Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Burza mózgów: FM - zmiany i propozycje....

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Burza mózgów: FM - zmiany i propozycje....

    Zapraszam do dyskusji co chciałby/chciałbyś zmienić w Fotografii Miesiąca.

    Mamy sztywne technikalia, innych narzędzi jak posiadane na razie nie ma i nie będzie w najbliższym czasie.
    Chętnie posłucham uwag uczestników, propozycji zmian i poproszę o zgłoszenia do rotacyjnej częsci Jury w 2016r. na PW.
    Mamy jakieś dwa tygodnie na spokojną rozmowę do rozstrzygnięcia Jurorskiej części FM Grudnia.

    Zapraszam do wymiany uwag, propozycji i spostrzeżeń.

    FM w październiku skończyła trzy lata. Aktywnie w niej uczestniczy co miesiąc około 50 forumowiczów.

    AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.12.15 o 20:29
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria
    Ciężko zmieniać coś co funkcjonuje dobrze. Przynajmniej ja tak uważam. Szkoda, że mało osób głosuje ale na to już wpływu nie mamy.
    Może na koniec roku zrobić jeszcze jedne głosowanie na wszystkie fotografie zwycięskie wybrane przez jury i klubowiczów.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  3. #3
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Za słabą stronę sposobu zgłaszania/wyboru zdjęć do konkursu uważam fakt pojawiania się bardzo podobnych zdjęć tego samego autora - np. zdjęcia Dzemskiego z propozycji grudniowych. Z poprzednich analogicznych sytuacji np. pojawiały się bardzo podobne zdjęcia ptaków (znowu tego samego autora). Rozbijanie głosów na prawie identyczne foty jest moim skromnym zdaniem krzywdzące dla ich autora. Zdarza się, że zgłaszane jest jakieś zdjęcie a nieco później autor zamieszcza podobne i lepsze. Być może warto by dać autorowi możliwość usunięcia poszczególnych zdjęć z konkursu, może ma ktoś inny pomysł.
    Warto by też może rozważyć danie możliwości zgłoszenia do konkursu jednego zdjęcia samemu autorowi.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  4. #4
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Pewnie wywolam mala burze w szklance wody, ale co mi tam Taka juz moja natura
    Moze byc dlugo, wiec prosze o przygotowanie sobie jakiejs herbaty, lub innej szkockiej

    Gentelmani o pieniadzach nie rozmawaija, dlatego wyrecze was w tym nieladnym, niestety, obowiazku.

    Zastanowmy sie czym jest nasze forum - oprocz doskonalego miejsca do spotkan, galerii, w ktorej mozemy sie pochwalic swoimi zdjeciami, polem mniejszych lub wiekszych bitew, jaet takze zrodlem i kopalnia nieocenionej i nieograniczonej wiedzy.
    Moim zdaniem da sie ta widze przeliczyc na pieniadze. Dosyc wymierne pieniadze.
    Nie chce mi sie za bardzo szukac (no i nie mam dostepu do statystyk), ale zaloze sie o $1, ze forum miesiecznie odwiedza calkiem spora liczba uzytkownikow - zarowno nowych , jak i starych. Czesc z nich czasami ma jakies problemy techniczne - a to jakies dziwieki podczas uruchamiania aparatu, a to jakies bledy w body po aktualizacji oprogramowania, a to brak jakiejs funkcji, ktora zaszyla sie w jakims dziwnym miejscu, a to cos innego.
    Jak dotad sie wszyscy ze mna zgadzaja? Super

    A teraz wyobrazmy sobie, ze nie ma forum, nie ma starych postow, w ktorych mozna sobie pogrzebac w poszukiwaniu wiedzy, no i najwazniejsze - nie ma was, ktorzy sluzycie nowym uzytkownikom z pomoca.
    Wiem, ze Olympus Polska ma serwis i pomoc telefoniczny. Nie wiem, ile osob tam pracuje ani jake maja tam oblozenie.
    Wiem natomiast, ze bez forum przybyloby im pracy. Tej telefonicznej jak i tej najgorszej - serwisowej. Czesc ludzi po prostu by zadzwonila i poprosila o pomoc. Czesci by sie pomoc udalo, czesci nie. Jest tez duza grupa ludzi, ktora nie dzwoni, tylko wysyla aparat do serwisu - bo cos mu nie dziala. Aprat czasami faktycznie jest popsuty, a czasmi nie - i wraca do uzytkownika.
    Mozim zdaniem uzytkownicy forum swoja wiedza maja dosyc spory wplyw na ten wolumen "napraw" i telefonow z pytaniami o pomoc.
    Dlaczego nie poprosic Olympus Polska o drobne zasponsorowanie naszego konkursu?
    Nie mowie tu o obiektywach, aparatach czy tez innych mikroskopach. Niech to beda upominki firmowe, ktorymi Olympus pewnie tak obdziela jakies szychy na targach czy innych pokazach. Nie wiem - czapeczki, moze koszulki, jakies torby - firma ma pewnie lepsze rozeznanie, co sie ludziom podoba i na co "leca"
    Z tego, czym Olympus sie chwali wszem i wobec, co wiem, to firma zanotuje zysk za ten rok i prawdopodobnie tez za przyszly. Niech sie podziela resztkami ze stolu i przeznacza cos na comiesieczne nagrody dla zwyciezcy konkursu - moze za pierwsze 3 miejsca i wyroznienie?
    Ale tez niech bedzie losowa nagroda dla glosujacych i wrzucajacych zdjecia.
    Nie chce mi sie wierzyc, zeby takiej firmy nie bylo stac na drobne oplaty pocztowe albo na jakies drobne (z reguly wrzucane w koszty) upominki- po prostu nie wierze
    Dajmy konkursowi pol roku na sprawdzenie, czy to dziala. Apz ma jakies statystyki mozemy zobaczyc, czy to troche rozrusza konkurs. Kto wie - moze rozrusza troche bardziej forum, ktore, nie czarujmy sie, powoli umiera.
    PS
    Jesli odjac Jacka z forum, to szczerze mowiac nie widze zadnej obecnosci wlascicielskiej na forum - zadnego wsparcia, zadnej pomocy - szczerze mowiac, to przez to nie mam najlepszej opinii o Olympusie. Same reklamowe bzdety ze strony bota nie zapewniaja dobrego wizerunku firmie. Sprzedazy rowniez, niestety. Sam Dobas tego nie udzwignie

