Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: czy dodać coś do tego zestawu?

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    czy dodać coś do tego zestawu?

    Cześć,
    przyszedl czas na trochę fotek gadżetów. Powoli zamierzam skompletować jakiś zestawik bezcieniowy metodą chałupniczą.

    Pytanko mam o to czy stosując gołe żarówki ( stałe światło ) w podwójnych oprawkach na statywie, dodać jeszcze jakieś płaszczyzny odbijające ( parasolki na przykład ), które trochę ograniczyłyby "ucieczkę światła" na boki i do tyłu? Jeśli tak to jakie? Wewnątrz biała, z zewnątrz srebrna? Może sama srebrna? Czy w ogóle ma to sens?
    Mam zamiar użyć żarówek 400W czyli będzie możliwość zastosowania 4 x 400W lub 2 x 400W ( zobaczę ile tego światła potrzeba).
    Jak ktoś ma doświadczenie to proszę się podzielić. Z góry powiem że na razie na światło błyskowe z prawdziwego zdarzenia nie mogę sobie pozwolić.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar sisman
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    PIŁA-Podlasie
    Posty
    353
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Lessie - do drobiazgów potrzebujesz światła rozproszonego, wiec coś w rodzaju namiotu bezcieniowego. Zaleta: brak bliku na przedmiotach, jednolite oświetlenie. Mądrzejsi sugerują trzy punkty światła (2xboki, 1 góra). Niekoniecznie musi to być materiał bezcieniowy, można spróbować z folią pod panele podłogowe (dobrać grubość). Folia ta elegancko rozprasza światło (patent Irka 50). Wtedy powinny wystarczyć 3x200W żarówki ale o stałej barwie światła.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sisman
    Lessie - do drobiazgów potrzebujesz światła rozproszonego, wiec coś w rodzaju namiotu bezcieniowego. Zaleta: brak bliku na przedmiotach, jednolite oświetlenie. Mądrzejsi sugerują trzy punkty światła (2xboki, 1 góra). Niekoniecznie musi to być materiał bezcieniowy, można spróbować z folią pod panele podłogowe (dobrać grubość). Folia ta elegancko rozprasza światło (patent Irka 50). Wtedy powinny wystarczyć 3x200W żarówki ale o stałej barwie światła.
    namiot to podstawa i za parę dni u mnie będzie. Chodzilo mi o to, czy ustawione po bokach namiotu żarówki pozostawić gołe w oprawkach, czy ograniczyć/ukierunkować ich światło w kierunku namiotu.
    Co do ustawień to pewnie metodą prób i błędów dojdę do tego jak jest najlepiej - niektórzy nawet od dołu namiotu świecą.
    Żarówki mają stałą barwę ( przynajmniej tak utrzymuje producent )

    Co do patentów domowej roboty - jesem razej nieudolny i niecierpliwy w tym temacie i preferuję gotowe rozwiązania. Już raz spaliłem prześcieradło halogenami budowlanymi, przy okazji poparzyłem paluchy....


    przy okazji
    czy takie żarowki ( a raczej ten kabel synchro na gorącą stopkę E-1 ) będzie kompatybilny z E-1? http://allegro.pl/item299339291_zaro..._synchro_.html
    czy nie uszkodzi to aparatu. Żarówki niedrogie specjalnie i pewnie lepeij się sprawdzą od stałego światła, więc moze zaryzykować? Dwie takie + FLka i powinno styknąć mocy...

Podobne wątki

  1. GF1 i ZD 14-54 II - ktos probowal tego zestawu?
    By PiterM in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.04.10, 13:51
  2. Ergonomia zestawu E-510 + ZD 50-200
    By lucas_g in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.06.08, 20:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.