Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: EM5 i FL-36 na kablu TTL.

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    EM5 i FL-36 na kablu TTL.

    Witajcie!

    Mam lampę FL-36 (bez R) podpiętą do EM5 przez kabel Phottix OC-E3 długości 10 metrów. To jest kabel do Canonów, ale czytałem, że te działają też z Olympusami. U mnie działa tylko w trybie auto i manual. Czy może to być wina długości kabla, czy muszę mieć jednak dedykowany do Olka?

    Pozdrawiam!
    Casper

  2. #2
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    obstawiam, że jednak dedykowany
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No, tak. A może ktoś wie, czy istnieje kabel TTL do Olympusa o takiej długość do kupienia w polskim sklepie? Nie mogłem takiego znaleźć i dlatego spróbowałem tego od Canona.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja mam chyba 6m.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja próbowałem z EM5 i FL 36R kabla od canona, który ma dwie stopki do lamp ( tzn na kostkę zakładaną na stopkę aparatu również można założyć lampę bo sa tam styki) - chodziło o sprawdzenie, czy 2 lampy, (na stopce/pryzmacie i stopce "kablowej) będą działać w TTL. TTL działał tylko przy jednej założonej lampie. No ale był. Niestety system "kablowego" TTL w 4/3 był bardzo niedopracowany, w OM bez problemy podłączało się do 9 lamp. Tu już 2 lampy się "gryzą"

    Ja bym jednak obstawiał kwestię długości kabla. 10 m to sporo, może jest jakaś strata sygnału?. Na canonach to działa? Oryginalne kable canona miały do 3 m. długości. Są też pewne ograniczenia bo w Canonie z kablem działa tylko "zwykły TTL", a nie A-TTL czy E-ttl. Może w olku też jest jakiś problem z tym związany (pomiar przedbłyskiem?).

    Tu jest ten system canona opisany
    http://photonotes.org/articles/eos-f...ex3.html#cords

    System TTL "kablowy" do Canona ( T-90 i EOSY analogowe nie wiem jak cyfrowe, bo potem pojawił się wireless i mało kto się w to bawił) wymagał użycia specjalnej kostki "3" do podłączania kabla, zakładanej na pryzmat. Ta kostka jest ZASILANA BATERIĄ ! Dopiero wtedy można było podłączać kilka lamp na kablach.

    http://www.mediapoland.com/eos/TTL_H..._Adapter_3.htm

    prostsza była "stopka 2" mająca tylko 1 stopkę na kablu, ale długość tylko 0,6 m. Na alle widziałem także "podróby" dużo dłuższe - jak to działa-nie wiem. Własnie coś podobnego testowalem

    http://www.the-digital-picture.com/R...-2-Review.aspx

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Też obstawiam stratę sygnału z powodu długości. To może tłumaczyć brak w handlu dedykowanych kabli powyżej 5 metrów. W Canonie pewnie to działa, w Olku nie.

    Sytuacja ma swoje dobre strony, bo się przeprosiłem z trybem manualnym. Tyle że jest trochę biegania między lampą a aparatem.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Zmierzę wieczorem mój kabel dokładnie, czy ma 6 metrów.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Ile lamp na kablu TTL można podłączyć do OM-D?
    By Makromaniak in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5.06.14, 10:49
  2. Pilot na kablu do Olka-Polecam !!!
    By Peter1976 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21.03.09, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.