Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 139 z 139

Wątek: DxO vs LR vs Photivo

  1. #131
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Pierwsza fotka z SNS-HDR jest bardzo ok. Od lajtruma nawet fajniejsza wg mnie

  2. #132
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Pierwsza fotka z SNS-HDR jest bardzo ok. Od lajtruma nawet fajniejsza wg mnie
    Bo i jest!

  3. #133
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    jck,
    napisz proszę o zonerze, co do niego siadam to tracę wiarę, że można uzyskać dobre rezultaty...

  4. #134
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    jck,
    napisz proszę o zonerze, co do niego siadam to tracę wiarę, że można uzyskać dobre rezultaty...
    https://forum.olympusclub.pl/threads...brazki-apezeta #2799 popatrz sobie, może wiarę odzyskasz. Tyle, że to nie kwestia wiary.

  5. #135
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    To, że Ty potrafisz to my wiemy Miałbyś chwilę, aby zamieścić instrukcje krok po kroku jak uzyskać taki efekt jak w #2799 zonerem?

  6. #136
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Pierwsza fotka z SNS-HDR jest bardzo ok. Od lajtruma nawet fajniejsza wg mnie
    Owszem i mnie się wydaje fajniejsza Chciałem tylko zauważyć, że nie chodzi tu ogólnie o fajniejszy wygląd tylko o pozbycie się przepaleń. Jak to wygląda z tym w różnych programach. Piszę w różnych bo i tak już odbiegłem od tytułowych z wątka LR i DxO Głównie jednak chodziłoby tylko o programy do obróbki plików RAW. Oczywiście jeśli SNS-HDR wczytuje takze RAW-y (a wczytuje) to nie zaszkodzi mieć także pogląd jak to w nim jest z usuwaniem miejsc przepalonych. I tu podziękowanie dla zbyma72age za przykłady i obszerny opis.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #137
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Miałbyś chwilę (...) zamieścić instrukcje krok po kroku
    Tak się nie da. Co zdjęcie to inne kroki. Chwila tego nie załatwi. Nie wiem czym obrabiasz, czyli do czego jesteś przyzwyczajony.

  8. #138
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    696
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Oczywistym jest że drugi obraz musi być "przepalony" ponieważ poddałem go (po SNS-HDR) podwójnemu wyostrzaniu
    (jak podałem EAW Sharpen i Wavelet Sharpen).
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  9. #139
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    696
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Kiedyś piasłem na temat zaawansowanego edytora plików raw Photivo:
    https://forum.olympusclub.pl/threads...-konwerter-Raw
    Wyraźnie zaznaczyłem, (co również podał autor) nie jest to oprogramowanie dla amatorów, ale dla zaawansowanych.
    Inna filozofia niż wszystkie, metoda inż. Macania tu słabo działa, trzeba przekonać się do innej filozofii i mnóstwo suwaków
    może początkującego przytłaczać.
    Bez przeczytania kilku poradników nie da się wykorzystać ani 10 % procent możliwości tego softu.
    Program posiada olbrzymie możliwości jeśli chodzi o edycję plików RAW.
    Wymaga mocnego komputera (co najmniej dwa rdzenie).
    16-bitowe przetwarzanie wewnętrzne, zarządzane kolorem z LCMS2
    Współpracuje z RAW z pełną mocą 16bitowej precyzji swojego wewnętrznego silnika i bitmapami
    (8 bitowe bitmapy są przekształcane i przetwarzane w 16 bit, który dają lepsze wyniki).
    A więc, wszystkie prace wykonywane przez Photivo są niedestruktywne, co oznacza, że zmiany wprowadzane
    do plików graficznych nie odbijają się na ich jakości.
    Integracja z GIMP’em (import i export),

    Stąd http://photivo.org/photivo/ możemy ściągnąć jak narazie ostatnią wersję (2014r).
    Aplikacja, otwiera pliki graficzne zapisane w formatach takich jak JPG, TIFF, BMP i RAW a po edycji, zapisuje je w JPG, PNG i TIFF.
    Znajdziemy w nim kilka form odszumiania, wyostrzania, poprawy lokalnego kontrastu (łącznie z pseudo HDR z 1 pliku raw), kontrolowania
    cieni/prześwietleń, poprawy geometrii (lensfun), kontroli nad kolorami, zdjęcia IR, automatyczna likwidacja aberracji obiektywów i wiele,
    wiele innych filtrów.
    Bardzo prosto można własne ustawienia zapisać - gdy sobie wszystkie suwaczki poustawiamy, to prawym przyciskiem myszy klikamy
    na ikonkę zapisu i wybieramy z opcji "save settings file" i zapisujemy sobie w dowolnym folderze.

    Photivo najszybciej i najłatwiej umożliwi nam przeróżne karkołomne kombinacje ze światłami, cieniami i barwami naszych kadrów.

    Bez większych problemów da się odzyskać dane z prześwietleń przy pomocy opcji Highlight recorvery metoda Blend in Lab , Parameter 90.

    Polecam zapoznanie się z tym programem… Photivo jest darmowy.
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Podobne wątki

  1. Photivo - nowy konwerter Raw
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17.02.11, 20:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.