Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: adapter/przejściówka - jaki konkretny model wybrać??

  1. #1
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    adapter/przejściówka - jaki konkretny model wybrać??

    Witam
    Zwracam się z pytaniem, może dość kuriozalnym ale dla mnie nie do końca jasnym. Mam zamiar korzystać ze szkieł manualnych z moim Olkiem om10.
    Chciałbym korzystać ze starych manualnych Minolt MD, M42 oraz systemu OM.
    I teraz pytanie.....Na alle jest cała masa adapterów/przejściówek w różnych cenach,opisach itd...Może doradzicie na jakie konkretnie egzemplarze warto zwrócić uwagę, które są sprawdzone itd.
    Dodam,że na 1 przejściówkę chciałbym przeznaczyć w okolicach 50-70zł.
    pozdr.
    R/

  2. #2
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    To jest kawałek wyfrezowanego metalu, nie jest warte więcej niż kilkanaście złotych, reszta to głównie marża sprzedawcy. Można za 10 zł (przesyłka free) kupić na Aliexpress.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    To jest kawałek wyfrezowanego metalu, nie jest warte więcej niż kilkanaście złotych, reszta to głównie marża sprzedawcy. Można za 10 zł (przesyłka free) kupić na Aliexpress.
    Az tak bym nie upraszczał. Jednak taki adapter musi być wykonany z bardzo wielką precyzją. Tu mają znaczenie małe ułamki milimetra. Albo może być cuś nie tak z mocowaniem albo jest możliwość, ze nie będzie ostrzenia na nieskończoność. Przyznam iż za 10 zł bałbym sie kupić. W ekstremalnym przypadku adapter może zewrzeć styki w bagnecie puszki z różną konsekwencją.
    Jakby to było takie proste nie byłoby takich wątków
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Najwyraźniej ten stopień precyzji nie stanowi problemu dla Chińczyków, bo to od nich w większości wychodzą adaptery za dwa dolce na Aliexpress, jak i te za 50 zł na Allegro. Ja nigdy nie napotkałam na żaden z wymienionych problemów, a korzystałam z kilku aparatów i obiektywów przy pomocy mojego egzemplarza.
    Jasne, zdarzają się wadliwe sztuki, ale (co widać po wątku, który podałeś) cena nie ma tu znaczenia.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Może większym "problemem" dla tych tanich jest materiał z jakiego został wykonany i technologia, oprócz tej precyzji. Jeśli dobrze pamiętam to ten mój był bodajże duraluminium o niewielkim współczynniku rozszerzalności termicznej, anodowany i barwiony elektrochemicznie.
    Może i przepłaciłem, choć dużo taniej wtedy nie można było kupic, a na pewno nie w PL.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    To jest kawałek wyfrezowanego metalu, nie jest warte więcej niż kilkanaście złotych, reszta to głównie marża sprzedawcy. Można za 10 zł (przesyłka free) kupić na Aliexpress.
    Tak dla formalności to przejściówka jest raczej wytoczona na automacie tokarskim a nie frezowana... Z jakością bywa różnie.... Mówię o tych M42
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    mam kilka takich przejsciowek kupiomych u chinoli po 2,5 usd z darmowa wysylka
    jak do tej pory dzialaja bezproblemow, a jak cos zacznie sie dziac to kosz i kupie nowe
    najwiecej czasu zajelo mi wklejenie masek patentu śp. Mirka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Kupiłem od chińczyków i w między czasie nabyłem też okazjonalnie adapter firmy K&F Concept. Jakość wykonania i sam wygląd zdecydowanie na korzyść tego drugiego.
    pozdr.
    R/

  9. #9
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Ja mam jakieś dwie taniochy z tym, że jedna od drugiej jest o wiele lepiej wykonana i ta gorzej wykonana ma skopany gwint, ponieważ po dokręceniu oczka oś z podziałkami na obiektywie jest skręcona w prawo o jakieś 30 stopni
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Ja mam jakieś dwie taniochy z tym, że jedna od drugiej jest o wiele lepiej wykonana i ta gorzej wykonana ma skopany gwint, ponieważ po dokręceniu oczka oś z podziałkami na obiektywie jest skręcona w prawo o jakieś 30 stopni
    masz 3 śruby w adapterze za pomocą których ustawisz sobie poprawnie obiektyw
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Adapter-przejściówka z baterii AA (AAA) na blm-1?
    By yarotom in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16.02.12, 15:07
  2. Który model wybrać VN/WS/RR ?
    By acer99c in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.01.11, 21:15
  3. Jaki model wybrać i czy to prawda że...
    By Andy_lupus in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.12.10, 19:57
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.03.07, 10:37
  5. Jaki model Olypusa wybrac...
    By Krzysztof Pakulski in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.05.04, 01:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.