Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 178

Wątek: Malezja, Indonezja, Singapur

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Będzie, będzie, ale potrzebuję trochę czasu. Może w weekend.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dzień II Lot na trasie Paryż-Kuala Lumpur przebiegał bez większych zakłóceń. Zmartwiło mnie natomiast to, że Malezja była zasnuta potwornym smogiem i o pięknym słońcu można było zapomnieć. Wylądowaliśmy w Kuala Lumpur o 14:45 miejscowego czasu, natomiast o 16:00 zamykali przyjmowanie bagaży na lot na wyspę Penang. Niby to 1:15h zapasu, jednak w Kuala Lumpur tanie linie lotnicze, głównie AirAsia operują ze swojego lotniska położonego ok. 1km od tego głównego, a przejeżdża się pomiędzy nimi kolejką. Rozpoczęliśmy więc walkę z czasem. Szybki sprint do kontroli paszportowej, przez to, że wyprzedziliśmy wszystkich poszło bardzo sprawnie, a same urzędniczki bardzo miłe, choć na dzień dobry musiałem oddać swoje odciski palców... Następnie nerwówka przy oczekiwaniu na bagaż, długo nie pojawiały się bagaże z naszego lotu, potem tylko jakieś priorytetowe jechały, aż wreszcie jest nasz... Jest godzina 15:50, za 10 minut zamykają przyjmowanie bagażu na lot na Penang, a my dopiero gonimy na stację kolejki. Tutaj okazuje się, że przejazd kosztuje 2 RM (ok 2. zł- przez co fajnie się przelicza ceny), a my nie mamy waluty. Na szczęście moja kredytówka zadziałała, ale pociąg dopiero jest o 16:07. Na terminal 2 dotarliśmy ok. 16:20, bramki już pozamykane i tutaj działy się rzeczy do dzisiaj dla mnie niepojęte. Z bagażem podręcznym oraz rejestrowanym przeszliśmy przez bramki do kontroli, wiedziałem, że mnie z rejestrowanym na pewno nie wpuszczą na pokład, że trzeba nadać, bo miałem w środku statyw z ostrym końcem, tonę różnych kosmetyków w dużych butelkach, nóż i jeszcze różne dziwne rzeczy, ale Krzysztof nalega, że może się uda. Przeskanowali mi bagaż... i zabrali tylko nóż, a cała reszta od tego momentu była bagażem podręcznym Ale jest 16:25 my jesteśmy dopiero przy bramkach, a start 16:45. Sprint do bramki K15, tyle że to lotnisko jest ogrooooomne, ja z plecakiem podręcznym z przodu, dużym plecakiem na plecach, łącznie ponad 25 kg bagażu ostatkiem sił próbuję biec, jednak po dwóch nocach nieprzespanych zmęczenie daje się mocno odczuć. Udało się, dobiegliśmy, samolot czeka i co się okazuje? Lot jest opóźniony i to sporo. Emocje opadły, a wraz z emocjami również ja. Stojąc i łapiąc ostatkiem sił oddech w pewnym momencie zrobiło mi się czarno w oczach i poczułem, że muszę usiąść. Na szczęscie nie zemdlałem. Mój organizm powiedział dość. Dobrze że mieliśmy jeszcze przy sobie dżem, którego nie zjadłem w samolocie, szybka dawka kalorii, leżenie z nogami na plecaku, zimny kompres na czoło i po 30 minutach wróciłem do żywych. Akurat zaczął się boarding, czekało nad niecałe 50 minut lotu, więc stwierdziłem, że dam radę. Na pokładzie już całkiem wróciłem do siebie. Cały lot i lądowanie przebiegało w smogu, więc widoków nie było żadnych. Po wylądowaniu na Penangu wsiedliśmy w lokalny, miejski autobus 401E, którym dojechaliśmy do miasteczka George Town, gdzie mieliśmy już zarezerwowany tani hostel. Podróż autobusem zajęła ok. 2h, na szczęście autobus był klimatyzowany, a kierowca nie wpuszczał więcej osób, niż miejsc w autobusie (pod tym względem Malezja jest bardzo cywilizowana). Szybki zrzut bagażu w hostelu i trzeba coś zjeść... Była godz. 9 wieczorem nie szukaliśmy specjalnie, w pierwszym napotkanym barze się posililiśmy i powrót do hostelu. Noc w 30 st. i wilgotności 100% nie zapowiadała się dobrze, ale nawet nie było najgorzej. Nie mam zdjęć z tego dnia, bo nie było na nie czasu, a aparat podróżował bezpiecznie w plecaku.

