Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Adapter M42 na m4/3

  1. #11
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Jednostkowa produkcja jest zawsze droższa od masówki. Przetartych dróg handlowych z Chin kilka lat temu nie było, system był jeszcze w Polsce mało popularny i ktoś pierwszy zaczął wykonywać te adaptery licząc się ze sprzedażą kilku sztuk miesięcznie - i to się przełożyło na cenę, zwłaszcza, że konkurencji praktycznie nie było. Po pewnym czasie rynek na m4/3 się rozwinął, pojawiła się konkurencja i ceny spadły.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #12
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    A tu ciekawą kwestię poruszyłeś - częściowo dzięki bezlusterkowcom stare, manualne obiektywy przeżywają obecnie renesans. Co niestety widać po cenach
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jednostkowa produkcja jest zawsze droższa od masówki. Przetartych dróg handlowych z Chin kilka lat temu nie było, system był jeszcze w Polsce mało popularny i ktoś pierwszy zaczął wykonywać te adaptery licząc się ze sprzedażą kilku sztuk miesięcznie - i to się przełożyło na cenę, zwłaszcza, że konkurencji praktycznie nie było. Po pewnym czasie rynek na m4/3 się rozwinął, pojawiła się konkurencja i ceny spadły.
    Tak nie do końca masz rację... Akurat ten producent działał ładnych parę lat i miał bardzo dużo zamówień. Robił wszelkiego rodzaju redukcje/adaptery do wszystkich praktycznie systemów, także wszelkiego rodzaju redukcje filtrowe. Również nietypowe na zamówienie np. do Raynoxa. Miał sklep internetowy (foto akcesoria), a także sprzedawał na alegro. Niestety zdaje się zakończył działalność.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24.11.15 o 19:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Z Lublina Sam u nich zamawiałem redukcje filtrowe do Raynoxów. Nietypowe, na zamówienie - bo zażyczyłem sobie z dłuższym niż normalnie gwintem, by między redukcję a obiektyw wcisnąć dyfuzor.
    To, co piszesz w niczym nie koliduje z tym, co ja pisałem. Zamówienia miał, ale na co innego - aparatów micro 4/3 było początkowo bardzo mało i z tego wynikała niewielka ilość chętnych na redukcje do tego systemu - a koszt jednostkowy wyrobu produkowanego w niewielkich ilościach jest niemal zawsze znacznie wyższy niż produkowanego masowo.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Adapter M42 do OM.
    By pmfoto in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29.08.10, 11:01
  2. Adapter 4/3 - m42
    By powal in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.11.09, 00:39
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.