Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Adapter M42 na m4/3

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    24
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Adapter M42 na m4/3

    Czy mógłby mi ktoś polecić adapter gwintu m42 na bagnet m4/3, który wkręca się prosto?

    Mam dwa i oba wkręcają obiektyw pod kątem 90 stopni. O ile przy "normalnych" obiektywach nie przeszkadza mi to jakoś strasznie, tak przy MTO1100 albo Tair 3S jest mega problem. Nie ma jak umocować go w statywie na prosto. Z Tairem jeszcze można powalczyć z mocowaniem pod kątem, dobry statyw to wytrzyma, ale ważący dwie tony MTO stabilnie nie ustoi

    Maci coś godnego polecenia?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Kup taki z regulacją - np. jeden z poniższych (trzy pierwsze aukcje które wskazała wyszukiwarka - bardzo mozliwe że szukajac dalej znajdziesz lepsze oferty):

    http://allegro.pl/fotga-adapter-redukcja-m42-na-micro-m4-3-m43-i5543519795.html
    http://allegro.pl/adapter-m42-micro-...565897659.html
    http://allegro.pl/adapter-m42-olympu...801131027.html

    Po wkręceniu obiektywu luzujesz trzy wkręty inbusowe mocujące gwintowany pierścień redukcji, obracasz sobie obiektyw do właściwego położenia i dokręcasz wkręty. Oczywiście wystarczy to zrobić raz - po pierwszym wkręceniu obiektywu w redukcję. Do wkręcenia potrzebny jest maleńki klucz inbusowy - najczęściej 1.5 lub 2mm - jeśli nie masz takich kluczy upewnij się u sprzedającego czy w komplecie z redukcją dostarczany jest właściwy klucz.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3

    Dołączył
    May 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    33
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Dwa z nich są firmy K&F. Naprawdę są lepsze? Bo jak coś to warto dać więcej!
    OM-D10, G80, GM1 (+ dedykowana obudowa wodoszczelna), GF5
    Olympus: 12-40/2,8, 12/2,0, 45/1,8, 75/1,8, 30/3,5 makro, 14-42/3,5-5,6 pancake, 15/8 dekielek
    Panasonic:12-32/3,5-5,6, 12-60/3,5-5,6, Samyang 7,5/3,5.
    Ale w pracy dalej Canon

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Czy są lepsze - nie wiem. Podałem linki do trzech pierwszych adapterów z regulacją ktore pokazała mi wyszukiwarka.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Kup taki z regulacją - np. jeden z poniższych (trzy pierwsze aukcje które wskazała wyszukiwarka - bardzo mozliwe że szukajac dalej znajdziesz lepsze oferty):

    http://allegro.pl/fotga-adapter-redukcja-m42-na-micro-m4-3-m43-i5543519795.html
    http://allegro.pl/adapter-m42-micro-...565897659.html
    http://allegro.pl/adapter-m42-olympu...801131027.html

    Po wkręceniu obiektywu luzujesz trzy wkręty inbusowe mocujące gwintowany pierścień redukcji, obracasz sobie obiektyw do właściwego położenia i dokręcasz wkręty. Oczywiście wystarczy to zrobić raz - po pierwszym wkręceniu obiektywu w redukcję. Do wkręcenia potrzebny jest maleńki klucz inbusowy - najczęściej 1.5 lub 2mm - jeśli nie masz takich kluczy upewnij się u sprzedającego czy w komplecie z redukcją dostarczany jest właściwy klucz.
    Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale mam identyczny adapter jak z drugiego linku. Kupiłam go na eBayu/Aliexpress za mniej niż 10 zł z przesyłką (z HK oczywiście). Ale nas rżną rodacy...
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale mam identyczny adapter jak z drugiego linku. Kupiłam go na eBayu/Aliexpress za mniej niż 10 zł z przesyłką (z HK oczywiście). Ale nas rżną rodacy...
    Czyli słusznie pisałem, że warto poszukać korzystniejszych ofert Aczkolwiek kupowanie bezpośrednio w Chinach oznacza często kilkutygodniowy czas oczekiwania na dostawę - zatem jeśli komuś się spieszy - trzeba szukać bliżej.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #7
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Fakt, trzeba się nastawić na trochę czekania. Ale zwykle przesyłki dochodzą w dwa tygodnie.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez real nasty Zobacz posta
    Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale mam identyczny adapter jak z drugiego linku. Kupiłam go na eBayu/Aliexpress za mniej niż 10 zł z przesyłką (z HK oczywiście). Ale nas rżną rodacy...
    Nie wiem czy to ma znaczenie, za swój adapter (rodzimej produkcji ) u4/3 na M42 płaciłem 180 zł (chyba bez przesyłki). Fakt już sporo lat temu do panasa G1. W owym czasie bardzo polecany producent. Nie żałuje i nie czuję się orżnięty, choć trochę taniej można było też kupić.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24.11.15 o 18:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Wow... Ze złota był czy co?
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Wow... Ze złota był czy co?
    Panasonic G1 był (chyba się nie mylę ?) pierwszym bezusterkowcem systemu mikro 4/3 i w 2008/2009 roku takie były ceny adapterów u4/3 na M42.
    Dlatego iż bardzo dobrze współpracował z manualnymi obiektywami M42 (zresztą jak i późniejsze aparaty mikro 4/3 ) Po pojawieniu się bezlusterkowców również ceny obiektywów M42 sporo skoczyły w górę.
    Sam adapter cały czarny, niestety bez złota
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Adapter M42 do OM.
    By pmfoto in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29.08.10, 11:01
  2. Adapter 4/3 - m42
    By powal in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.11.09, 00:39
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.