Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Wątek: Poczatkujacy uzytkownik OLEK C-750UZ

  1. #21

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Inowroclaw
    Posty
    35
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Zdaje mi się ,ze polary nie maja gwintu z drugiej strony ponieważ zakonczone sa obrecza służaca do obracania filtra . Moze dlatego nie maja gwintu

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a ja slyszalem ze polary Hoya maja delikatny "kikutek" do ruszania ....

    a co do tego ze nie mozna na nie nic nakrecic to az mi sie wierzyc nie chce (nie mam doswiadczenia z polarami, mam tylko UV)

    ... mam wrazenie ze tam jest cos jeszcze na polarze? czy mnie oczy myla...

    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #23
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    ...

    No ja wlasnie tez nie wiem ale to az dziwne zeby na polara nie dalo sie nakrecic czegos jeszcze albo zeby nie dalo sie zalozyc dekielka to juz wogole.... nie qmam tego.... pozdrawiam
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ale tu kwestia wiary nie ma nic do rzeczy. Mam polara Hoya i nic do niego przykrecic sie nie da. Jest niemal plaski. Dekielek to moge klejem przytwierdzic albo przybic gwozdziem Pan z fotozakupy.pl sprawdzil polary king i mowil ze te maja mocowanie na dekielek i gwint. A polary Hoya sa plaskie jak nalesnik. Jedym slowem ---> do d...


    Aha dees masz racje. Od zewnetrznej strony jest wlasnie ta ruchoma plaszczyzna do krecenia i nic poza tym. Ale w polarach Kinga, zgodnie z informacja Pana sprzedawcy, jest gwint po obu stronach.
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Na polarze liniowym MRC B+W jest miejsce na dekielek i zewnetrzny gwint.
    Pozdrowienia

  6. #26
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    ...

    no to lipa w takim razie bo wlasnie chcialem zakupic takowy polarek HOYA i w takim wypadku nie wiem co zrobic... pozdrawiam
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Najnowsze wiesci... Ponoc sklep fotozakupy.pl ma zamowic jakies dekielki, ktore beda pasowaly do polarow Hoya. Oczywiscie nie ma pewnosci, ze beda pasowaly, dlatego pozstaje wierzyc, ze tak bedzie w istocie. Jutro zadzwonie ponownie w tej sprawie. Byc moze bedzie juz cos wiadomo na ten temat. Jesli nic sie nie zmieni to bede zmuszony zwrocic filtr (takie prawo przysluguje mi na mocy regulaminu w terminie 10 dni od momentu wydania towaru). Dzwonilem takze do innego sklepu w sprawie polarow firmy B+W i zgodnie z informacja podana przez pania konsultant oznajmiam, ze polary B+W posiadaja gwint obustronny a wiec swobodnie mozna mocowac na nich dekielek.

    Pozostawiam to bez komentarza.
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  8. #28
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    ...

    i jesli maja z obu stron gwint tzn ze mozna na nie nakrecac jeszcze inne rzeczy.... a jaka cena filtrow B+W o ktorych mowiles ? No i czekamy na dalsze info ;]
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

  9. #29

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja nie miałam problemów z dekielkiem i filtrem Hoya - tylko ja miałam filtry 58mm poszłam na giełde kupiłam i wszystko super pasowało, pierwszy raz słysze o takim problemie, a miałam te filtry w lustrzance i dekielek Nikona orginalny leżał jak ulał i ten dekielek "bez firmy" do Olka również więc coś nie tak albo z filtrami 52 mm albo masz super wymagania - może dekielek lepiej już poszukać i wypróbować namacalnie. Wszyscy moi znajmoi maja filtry Hoya i dekielki do nich pasują jak ulał. Może z dekelkami coś jest nie tak a nie z filtrami?


    No i na moją wiedzę on ma dość grube gwintownie własnie na inne filtry lub dekielki
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  10. #30
    Awatar GoSciU
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Węgrów
    Posty
    476
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    ...

    No i na moją wiedzę on ma dość grube gwintownie własnie na inne filtry lub dekielki
    No to ja juz wogole nie rozumiem.... Jeden mowi ze nie mozna do niego dokrecac niz i dekielka zakladac a inny ze mozna. Moze jednak to sie ma tym ze jedno 58mm a drugie 52mm.... Eh.... Dziwne to wszystko. W kazdym razie ja jak bede to kupowal to pojade na gielde FOTO do "Clubu Stodola" i kupiesobie cos co bede widzial jak wyglada i co z tym mozna robic W kazdym razie dalsze uwagi na ten tematu mile widziane
    [/quote]
    Gosciu Gosciowaty - Gosciowatosc :P
    Olympus C-750 UZ ; 256MB + 16MB xD OLYMPUS ; tuleja + filtr UV HOYA HMC SUPER ; dekielek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.