Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Ograniczenia w czasie naświetlania - tryb A

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    ... Niestety, sprawdziłam na aparacie zaraz po resecie ustawień i jest tak samo.
    Nie ulega wątpliwości, że tak być nie powinno. Szczególnie gdy nawet korekcja ekspozycji nie pomaga.

    Sprawdziłem u siebie w panasie w trybie A teraz w mieszkaniu, za oknem szarówka (bez światła sztucznego) dobiera mi czas 3,2s (iso 200, f 5,6). Zdjęcie naświetlone prawidłowo bez dodatkowej korekcji. Jedyne ostrzeżenie to o możliwym poruszeniu zdjęcia. Wiadomo, długi czas.
    Nawet "gupi" kompakt a610 prawidłowo dobiera czas (naświetla zdjęcie) w trybie A i słabym świetle.

    Tak się dzieje u Ciebie też przy dobrym świetle, na zewnątrz ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z tego, co zrozumiałem, aparat dobrze dobiera czas, tylko nie chce wydłużyć czasu migawki ponad pewien próg, który wraz ze wzrostem czułości obniża się jeszcze bardziej. Problem będzie występował tylko w słabym świetle.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Z tego, co zrozumiałem, aparat dobrze dobiera czas, tylko nie chce wydłużyć czasu migawki ponad pewien próg, który wraz ze wzrostem czułości obniża się jeszcze bardziej. Problem będzie występował tylko w słabym świetle.
    Ja zrozumiałem trochę inaczej Jakby aparat dobrze dobierał czas w trybie A w słabym świetle to realnasty by takiego wątku chyba nie zakładała... Z drugiej strony przy słabym świetle np. bardzo pochmurny (bądź mglisty) dzień, aparat też go tak (mniej więcej ) powinien zarejestrować w trybie A. U mnie ma tendencję w takich słabych warunkach (w trybie A) bardziej doświetlić niż było w rzeczywistości, choć oczywiście histogram dp prawej krawędzi nie sięga.
    Zresztą jedno z przykładowe zdjęcie w trybie A z danymi EXIF (bez korekcji) w słabym świetle powie chyba najwięcej. Tak wykonane zdjęcie w kompie powinno wyglądać podobnie jak było w rzeczywistości mz. Wyświetlacze w aparatach zazwyczaj mocniej przekłamują i tym bym się nie sugerował.
    PS.
    Nie wykluczałbym też sytuacji, że faktycznie dobrze naświetla (dobiera czas) tylko ten komunikat jest błędny, choć tak też nie powinno być. Dlatego myślę, że zdjęcie więcej by powiedziało.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.11.15 o 16:39
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ja zrozumiałem trochę inaczej ....
    Proponuję reset do ustawień fabrycznych i jak się będzie powtarzać to do serwisu, czy nie jest to model, którego premierę opóźniono w powodu błędu aparatu?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Proponuję reset do ustawień fabrycznych...
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    ... Niestety, sprawdziłam na aparacie zaraz po resecie ustawień i jest tak samo.
    Tak nawiasem mówiąc w jakim celu akurat mnie cytowałeś ? Tak dla zasady, spam, trolowanie (z mojej strony oczywiście) ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.11.15 o 16:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Nie wiem, czy źle...
    Na moim epl5 jest podobnie , zauważyłem że wraz ze zmianą sposobu pomiaru światła; matrycowy - c. warzony - punktowy zmieniają się też te maksymalne czasy przy których miga napis na ekranie
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  7. #17
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Z tego, co zrozumiałem, aparat dobrze dobiera czas, tylko nie chce wydłużyć czasu migawki ponad pewien próg, który wraz ze wzrostem czułości obniża się jeszcze bardziej. Problem będzie występował tylko w słabym świetle.
    Właśnie tak!

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Proponuję reset do ustawień fabrycznych i jak się będzie powtarzać to do serwisu, czy nie jest to model, którego premierę opóźniono w powodu błędu aparatu?
    Już napisałam, po resecie jest to samo. Nie jest to też wada tego modelu/egzemplarza, taka sama sytuacja jest też na innych aparatach. Zresztą inni użytkownicy (np. wyszomir na poprzedniej stronie) potwierdzają, że u nich jest to samo.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Trzeba by znaleźć w instrukcji obsługi, jaki jest dostępny zakres czasów w trybach (pół)automatycznych. Możliwe, że ten model tak ma.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    ... Nie jest to też wada tego modelu/egzemplarza, taka sama sytuacja jest też na innych aparatach...
    Wada będzie wtedy gdy w trybie A w słabych warunkach oświetleniowych zobaczysz czarny ekran zamiast tego co widziałaś w momencie robienia zdjęcia. Dlatego pisałem o przykładowe "problematyczne" foto.
    Nie odpowiedziałaś też na to pytanie:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...Tak się dzieje u Ciebie też przy dobrym świetle, na zewnątrz ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Trzeba by znaleźć w instrukcji obsługi, jaki jest dostępny zakres czasów w trybach (pół)automatycznych. Możliwe, że ten model tak ma.
    Poszukam jeszcze, choć przyznam, że już próbowałam znaleźć coś w instrukcji, ale bez skutku. Sęk w tym, że jak wprowadzę korekcję ekspozycji (ręcznie) albo przymknę przysłonę, czas się wydłuży.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wada będzie wtedy gdy w trybie A w słabych warunkach oświetleniowych zobaczysz czarny ekran zamiast tego co widziałaś w momencie robienia zdjęcia. Dlatego pisałem o przykładowe "problematyczne" foto.
    Nie odpowiedziałaś też na to pytanie:
    Też napisałam, że nie jest to wada. Twoje pytanie nie jest dla mnie do końca zrozumiałe. To jest jedyna sytuacja, w której jest problem. W innych warunkach ekspozycja dobierana jest prawidłowo. Dobrze podsumował to epicure w tym poście:
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Z tego, co zrozumiałem, aparat dobrze dobiera czas, tylko nie chce wydłużyć czasu migawki ponad pewien próg, który wraz ze wzrostem czułości obniża się jeszcze bardziej. Problem będzie występował tylko w słabym świetle.
    Ostatnio edytowane przez realnasty ; 26.11.15 o 17:03
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

Podobne wątki

  1. zalezy na czasie
    By GogiNeo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.02.06, 18:00
  2. Starocie - podróż w zakurzonym czasie
    By NimnuL in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.09.05, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.