Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: Olek E410 z 2 szkłami czy E510 z jednym

  1. #11
    | OlyJedi Awatar eljot
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    183
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Za przedmówcami. MZ lepiej kupić w dual kicie wyjdzie taniej niż za jakiś czas dokupienie obiektywu

  2. #12

    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    I dalej niewiem co wybrac ;p

    A moze lepiej teraz wziązc tego E510 z jednym obiektywem. A za jakis czas dokupic jakis inny ? Wart cos jest ten kitowy z E510 czy lepiej ten 40-150 ?

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przy dzisiejszych cenach E-510 w podwójnym kicie kosztuje tyle, ile E-410 z jednym szkłem, kiedy ja kupowałem aparat (w lipcu). Wtedy miałem dylemat i wziąłem E-410 z dwoma obiektywami, bo bardziej potrzebowałem jakiegokolwiek długiego szkła, niż stabilizacji. Dzisiaj nie miałbym dylematu - od razu brałbym E-510.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar pol189
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    493
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure
    Przy dzisiejszych cenach E-510 w podwójnym kicie kosztuje tyle, ile E-410 z jednym szkłem, kiedy ja kupowałem aparat (w lipcu). Wtedy miałem dylemat i wziąłem E-410 z dwoma obiektywami, bo bardziej potrzebowałem jakiegokolwiek długiego szkła, niż stabilizacji. Dzisiaj nie miałbym dylematu - od razu brałbym E-510.
    A ja z bólem się pod tym podpisuje.
    Co najwyżej na allegro wychaczysz potem 40-150 za grosze.

  5. #15
    Marcin510
    Gość
    i 410 ma slabszy akumulator niz 510 i brak uchywu do trzymania, ale jest mniejszy, poreczniejszy, tzn mobilniejszy

    co do obiektywu 40-150 to moze nawet nie bedziesz go potrzebowal
    14-42 to odpowiednik 3x zooma w kompakcie, czyli akurat do wszystkiego

    ale prawda jest taka ze stabilizacja przy malych ogniskowych w nim po prostu nie dziala lub dziala nardzo kiepsko
    dopiero jak wysuniesz troche obiektyw zaczyna, ale najbardziej skuteczna bedzie przy najdluzszych ogniskowych
    przydaje sie przy tym dlugim 40-150 zdecydowanie bardziej, ktorego nie bedziesz mial


    jak chcesz zaoszczedzisz, focisz od tak sobie, to bierz 410 i 14-42
    braku stabilizacji i tak nie odczujesz na 14mm

    bedziesz mial cos w rodzaju kompakta, ale o duzej lepszej jakosci obrazu, takiej jak w 510

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marcin510
    i 410 ma slabszy akumulator niz 510...
    To prawda, ale bez stabilizacji nie ma takiego zapotrzebowania na prąd.

  7. #17
    zonkinho
    Gość
    Ja wziąłem E-510 i jestem z niego bardzo zadowolony. Dopiero się poznajemy nawzajem i docieramy, ale przebiega to pomyślnie. Od E-410 odstraszył mnie brak gripa, nie wiedziałem jak to trzymać, toż to nawet w starym Canonie A75 miałem taki miniaturowy grip.

    Poza tym taka lustrzanka to zakup na dłużej, więc lepiej trochę dołożyć i mieć lepszy korpus, a obiektyw dłuższy dokupić po jakimś czasie skoro teraz nie ma funduszy na to. Mając krótszego kita nauczysz się obsługi aparatu, poznasz jego możliwości i jak je wykorzystywać.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Skołuj te 400zł, pożycz od kogoś i kup e510 w double kicie. Naprawdę warto.


    A co do funduszy - zobaczysz dopiero później jak to jest - będziesz chciał kupić kartę, statyw, plecak, torbę, filtr, dodatkowe akumulatorki, lampę, jakieś szkło itd.. : )


    Na swój sprzęt chciałem wydać 2000 - i za tyle kupiłem dziadzia z 14-54. Miałem się za tą kwotę nie wychylać.
    Ostatnio obliczyłem że na foto wydałem już ponad 4000. A z 'grubszych' rzeczy kupiłem tylko lampę za 1200 i zuiko50 za 300.

  9. #19
    Oleryk
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zonkinho
    Poza tym taka lustrzanka to zakup na dłużej, więc lepiej trochę dołożyć i mieć lepszy korpus, a obiektyw dłuższy dokupić po jakimś czasie skoro teraz nie ma funduszy na to. Mając krótszego kita nauczysz się obsługi aparatu, poznasz jego możliwości i jak je wykorzystywać.
    Są szkoły, ktore zalecają wybór najlepszego szkła, na jakie Cię stać i do niego dobranie korpusu
    Mam E-510 i bardzo sobie chwalę, stabilizację też ale naprawde zaczął mi sie podobac dopiero z 14-54

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zdecydowanie 510 z 14-42. Na początek zabawy z lustrzanką w zupełności wystarczy. Potem sobie drugie szkło dokupisz jak fundusze pozwolą. A Grip i stabilizacja przeważają wg. mnie szalę. Zwłaszcza, że kitowy 40-150 zbiera złe opinie i lepiej kupić starszą wersję (tą jaśniejszą z metalowym bagnetem). A może kupisz już wtedy 70-300?
    Pozdrawiam,
    Paweł

Podobne wątki

  1. pierwsza lustrzanka - E410 czy E510?
    By yv3s in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 21:24
  2. E410 i E510 - ceny w germaniii
    By cra3y in forum E-System
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12.05.07, 22:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.