Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

WÄ…tek: Sony A6300

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bo zarabia się na produkcie masowym albo luksusowym. Lustrzanki nie dały się łatwo pokonać (ok. to tylko kwestia czasu, ale jednak dłuższego niż się wydawało), więc pozostało pójście w luksus, żeby przetrwać. Obserwuj ruchy niezależnych producentów obiektywów, oni idą tam gdzie można zarobić...
    To bardziej opłaca się wejść w Canona lub Nikona. Obiektywy tańsze. Jedynie aparaty cięższe.
    Olympus E-PL3 + 14-42mm, 12-50mm, 45mm, 40-150mm

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    To bardziej opłaca się wejść w Canona lub Nikona. Obiektywy tańsze. Jedynie aparaty cięższe.
    Opłacalność wyrażona w stosunku wagi sprzętu do wydanych pieniędzy jest nie do pobicia
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    To bardziej opłaca się wejść w Canona lub Nikona. Obiektywy tańsze. Jedynie aparaty cięższe.
    I dokładnie tak jest. Od strony złotówek i dostępności różnego sprzętu lustra Canona wygrywają. Później jest Nikon, a później długo, długo nic. Ale jeśli podstawowym kryterium jest np. możliwość włożenia aparatu do kieszeni, to lustra nie wepchniesz do typowej kieszeni za żadną cenę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Chodzi o to, że sam posiadam Olka. Z resztą widać w opisie. Zachciało mi się pełnej klatki. Myślałem nad Sony. Nie wiele większy od OMD 5 Mk II, i nie wiele droższy (A7). Niestety przez ceny obiektywów porzuciłem pomysł i zastanawiam się nad Canonem 6D. Może i większy i cięższy no, ale jak się zabierze jeden max 2 obiektywy to nie jest tak najgorzej. Jedynie gabaryty sprzętu są trochę przerażające. Szczególnie przy zapięciu 70-200.
    Olympus E-PL3 + 14-42mm, 12-50mm, 45mm, 40-150mm

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ale 70-200 to już taka armata, że sam korpus przestaje mieć znaczenie Nawet bym zaryzykował, że lustro będzie wygodniejsze, pewniejszy uchwyt Mój ulubiony zestaw, to 5D + 200/2,8 + 430 na sankach i uważam, że nie nadaje się on na górskie wędrówki, ale zdjęcia robi się nim bardzo wygodnie. Nie wyobrażam sobie podpięcia czegoś w rodzaju 200/2,8 (lub ekw.) i lampy do bezlusterkowca.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    No i o to chodzi. Bezlusterkowce są fajne, małe, wygodne, lekkie. Jednak po podpięciu np. Takiego Olka 300mm to już robi się ciężej no i niewygodnie. Bardziej myślałem tutaj o zestawie body + 50mm, a w torbie coś szerszego jakieś 24mm czy 35mm i to na taki wypad na miasto. Jeżeli w góry to tutaj bardziej coś szerokiego 17-40. Trochę offtop się zrobił 😜
    Olympus E-PL3 + 14-42mm, 12-50mm, 45mm, 40-150mm

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To forum widziało gorsze offtopy , a zakres 24-35 to jest właśnie domena bezluster (brak retrofokusa i jeszcze rozsądna odległość od matrycy), gdybym używał głównie 24-35 + ew. 50 do zdjęć plenerowych, to zdecydowanie brałbym bezlustro.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    A6300 vs G7
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wÄ…tki

  1. Sony NEX-6
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 25.10.13, 16:47
  2. sony A55 i A33
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 26.10.10, 19:17
  3. Sony DSC-HX1
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.