Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kamera, aparat do Slow Motion

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Kamera, aparat do Slow Motion

    Witam
    Jak w temacie, czyli prośba o pomoc w znalezieniu sprzętu do nagrywania w zwolnionym tempie.
    W 99% będzie służył do nagrywania efektów trafienia śrutem w różne cele, czyli kamera lub aparat na statywie i około 1 m od celu.
    No i powinien mieć coś, co utrudnia mi poszukiwania, czyli wifi w celu podglądu na tablecie i uruchamiania/zatrzymania trybu nagrywania.
    Myślę że minimum powinno to być 120 klatek na sekundę.
    Dobrze by było, aby cena nie przekroczyła 1500,- ale oczywiście im mniej, tym lepiej
    Znalazłem coś na Kickstarterze, ale trochę boję się takiej nowości https://fps1000.backerkit.com/hosted...s#preorder-nav
    Zresztą nie wiem, jaka była by jakość obrazu w tej wersji za 399$, nie jestem również pewien, na jak długo pochłonie mnie nowe hobby, więc nie chcę utopić za dużo kasy.
    Jeśli ktoś ma coś sprawdzonego, lub wiedzę na ten temat, to proszę o pomoc.
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Przejrzyj ofertę Casio, np. EX-ZR3500.
    Cen niestety nie znam, ale mają sporo klatek na sekundę przy mniejszej rozdzielczości niż HD.
    Mają łączność WI-FI i Bluetooth. Ale czy można je obsługiwać przez te łącza nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez henry1 ; 2.02.16 o 23:10
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Skora Zobacz posta
    [...]Myślę że minimum powinno to być 120 klatek na sekundę.
    Dobrze by było, aby cena nie przekroczyła 1500,- ale oczywiście im mniej, tym lepiej [...]
    Witaj, będziesz miał trudne zadanie techniczno-finansowe. Do zarejestrowania skutku działania śrutu z wiatrówki potrzeba 2000 kl./sek



    Ten przykładowy filmik został zrobiony kamerą Olympus iSpeed 3, która ma pełną rozdzielczość 1280x1024 jednak jej cena jest..., hm, jak tu powiedzieć, niezwykle wysoka. Może Twoje zainteresowanie tą kamerą z Kickstartera jest jednak sensowne?
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 2.02.16 o 23:09

  4. #4
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria
    Ten temat był prezentowany i dokładnie opisany w miesięczniku DIGITAL FOTO VIDEO przez Marcina Bójko.
    Była synchronizacja spustu aparatu i wiatrówki. Do wykonania w amatorskich warunkach.

    Pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedzi.
    henry1
    - widzę że muszę się bardziej przyjżeć aparatom Casio, ze specyfikacji wynika, że żeczywiście mają trochę klatek i coś się nimi "ukręci"
    Jack - Masz rację, jeśli chciałbym osiągnąć aż taką rozdzielczość, to w tym limicie mogę tylko pomarzyć o tym.
    Co do Kickstartera, to tak jak widać jest tam dosyć duży rozrzut cenowy 399$ - 1299$ i bez znajomości języka ludzi z Wysp Brytyjskich, ciężko znaleźć różnice między tymi kamerami. Więc może się okazać, że ta za 399$ nie jest wcale lepsza od Casio EX-ZR3500.
    hadan - Możesz bardziej sprecyzować kiedy to było ? Może chociaż rok ? Chciałbym kupić ten numer, ale jest tego tak dużo
    http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=search
    Z tego co mogę się domyślać, to pewnie jest tam opis bardziej skierowany na Foto, niż na Video, ale z chęcią poczytam.

    Wcześniej nie opisałem o co mi dokładnie chodzi, a więc mój plan jest taki:
    Po latach przerwy, i z powodu ciągłego braku czasu, znalazłem sobie dodatkowe zajęcie
    czyli strzelanie z wiatrówki.
    Uprzedzając ewentualne uwagi, o nieodpowiedzialności dużej części posiadaczy wiatrówek, i co za tym idzie głupocie ludzkiej, informuję że nigdy nie strzelałem i nie będę strzelał do żywych istot.
    Interesuje mnie strzelanie rekreacyjne, i różne doświadczenia z tym związane (reakcja przedmiotów martwych na ołów
    Często można przeczytać w sieci pytanie - jaki śrut najlepszy ?
    I właśnie chcę spróbować na to odpowiedzieć, o ile nie da się wybrać śrutu najlepszego (celnego) bez przestrzelenia w konkretnej wiatrówce, o tyle da się pokazać efekt jaki powstaje po wystrzeleniu konkretnego śrutu.
    Nie ma znaczenia czy strzelimy z karabinka wartego 6000,- czy 200,- to efekt penetracji celu będzie zawsze taki sam (przy jednakowej mocy i rodzaju lufy) bynajmniej tak mi się wydaje.
    Nagrywając taki efekt na różnych celach, można będzie zdecydować czego się oczekuje od zakupionego śrutu i nie wydawać "kaski" na śrut którego nie potrzebujemy.
    Skoro już wiadomo co chcę osiągnąć, to teraz jak:
    Z racji mojego zawodu (Usługi Hydrauliczne) czasami się przydaje niwelator który posiadam, więc dokupiłem uchwyt do mocowania aparatu/kamery, i w tym uchwycie będzie narazie iphone 6 plus, który jakoś sobie radzi z nagrywaniem Slow Motion, 60kl/s szału nie robi ale coś tam widać.
    Około metra od celu, chcę ustawić "poszukiwaną" kamerę, aby nagrywać wejście i wyjście śrutu z ostrzeliwanego przedmiotu, nie mam jeszcze pomysłu, ale pewnie filmiki będą na YouTube, nie musi to być HD, ale dobrze by było jak można będzie "coś" zobaczyć.

    Coś ten link mi nie wyszedł ale trzeba wpisać FOTO PLUS w oknie wyszukiwania

    hadan - już znalazłem 04/2011 "W mgnieniu oka"
    Ostatnio edytowane przez Skora ; 3.02.16 o 13:27
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.01.15, 17:50
  2. Motion
    By push in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31.08.09, 19:30
  3. Magnum in motion
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.07.06, 04:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.