Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Najlepszy zestaw/obiektyw w plener

  1. #21
    dawid_
    Gość
    To był żart z mojej strony z tym jednym szkłem. Chodzi mi o to że o wiele bardziej lubię fotografować niż bawić się w dywagacje sprzętowe.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dawid_
    To był żart z mojej strony z tym jednym szkłem. Chodzi mi o to że o wiele bardziej lubię fotografować niż bawić się w dywagacje sprzętowe.
    To kup 12-60 i będziesz miał spokój. Zmiana obiektywu zbyt często bywa uciążliwa.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  3. #23
    dawid_
    Gość
    .. a okazje do fotek uciekają

    Wydaje mi się że na co bym nie zmienił mojego "szkła", to odczuję duży wzrost jakości optycznej.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Re: Najlepszy zestaw/obiektyw w plener

    Cytat Zamieszczone przez dawid_
    Fotografuję głównie miasto i (o ile mam okazję) plenery. Taki rodzaj fotografii najbardziej mnie cieszy, ale z oczywistych względów czasem przyjdzie też fotografować coś innego, oraz nie wykluczam, że mogą mi się spodobać też inne rodzaje fotografii.

    Który zestaw będzie najbardziej wszechstronny z lekkim wskazaniem na plener?

    1) ZD 12-60
    2) ZD 11-22 + ZD 50
    3) ZD 14-54



    Muszę kupić jakiś obiektyw, bo to co teraz posiadam nie można nazwać obiektywem..
    Ja używam 2 Jedynie ZD50 można zarzucić że wolny jest. I nie daj się namówić na ciemne obiektywy.

  5. #25
    dawid_
    Gość

    Re: Najlepszy zestaw/obiektyw w plener

    Cytat Zamieszczone przez C+
    [..] I nie daj się namówić na ciemne obiektywy.
    Dlaczego? A jak ktoś fotografuje ze statywu w południe?

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Re: Najlepszy zestaw/obiektyw w plener

    Cytat Zamieszczone przez dawid_
    Cytat Zamieszczone przez C+
    [..] I nie daj się namówić na ciemne obiektywy.
    Dlaczego? A jak ktoś fotografuje ze statywu w południe?
    i jeszcze lubi dużą GO oraz nie musi zamrażać ruchu, ma stabilizację i świetne ISO1600


    BTW co toza fotograf co robi zdjęcia w ostrym słońcu

  7. #27
    dawid_
    Gość
    no tak

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    483
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Najlepszy zestaw/obiektyw w plener

    Cytat Zamieszczone przez dawid_
    Który zestaw będzie najbardziej wszechstronny z lekkim wskazaniem na plener?

    1) ZD 12-60
    2) ZD 11-22 + ZD 50
    3) ZD 14-54
    Najlepszy będzie zestaw 3). Dlaczego? Bo kosztuje ok połowę tego co 1) lub 2). A jak trochę pofotografujesz i okaże się że jest zbyt wąsko do za tą drugą połowę sobie kupisz ZD 11-22 albo Sigme 10-20, albo mitycznego Zuiko 8-16. A jak się jednak okaże że przydało by się coś jaśniejszego i makro to dokupisz ZD50. Tak czy siak skończysz z zestawem najlepiej dopasowanym do twoich potrzeb za tą samą cenę co 1) lub 2).

  9. #29
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jestem za 3) bo: tanio i sprawdzone. Jak Ci sie znudzi / zobaczysz, ze jednak wolisz szerzej czy jasniej lub wieksze makro, sprzedasz i tyle. A wiele osob ogarnia plenerki wlasnie 14-54 :]

    11-22 jest fajny, bardzo, ale imho za krotko na codzien, na spacer, w polaczeniu z ZD50 byloby fajnie 12-60 to podobno juz duze szklo, placisz za swd, ktorego braku pewnie nie odczujesz. Ale jezeli cena Ci nie przeszkadza, to bylaby to tez fajna opcja
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #30

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    31
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dla mnie krótkie tele powinno cechować się przede wszystkim uniwersalnością, jeśli do tego jakość mamy na poziomie 14-54 to spełnia oczekiwania. Praktycznie w ciemno można go polecać choć z drugiej strony gdy go kupowałem nikt jeszcze nie słyszał o 12-60. Gdybym teraz stał przed wyborem nowego bez zastanowienia brałbym właśnie 12-60, praktycznie tylko ze względu na te 4 mm na szerokim końcu. Oczywiście to moje zdanie jeśli mówimy o uniwersałach, jeśli potrzebujesz szkła do mniej uniwersalnych zastosowań też wśród zuiko jest z czego wybierać.
    Tomek.

Podobne wątki

  1. M42 który najlepszy?
    By helios in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30.11.10, 16:15
  2. Jaki obiektyw (lub zestaw) do makro?
    By Kris_1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 24.04.10, 13:47
  3. Jaki obiektyw w plener?
    By MichalS in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.10.07, 15:40
  4. Który olympus najlepszy
    By Webmaax in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.02.05, 20:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.