Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Nikon D500

  1. #21
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    żartujesz ??
    Czyli cena nie jest za wysoka bo są tacy co go za tyle kupią ? mimo że część twierdzi ze za drogi bo na rynku są tańsze opcje...
    Pokazesz mi tansze opcje z takimi parametrami?

    Na rynku w tej chwili nie ma nic co sie nawet zbliza do tego co zaprezentowal nikon.

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    I polemizujesz z tym, ze ktoś pisze że za drogie... Przypomina mi to rozmowę z innego wątku tylko jakbyś zajął inne stanowisko
    Ja nie polemizuje, ja stwierdzilem, ze pomylil segmenty. Dla tych od bieda Fufu odpowiednikiem w DX sa puszki D7000/D7100/D7200...

    Juz dawno temu gdzies tam w sieci napisalem (to apropo hipotez o wypuszczeniu D400), ze nastepca bedzie kosztowal ~6-8kpln (zaleznie od tego co tam za magie doloza), i tyle jest realnie taka puszka na ta chwile warta wliczajac podatek od nowosci.
    Zapowiedziana cena ~2000$ w zasadzie miesci sie w zalozeniach i prognozach.

    EDYTA:

    Takie zestawy sobie zestawilem: oba f4.0, oba to topowe perelki producentow jesli chodzi o puszki, oba zestawy posiadaja stabilizacje, oba obiektywy o tej samej ogniskowej, roznica w katach widzenia (przy zastosowaniu trybu dx1.3 w D500) to 15mm na korzysc Olka:

    M1+mZD300 to: ~1100$+2600$=3700$
    D500+AFS300 PF VR to: ~2000$+1800$=3800$

    Waga 1 zestawu to: ~500gr + ~1250gr(bez adaptera statywowego) = ~1750gr
    Waga 2 zestawu to: ~800gr + ~750gr = ~1550gr

    hmm.....


    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 6.01.16 o 17:10
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Pokazesz mi tansze opcje z takimi parametrami?

    Na rynku w tej chwili nie ma nic co sie nawet zbliza do tego co zaprezentowal nikon.


    Ja nie polemizuje, ja stwierdzilem, ze pomylil segmenty. Dla tych od bieda Fufu odpowiednikiem w DX sa puszki D7000/D7100/D7200...

    Juz dawno temu gdzies tam w sieci napisalem (to apropo hipotez o wypuszczeniu D400), ze nastepca bedzie kosztowal ~6-8kpln (zaleznie od tego co tam za magie doloza), i tyle jest realnie taka puszka na ta chwile warta wliczajac podatek od nowosci.
    Zapowiedziana cena ~2000$ w zasadzie miesci sie w zalozeniach i prognozach.

    EDYTA:

    Takie zestawy sobie zestawilem: oba f4.0, oba to topowe perelki producentow jesli chodzi o puszki, oba zestawy posiadaja stabilizacje, oba obiektywy o tej samej ogniskowej, roznica w katach widzenia (przy zastosowaniu trybu dx1.3 w D500) to 15mm na korzysc Olka:

    M1+mZD300 to: ~1100$+2600$=3700$
    D500+AFS300 PF VR to: ~2000$+1800$=3800$

    Waga 1 zestawu to: ~500gr + ~1250gr(bez adaptera statywowego) = ~1750gr
    Waga 2 zestawu to: ~800gr + ~750gr = ~1550gr

    hmm.....


    pozdro
    Wszystko fajnie. Ale crop x1.3 z D500 ma raptem 13.5MPix, E-M1 ma 16MPix, a GX8 20Mpix i raczej następca E-M1 też będzie miał 20MPix, to jednak może robić pewną różnicę.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #23
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Wszystko fajnie. Ale crop x1.3 z D500 ma raptem 13.5MPix, E-M1 ma 16MPix, a GX8 20Mpix
    Zawsze masz D7100/D7200, spoooro tansze oferujace crop x1.3 w 16mpx.

    To nie ja przeliczam na katy wiec nie mam tego problemu. To Olek podkresla wszedzie gdziebadz ten ekwiwalent 600mm...
    Owszem, ladnie to brzmi w folderach i porownaniu na zdjeciach gdzie zapiete jest do fufu 600mm szklo i polozony obok niego m4/3.
    Niestety to jest zdecydowanie zbyt mocne uproszczenie.
    Wskazalem tylko, ze gdzie indziej bez tego medialnego szumu z przelicznikiem mozna to rowniez zrobic wydajac porownywalne pieniadze (czesto mniejsze), i nierzadko zblizone jakosciowo, a w innych aspektach przebijajace zestaw m4/3.
    Mozna tez zapiac dluzszy obiektyw ciemniejszy i wyrowna sie katy, reszte spraw zalatwi wieksza matryca (ISO, GO itd.)...



    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    i raczej następca E-M1 też będzie miał 20MPix, to jednak może robić pewną różnicę.
    Na razie nic o nim nie wiemy wiec odpuscmy na czas jakis ten temat...