    DzieńIII
    Zaczęliśmy go od zwiedzania Georgetown. Jest to bardzo wielokulturowe miasto, gdzie obok Hindusa, spotkamy Chińczyka, obok jeszcze Maja, białego, murzyna. Przez ten mix kultur wyspa słynie z wyśmienitego jedzenia. Samo George Town to bardzo ładne, postkolonialne miasto. Są tam również liczne murale, wykonane przez światowej sławy artystów. Może już bez ględzenia po prostu fotki z George Town.


    12
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9300325min.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	279,6 KB
ID:	161269
    13
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA020560min.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	277,6 KB
ID:	161281
    14
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA020548min.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	241,4 KB
ID:	161280
    15
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010535min.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	331,1 KB
ID:	161279
    16
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010530min.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	332,5 KB
ID:	161278
    17
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010529min.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	281,1 KB
ID:	161277

    18
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010527min.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	191,9 KB
ID:	161276

    19
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010518min.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	389,8 KB
ID:	161275


    20
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010505min.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	335,6 KB
ID:	161274

    21
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA010500min.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	308,5 KB
ID:	161273

    22
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9300344min.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	274,6 KB
ID:	161272

    23
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9300335min.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	361,0 KB
ID:	161271

    24
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9300323min.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	236,9 KB
ID:	161268

    25
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9300330min.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	354,9 KB
ID:	161270

    26
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA020567min.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	232,5 KB
ID:	161282
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Fajne. Ta paskuda na 15 to gęś?

  4. #24
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Fajnie jest sobie przypomnieć znajome miejsca (nawet parę niemal identycznych kadrów by się znalazło ), niecierpliwie czekam na cd.
    Jak tam pogoda? chyba trafiłeś już na początek pory monsunowej.
    Ostatnio edytowane przez alnico ; 9.11.15 o 09:20
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  5. #25
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Domotywowałem , fajnie się ogląda
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fajnie się ogląda i bardzo fajnie się czyta. Motywuję więc do dalszego zamieszczania zdjęć suto okraszonymi komentarzami. Będę śledził.

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robtor Zobacz posta
    Domotywowałem , fajnie się ogląda
    Też
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Fajne. Ta paskuda na 15 to gęś?
    Albo kaczka.

    ---------- Post dodany o 16:36 ---------- Poprzedni post był o 16:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Fajnie jest sobie przypomnieć znajome miejsca (nawet parę niemal identycznych kadrów by się znalazło ), niecierpliwie czekam na cd.
    Jak tam pogoda? chyba trafiłeś już na początek pory monsunowej.
    Byłem w październiku, obecnie jestem już w Polsce. Lało w sumie jeden dzień, ale dwa na trzy na Pennang był smog z wypalanych lasów w Indonezji.

    ---------- Post dodany o 16:41 ---------- Poprzedni post był o 16:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Też
    Ha, ktoś dał minusa z komentarzem "opis fajny, ale foty słabe". No cóż...
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #29
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Wszystko co daleko....z przyjemnoscia ogladam.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Świetne, z przyjemnością czytam i oglądam, albo oglądam i czytam , zastanowię się co czynię najpierw.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Podobne wątki

  1. "Indonezja na Jawie"- minifotoreportaż z imprezy n
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18.12.06, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.