Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: Napięcie na stopce - STARA LAMPA

  1. #61
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mówisz - masz
    przeróbka lampy
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  2. #62
    Stefan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tank_driver
    Sorki Mistrzu Stefanie, pisałem o rezystancji, nie o napięciu, opierając analizę układu wyzwalającego w aparacie dokładnie o te same wytyczne co Ty.
    Nie odnosiłem się bezpośrednio do Twojej odpowiedzi. Napisałem ogólnie, żeby nie kierować się wyłącznie pomiarem napięcia. Wątek jest długi i trudno odnieść się do każdej wypowiedzi z osobna. Napisałem ogólne wrażenia.


    Cytat Zamieszczone przez tank_driver
    Co do Twoich przeróbek lamp, to może kolegom zaproponować przeróbki do bezpiecznego poziomu za dobrą cenę ? Taki mały pomysł na biznes
    Może kiedyś bym się tego podjął (pracowałem przez pewien czas w serwisie RTV). Teraz mam nowe hobby . Ale myślę, że znalezienie elektronika-amatora, który za niewielkie pieniądze zrobi taką przeróbkę nie powinno być trudne. Pogadać z ludźmi z serwisów. Oni często są również hobbystami.

    Cytat Zamieszczone przez tank_driver
    2. Wierzę że wyzwalacz we wnętrzu nowoczesnego aparatu jest dobrze zabezpieczony zarówno przed przepięciami, przeciążeniami i przegrzaniem. Ale żeby moja wiara stała się wiedzą, postaram się dopaść jakiegoś trupa i się nim pobawić.
    Też tak sądzę, ale jak już raz ktoś zasiał ziarno niepewności, to trudno tak bez strachu podłączać coś do body za kilka tys.

    Cytat Zamieszczone przez tank_driver
    Na zakończenie: Miło wiedzieć że mamy na pokładzie kolegę elektronika
    Pozdrawiam !
    Dziękuję. Również pozdrawiam.

    Cytat Zamieszczone przez kasprzyk
    korzystam z lampy Soligor 30DA (multidedykacyjna, także dla olympusa) według pomiarów z prezentowanej strony : 30DA Yes 5.25V, measured by Greg Clark to nie powinienem mieć problemów przy E-510 ?
    Dotychczas używałem przy C-7070
    Moim zdaniem powinno być ok. Ale gwarancji nie biorę na siebie . W końcu tworząc tę tabelę można się pomylić, a sprzęt drogi. Na pewno zmierzyłbym napięcie. Jeśli byłoby inne niż w tabeli, to uznałbym, że dane są niewiarygodne. Ale skoro działa z C-7070, to myślę, że i E-510 nie zaszkodzi.

  3. #63
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Pamietam, ze kiedys widzialem schemat, jak przerobic stara lampe (np. taka co ma napiecie rzedu 300V) na kompatybilna z cyfrowym Olympusem. Nie moge znalezc. Widziales? Slyszales?
    Pozdrawiam

    ps. Ktos kiedys przerabial lampy (allegro?). Czy ktos sie z tym spotkal? Ile kosztuje? Jak wyglada po zrobieniu? Czy ktos moze wykonac i wstawic tu zdjecie takie przerobionej lampy?

  4. #64
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Schemat masz dokładnie dwa posty wyżej, stosunkowo nieskomplikowany, gotowe obwody najlepiej umieścić w lampie.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  5. #65

    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Napięcie na stopce - STARA LAMPA

    Witam. Wybaczcie pytanie laika ale .. odświerzając nieco temat:

    http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...ca-stopka.html

    takie cudo służy zamontowaniu starej lampy do nowej lustrzanki?
    Niweluje różnice napięć?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. E-System i stara lampa
    By komar in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 27.05.10, 16:45
  2. Dopuszczlne napięcie na stopce w E-300
    By tomahawk7 in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.03.07, 19:23
  3. E1, jakie napiecie na stopce?
    By chomsky in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30.01.07, 16:07
  4. stara lampa do 5060
    By spl in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.09.05, 19:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.