie MANUAL

    Witam.

    Wkoncu odwazylem sie podlaczyc lampe zewnetrzna YASHICA CS-221 do OLKA C-750. Wszystko dziala poprawnie.

    Jak ustawic czas ekspozycji i przeslone aby zdjecia wyszly poprawnie naswietlone, nieprzepalone i nie niedoswietlone. Wskazania na LCD wskazuja np ze jest niedoswietlenie -3.0EV a jak strzele fotke to jest niby dobrze.

    Prosze o wyjasnienie co i jak poustawiac.

    Dziekuje z gory za pomoc.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Posty
    59
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    nie wiem jaka to lampa ale jeśli ma własny czujnik światła to w lampie musi być ta sama przesłona i czułość co w aparacie

    są lampy z tzw komputerkami gdzie możemy wpisać dowolna przysłonę i czułość a lampa pokaże nam orientacyjny zasięg i za pomocą własnego czujnika dobierze siłe błysku

    lub z programem gdzie są np tylko dwie wartości przysłony i czułości do wyboru i podany jest zasięg działania lampy

    jeśli lampa posiada chociaż którykolwiek system to przełącz aparat na M ustaw przesłonę i czułość w zakresie jakim dysponuje lampa oraz czas np 1/60 i wykonaj zdjęcie (aparat przy takim ustawieniu może wskazać niedoświetlenie ponieważ nie wie że lampa działa z aparatem) gdy wyjdzie dobrze to popatrz z innymi czasami, jeśli chcesz doświetlić zdjęcie na zewnątrz np rozjaśnić osobe stojącą tyłem do słońca to ustaw piorytet przysłony, aparat sam dobierze czas do poprawnej ekspozycji a lampa błyśnie i zmierzy sama ilość światła, kompensację na - przy doświetlaniu można zmienić czułością w lampie np -1 to zmiana ze 100 na 200 ISO automat poinformowany że ma czulszy film zmniejszy ilość światła
    OLY E-10, Metz 40MZ2, LumiQuest Ultrabounce, SCA 3202, manfrotto - zostałem Canonierem ale będę czasami was odwiedzał

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    No niestety lampa pracuje jedynie albo w trybie MANUAL albo w trybie AUTO wspolpracujac tylko z apaatem YASHICA. Z tylu lampy jest sciagawka za przy danym ISO i przy danej przeslonie jest taki a taki zakres pracy lampy (chodzi o zakres dzialania) ale niestety ciezko mi go uzywac gdyz np przy palniku skierowanym bezposrednio na obiekt fotografowany to zaesze fotka jest przepalona i to bardzo sporo, bym powiedzial ze prawie biala.
    Wg moich spostrzezen lampa zawsze daje po prostu pelny blysk. Acha nie ma ona niestety swojego czujnika.
    Poki co to w pomieszczeniach odwracam palnik do pionu ustawiam aparat w manual, przeslona 4-4.5, czas 1/125 (bo taki jest chyba zas synchronizacji aparatu poza tym sprawdzalem nie wiele jest znaczenia gdy zmienie np 1/30 a 1/500) i licze ze fotka sie uda, najwyzej poprawiam wprowadzajac korekte.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Krosno
    Posty
    52
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jakie napięcie na stopce ma twoja lampa?
    (300V czy kilka?)

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Kilka, bodajze 6V
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

Podobne wątki

  1. manual focus
    By tyrkand in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 21:11
  2. Lampa w trybie slave
    By sanminen in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13.04.08, 14:43
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.12.04, 19:26
  4. manual
    By coolin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.07.04, 15:58
  5. Manual focus - C-740
    By CyberZBIR in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.07.03, 11:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.