Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: format zdjeć a szumy

  1. #21

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zamiast życzyć powodzenia to lepiej pisz o razu prawdę a nie wprowadzaj ludzi w błąd

    No nic , poszukam pomocy gdzie indziej.

    Pozdrawiam!

  2. #22
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez greggor
    Zamiast życzyć powodzenia to lepiej pisz o razu prawdę a nie wprowadzaj ludzi w błąd

    No nic , poszukam pomocy gdzie indziej.

    Pozdrawiam!

    Szukaj szukaj
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez greggor
    Zamiast życzyć powodzenia to lepiej pisz o razu prawdę a nie wprowadzaj ludzi w błąd

    No nic , poszukam pomocy gdzie indziej.

    Pozdrawiam!
    pomijając fakt ze PS jeden z najlepszych programów graficznych pracuje tylko do 32bitowej głębi, a RAWy które mają 10-12 można wywołac maksymalnie w 16bitowej głębi, to powiem Ci szczerze że lab może przyjmowac sobie pliki zapisane w Tiffie, ale oddam mój mały palec za to że przed zrobieniem odbitki przewalają tego tiffa do 8bitowgo jpega. Nikogo nie wprowadzam w błąd, poradziłem Ci tylko żebyś nie szukał kosmicznych rozwiązań bo najlepsze są zawsze te najprostrze. A różnicy i tak nie dostrzeżesz gołym okiem. No ale widze ze Ty wiesz wszystko lepiej , dziwne tylko co tutaj robisz z tą prośbą o pomoc?

    powodzenia w poszukiwaniu pomocy gdzie indziej
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  4. #24

    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Napisałeś: "do labu i tak nie możesz zanieść nic innego niż jpeg 8bitowy [/quote]"

    bądź konsekwentny, albo moge albo nie. A okazuje sie że moge, nawet jeśli potem zrobią konwersję.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Łapiesz za słówka. Co z tego, że zaniesiesz tiff? Do maszyny i tak wejdzie jpeg, jak willow mówi. Lepiej samemu wywołaj dobrego jpega. Im mniej zrobi lab tym lepiej.

  6. #26
    dinx6
    Gość
    zdarzyło mi się wołać w labie z tiffa i jotpega, bo kłóciłem się z panem który twierdził, że różnice są niedostrzegalne. nie było żadnego oszukaństwa. musiałem przyznać gościowi rację bo mimo usilnego wpatrywania się w wydruki nie potrafiłem dostrzec między nimi żadnej różnicy. formatu nie pamiętam, ale chyba 20x30 czy jakoś tak

    czego/ kogo właściwie zdjęcia będziesz mieć w tej pracy?

  7. #27
    | OlyJedi Awatar festin
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    119
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    zdarzyło mi się wołać w labie z tiffa i jotpega, bo kłóciłem się z panem który twierdził, że różnice są niedostrzegalne. nie było żadnego oszukaństwa. musiałem przyznać gościowi rację bo mimo usilnego wpatrywania się w wydruki nie potrafiłem dostrzec między nimi żadnej różnicy. formatu nie pamiętam, ale chyba 20x30 czy jakoś tak
    Dokładnie
    Dobrze zrobionego jpg'a o niewielkim stopniu kompresji nie odróżnisz od tiff'a na podstawie odbitki - przerabiałem temat dla odbitek a4 z 5M-pikselowego C-5050, więc dla matrycy 10M zasada powinna się sprawdzić dla a3.

    Czyli starając się podsumować wątek - jeśli chcesz mieć odbitki jak najlepszej jakości to:
    1. zdjęcia powinieneś robić w RAW'ach
    2. do labu wystarczy jak zaniesiesz jpg'a

    eksperymenty z egzotycznymi formatami nic Ci nie dadzą - lepiej spożytkować energię na dopracowanie wywoływania ORF'ów

  8. #28
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    greggor, nie pisz posta pod postem. W prawym górnym rogu posta masz przycisk "Edytuj".
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z odszumionego RAWa, wywołanego do jpeg, robiłem bardzo dobre odbitki A3 przy ISO 1600.

  10. #30
    Marcin510
    Gość
    a moze zapisywales jpga z kompresja 20% 30% ?
    bo nie przychodzi mi inny powod tego ze jpgi byly fatalne a tify czy rawy beda lepsze

    poza tym, maszyna co to wydrukuje i tak nie wydrukuje nawet calej gamy kolorow 8 bitowych na kanal a co dopiero 16 czy wiecej bitow wiec nie ma zadnego sensu noszenie tifa bo oni i tak skonwertuja to do 8 bitow, zrobi to maszyna

    poza tym, nie wiem jak to mozliwe zeby raw w danym momencie wygladal lepiej od jpga, bo przeciez monitor wyswietla tylko 8 bitow, czyli dokladnie to samo co jpg

    chyba ze dysponowales jakism urzadzeniem do podgladu ktore pokazuje wiecej niz 8bitow, ale szczerze w to watpie

    jpg 100% kompresja i tiff 8 bit to jest to samo z tym ze jpg zajmuje mniej
    a jpg 100% i tif 16 bitow dla maszyny czy monitora to tez bedzie to samo

Podobne wątki

  1. szumy
    By jurecki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.07.10, 06:55
  2. Format zdjec i tworzanie panoramy
    By lospeciakos in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.07.07, 08:16
  3. szumy :(
    By maly in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.06.04, 13:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.