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Tak sobie czytam o tym trybie dx1.3 w puszkach Nikona i nasuwają mi się takie pytania:
    1. Czy jest jakakolwiek różnica przy użyciu tego trybu, a samodzielnym skadrowaniem zdjęcia z pełnej dostępnej rozdzielczości ?
    2. Używając ten tryb cropa otrzymać można także plik RAW o tej obniżonej liczbie MPix, czy tylko plik JPG ?

    (PS. Taki tryb miałem/mam w panasie G1 różniący się nazwą : zoom optyczny. Działa na takiej samej zasadzie i ma 2 stopnie. Można go było włączyć tylko przy wyborze formatu JPG. Użyłem to może raz do sprawdzenia czy działa.)
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak sobie czytam o tym trybie dx1.3 w puszkach Nikona i nasuwają mi się takie pytania:
    1. Czy jest jakakolwiek różnica przy użyciu tego trybu, a samodzielnym skadrowaniem zdjęcia z pełnej dostępnej rozdzielczości ?
    2. Używając ten tryb cropa otrzymać można także plik RAW o tej obniżonej liczbie MPix, czy tylko plik JPG ?

    (PS. Taki tryb miałem/mam w panasie G1 różniący się nazwą : zoom optyczny. Działa na takiej samej zasadzie i ma 2 stopnie. Można go było włączyć tylko przy wyborze formatu JPG. Użyłem to może raz do sprawdzenia czy działa.)
    W którymś modelu w tym trybie była szybsza seria, albo się więcej w buforze mieściło.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #26
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Normalnie, wciskasz przycisk obraz w wizjerze dostaje obramowke gdzie jest pokazany zakres cropu (szkoda ze nieprzyciemnia tylko caly czas widzisz pelny kadr).
    Robisz zdjecie i masz nef, jpg w odpowiednim formacie. Plilki sporo mniej waza, jakosc porownywalna (oczywiscie bez skalowania w dol z pelnej rozdzialki), na takim D7100 orginal to 6000x4000px, natomiast po cropie 4800x3200px. Dodatkowo wzrasta szybkostrzelnosc w serii i szybkosc oprozniania bufora. pliki okolo 1/3 mniejsze.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Normalnie, wciskasz przycisk obraz w wizjerze dostaje obramowke gdzie jest pokazany zakres cropu (szkoda ze nieprzyciemnia tylko caly czas widzisz pelny kadr).
    Robisz zdjecie i masz nef, jpg w odpowiednim formacie. Plilki sporo mniej waza, jakosc porownywalna (oczywiscie bez skalowania w dol z pelnej rozdzialki), na takim D7100 orginal to 6000x4000px, natomiast po cropie 4800x3200px. Dodatkowo wzrasta szybkostrzelnosc w serii i szybkosc oprozniania bufora. pliki okolo 1/3 mniejsze.
    To tak działający ten tryb ma rację bytu.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Trza poczekać aż wejdzie do sprzedaży i wtedy będzie wiadomo na ile jest taki wypasiony i taki the best. Jeżeli by się potwierdziło to przypuszczalna cena wcale nie jest taka wygórowana.
    Osobiście wolałbym świetne apsc niż w tym przypadku tańsze i prostsze FF.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Nie no ze specyfikacji widac, ze jest wypasiony i debest.
    Poczekac to owszem nalezy na dwa fakty, az zelzeje podatek od nowosci, i przeczekac pierwszych odwaznych by sprawdzili czy zolty jakiegos fake (siakies chlapanie olejem, czy inne flary) nie sprzedal przy okazji

    Na razie to jest killer, i zakosil na dobre konkurencje....


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  10. #30
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Normalnie, wciskasz przycisk obraz w wizjerze dostaje obramowke gdzie jest pokazany zakres cropu (szkoda ze nieprzyciemnia tylko caly czas widzisz pelny kadr).
    Robisz zdjecie i masz nef, jpg w odpowiednim formacie.

    Dodatkowo wzrasta szybkostrzelnosc w serii i szybkosc oprozniania bufora.
    To co napisałeś jest prawdą dla niektórych modeli, dla innych nie.
    1. Jest przyciemnienie kadru poza cropem
    2. NEF jest w 2 formatach - pełnym i w cropie 1,5 - tak mam w FX, crop 1,3 tylko w jpg. Jak jest w body DX - nie wiem.
    3. Szybkostrzelnośc nie wzrasta
    Tak jak napisałem jest w większości modeli, w niektórych jest tak jak pisze nyny.
    Nie wiem jak w D500, ale pkt 3 - szybkostrzelnośc nie wzrośnie to na pewno. A D5 na pewno jest pociemnianie kadru poza obszarem cropa - tak jest we wszystkich FX.

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon D3x???
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21.04.08, 12:01
  3. Nikon P80
    By Don Pedro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.04.08, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.