Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak filmować, kącik laika

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Jak filmować, kącik laika

    cześć wybieram się za kilka dni na urlop, gdzie chciałbym też nakręcić trochę fajnych filmów. Jak najlepiej ustawić aparaty, aby jakość video była najlepsza? Czy używacie dedykowanego trybu filmowego, czy może wystarczy w trybie A wcisnąć przycisk nagrywania? Do dyspozycji mam em10 i em5 i trochę szklarni. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Tam gdzie jadę będzie ostre słońce.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Do dyspozycji mam em10 i em5 i trochę szklarni. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Tam gdzie jadę będzie ostre słońce.
    Polar, szary normalny, bardzo mocny szary.
    Osłony p. słoneczne.
    Tryb ekspozycji w trybie filmików - M (czas 1/50). W Oly jak już klinkiesz nagrywaj, nie da rady zmienić przysłony (ustaw ekspozycję przed nagrywaniem). To samo z balansem bieli. Zdecydowanie polecam obiektywy z możliwością sterowania przysłoną i ostrością z poziomu szkła (nie aparatu).

    Używaj szarych filtrów by zostać "w ostrych przysłonach". Czasu nie ruszaj.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    E-M5 ma lepszą jakość wideo, ktoś kiedyś tu poruszał na forum z testami organoleptycznymi. Jeżeli zamierzasz obrabiać później kolorystycznie film to spłaszcz obraz przy użyciu stylu kolorów muted + spłaszcz histogram do środka zakresu przy użyciu krzywych. Jeśli nie obrabiasz to ustaw możliwie wszystko przed nagrywaniem w najbardziej odpowiadający dla Ciebie sposób (kolory, ekspozycja, ostrość, nasycenie, krzywe). Nie zapomnij sprawdzić czy nagrywasz z dźwiękiem ; )

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Czyli czas zawsze 1/50. Co do obiektywów głównie to będzie 12-40. Dźwięk nie ma aż takiego znaczenia, bo będę nagrywał kilkusekundowe urywki, które potem chcę złożyć w 5 min. klip.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Hej, a co lepiej ustawic 24 czy 25 klatek? Jaki mikrofon byście polecali do em1?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Hej, a co lepiej ustawic 24 czy 25 klatek?
    Ilość klatek? A co ma być efektem końcowym? Jeśli rejestruje się do późniejszego montażu to zwykle ustawia się maksymalne parametry. Później można zejść z ilością klatek lub dodać efekty. A nawet jeśli nie do montażu, to i tak każde wideo przed wysłaniem na YT czy do domowego archiwum przejdzie przez jakiś program.

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Hej, a co lepiej ustawic 24 czy 25 klatek? Jaki mikrofon byście polecali do em1?
    Jeśli dźwięk jest istotny, to warto wybrać jakiś zewnętrzny rejestrator. Jeśli nie, to dowolny dający się podpiąć mikrofon (i to też warunek: jeśli naprawdę jest konieczny zewnętrzny). Na mikrofon warto założyć włochacz by uniknąć odgłosów wiatru.

Podobne wątki

  1. Czy lustrzanki Olympusa będą filmować?
    By Dzieju in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.