Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: E+500+Metz 54-MZ-3(kostkaSCA 3202 M4)

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fachowiec25
    Cytat Zamieszczone przez 01
    hmm.. czyżby kłamali w instrukcji ?
    Przecież nie kłamią - piszą o ograniczonym działaniu i lampa działa - tyle że korpus nie mierzy prawidłowo światł.
    Przejrzyj tabelke Metza w pierwszy poście - wyraźnie jest napisane, że TTL lampy 54MZ3/Mz4 nie działa z korpusami systemy 4/3 Olympusa.
    fachowiec24: tak, dziękuję za wskazówkę, masz rację.

    ziemia01 jesteś cudotwórcą czy jak?

  2. #12

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    38
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lech2
    Cytat Zamieszczone przez Fachowiec25
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01
    jeśli powiesz mi jak to sprawdzić, jak przeprowadzić testy chętnie to uczynie.
    Zrobic pary zdjęć w różnych warunkach przy różnych odleglościach ustawiając lampę w trybie TTL oraz w trybie A , nastepnie porównac efekty - w przypadku prawidlowo działajacego TTL w przypadku Metza nie powinno byc praktycznie żadnych różnic w stosunku do trybu A.
    Nie mylisz Waszmość czasem pojęć ... TTL i Automatyka lampy, są to przecie
    różne pomiary błysku ... zatem i różnice naświetlania będą o innych wartościach
    balansu bieli!. Przyjmując zamierzony efekt do oceny - będą różnice ... w TTL więcej
    zastanego - w Automatyce Lampy ino błysk o wartości WB dla określonej barwy
    palnika lampy.
    Od razu widac, że nigdy nie uzywałes lamp Metza i nie znasz zasady działania automatyki tyrystorowej lampy. Metz ma fantastycznie dopracowaną automatykę tyrystorowa - w ponad 95% zdjęć nie ma żadnej różnicy w stosunku do pomiaru TTL i to tak precyzyjnego nawet jak i-TTL Nikona. Powiem więcej - efekty uzyskiwane przy pomocy automatyki tyrystorowej lamp Metza (nawet 10 letniej legendarnej 40MZ3i) dorównują efektom systemów TTL Canona i Olympusa, a zdecydowanie przewyzszają TTL Minolty.
    Tak na marginesie - WB ustawia aparat, a nie lampa, a tylko system i-TTL Nikona w połączeniu z lampami SB naprawdę uwzglęnia faktyczną temperature barwową lampy i otoczenia - pozostałe systemy - Canona, Olympusa i Minolty ustawiąja po prostu zaprogramowaną przez producenta wartość dla swiatla błyskowego - stąd częste niespodzianki przy świetle mieszanym. Poza tym przy fotografowaniu w formacie RAW ustawienie balansu bieli nie ma najmniejszego znaczenia.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar kapir
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Staszów
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Przy tej okazji mam pytanie? Wiecie może, gdzie (i za ile) można przeprogramować kostkę 3202 z M4 na M6?
    "Jeśli chcesz uniknąć krytyki - nic nie rób, nic nie mów, bądź nikim" (Elbert Hubbard)
    OM-D i OM1n: 12-50 Panas 20/1,7 OZ 50/1,8 OZ 135/3,5 vivitar 28/2,5 metz 54mz4i.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kapir
    Przy tej okazji mam pytanie? Wiecie może, gdzie (i za ile) można przeprogramować kostkę 3202 z M4 na M6?
    http://www.foto-technika.pl/ 100 zł

  5. #15
    | OlyJedi Awatar kapir
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Staszów
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01
    Cytat Zamieszczone przez kapir
    Przy tej okazji mam pytanie? Wiecie może, gdzie (i za ile) można przeprogramować kostkę 3202 z M4 na M6?
    http://www.foto-technika.pl/ 100 zł
    Dzięki - choć trochę to drogo - bo nowa kość kosztuje 200 zł
    "Jeśli chcesz uniknąć krytyki - nic nie rób, nic nie mów, bądź nikim" (Elbert Hubbard)
    OM-D i OM1n: 12-50 Panas 20/1,7 OZ 50/1,8 OZ 135/3,5 vivitar 28/2,5 metz 54mz4i.

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ale to zawsze 100zł w kieszeni, nieprawdaż?

Podobne wątki

  1. FL-36 czy Metz 44 AF-4?
    By Oleryk in forum E-System
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 16:25
  2. Metz czy oly FL do e 410?
    By lewelof in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27.10.08, 11:08
  3. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42
  4. Metz 48 AF1 czy 58 AF1
    By najaro in forum E-System
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 16:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.