    PSII
    Z decyzja o pozostaniu w jury poczekam do decyzji Olympus Polska - odpowiednie sluzby prosze o przekazanie mojej ( oraz innych naszych ) sugestii w odpowiednie rece
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 24.12.15 o 21:57
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Można by dołożyć w styczniu FR (Fotografia Roku) wybierana z dwunastu zwycięskich FM z ubiegłego roku i nagradzana jakimś gadżetem Olka jak sugeruje Prezes.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Jesli odjac Jacka z forum,
    Ooo Jacka to chyba widzialem na stoisku Olympusa w Media Markt w Krakowie.. jakoś w ostatni pon/wt.. chyba

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  7. #7
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Można by dołożyć w styczniu FR (Fotografia Roku) wybierana z dwunastu zwycięskich FM z ubiegłego roku i nagradzana jakimś gadżetem Olka jak sugeruje Prezes.
    Fotografia roku była wybierana, więc to żadna nowatorska propozycja...

    https://forum.olympusclub.pl/threads...a-Roku-2014-go

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Fotografia roku była wybierana, więc to żadna nowatorska propozycja...

    https://forum.olympusclub.pl/threads...a-Roku-2014-go
    Zgadza się - także w tym roku bedzie wybierana Fotografia Roku. Kolejno Juroraska i Nagroda Klubowiczów spośród zwycięzców poszczególnych miesięcy. Będą jak co roku po dwa głosowania w styczniu.

    ---------- Post dodany o 05:00 ---------- Poprzedni post był o 04:48 ----------

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Za słabą stronę sposobu zgłaszania/wyboru zdjęć do konkursu uważam fakt pojawiania się bardzo podobnych zdjęć tego samego autora - np. zdjęcia Dzemskiego z propozycji grudniowych. Z poprzednich analogicznych sytuacji np. pojawiały się bardzo podobne zdjęcia ptaków (znowu tego samego autora). Rozbijanie głosów na prawie identyczne foty jest moim skromnym zdaniem krzywdzące dla ich autora. Zdarza się, że zgłaszane jest jakieś zdjęcie a nieco później autor zamieszcza podobne i lepsze. Być może warto by dać autorowi możliwość usunięcia poszczególnych zdjęć z konkursu, może ma ktoś inny pomysł.
    Propozycje autorów dotąd ograniczały sie do proszę nie zgłaszać moich zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Warto by też może rozważyć danie możliwości zgłoszenia do konkursu jednego zdjęcia samemu autorowi.
    Jestem skłonny rozważyć możliwośc autozgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    iech sie podziela resztkami ze stolu i przeznacza cos na comiesieczne nagrody dla zwyciezcy konkursu - moze za pierwsze 3 miejsca i wyroznienie?
    To da się zrobić, zresztą już kiedyś tak było i można do nagród wrócić.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jestem skłonny rozważyć możliwość auto-zgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.
    Czemu nie? Jestem za.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #10
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta

    Propozycje autorów dotąd ograniczały sie do proszę nie zgłaszać moich zdjęć.
    Chodziło by mi głównie o możliwość wyboru przez autora jednego zdjęcia z kilku podobnych zgłoszonych. Np. na koniec miesiąca, po zakończeniu zgłaszania gdyby chciał, mógłby w ciągu kilku dni (do uzgodnienia) określić, które ze zdjęć nie przechodziłyby do konkursu. Dużo prawie identycznych zdjęć raczej też nie służy konkursowi.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jestem skłonny rozważyć możliwośc autozgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.
    Zdecydowanie tylko jednej. Byłoby to wyjście na przeciw tym co mają duże parcie na swe zdjęcia w konkursie (vide - gorąca dyskusja swego czasu w tym temacie) a i myślę, że zwiększyłaby zainteresowanie konkursem.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Podobne wątki

  1. Burza
    By krzysiekz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16.10.06, 08:31
  2. Przed burzą
    By P in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.07.06, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.