Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Nowa mała lampa VOKING VK360

  1. #21
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    pojawiła się ciekawa recenzja, opisująca zalety i niedostatki (w porównaniu ze specyfikacją) lampki

    http://www.lightingrumours.com/meike-mk320p-review-7458

    potwierdzają, ze tryb slave działa tylko jako fotocela z pominięciem błysku, a nie TTL, trybu master w m43 nie ma.

  2. #22

    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie zakupiłem Meike mk320 i po pierwszych chwilach użytkowania jestem zadowolony. Mimo niedostatków dla m4/3 w porównaniu z innymi systemami dla mnie za tę cenę jest ok. Spełnia moje wymagania a i z em10 na sankach wcale nie wygląda ordynarnie. Ja polecam za te 360 pln chyba warto.

  3. #23
    Awatar Narado
    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Vancouver
    Posty
    41
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Meike MK320 mam od pół roku i jestem z niej bardzo zadowolony.... Kupić ją można znacznie taniej, na eBayu kosztuje 60$ shipping free.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Drodzy forumowicze, pytanie i prośba o pomoc. Problem jest następujący. Robiłem to już wiele razy z lampą Metz AF-50 i nigdy nie miałem problemów ale teraz niestety z meike 320 się pojawiaj. BYć może ja coś źle konfiguruję, o czymś zapomniałem lub coś nie gra. Tłumaczę o co chodzi. Chciałbym zrobić zdjęcie na zewnątrz. Ponieważ jest mocne światło (na tyle, że muszę nakręcić filtr szary, by nieco przyciemnić obraz, a czasami i CPL) chciałbym ściemnić obraz aby tło było dużo ciemniejsze niż w rzeczywistości ale wykorzystując lampę dobrze oświetlić osobę stojącą na jego tle. Jak to robić wyczytałem kilka lat temu z książki Petersona ale opiszę jeszcze raz jak ja to robię.

    Aparat ustawiam w tryb manualny. Czasy, przy jakich działa lampa mam ustawione na 1/125 - 1. Manualnie ustawiam czas i przesłonę tak by odpowiadała moim założeniom co do zdjęcia a żeby się przy okazji mieścić w czasach wyzwalania lampy. Następnie lampę ustawiam w tryb manualny. Mam błysk z lampy ale nie widzę, żadnej różnicy, czy ustawię moc lampy na 1/1 czy na 1/128. Jest tak samo ciemno i tak jakby w ogóle błysk lampy nic nie dawał. Próbowałem ten sam test przeprowadzić w zamkniętym pomieszczeniu i tutaj jest różnica. Co mogę robić źle?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #25
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    1. Czy na zewnątrz przy całkowicie wyłączonej lampie efekt jest identyczny jak z lampą?
    2. Czy czułość ISO matrycy nie była czasem w trybie automatyki? Jeśli tak, to spróbuj powtórzyć eksperyment z ustawioną manualnie czulością ISO - być może to coś zmieni.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #26
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    1. Czy na zewnątrz przy całkowicie wyłączonej lampie efekt jest identyczny jak z lampą?
    2. Czy czułość ISO matrycy nie była czasem w trybie automatyki? Jeśli tak, to spróbuj powtórzyć eksperyment z ustawioną manualnie czulością ISO - być może to coś zmieni.
    1. Jest identyczny lub prawie identyczny, na pewno nie odczuwalny. 2. Oczywiście czułość jest ustawiana manualnie (w tym przypadku zawsze zbita do 100).
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Lampka za słaba? Policz sobie z LP, uwzględniając szare filtry, czy ona w ogóle masz szansę się pokazać

    Czas ustawiaj na najkrótszy czas synchronizacji. Wtedy stosunek światła lampy do zastanego jest najkorzystniejszy dla lampy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Co znaczy: najkorzystniejszy dla lampy?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Co znaczy: najkorzystniejszy dla lampy?
    To znaczy że udział światła błyskowego w całkowitym oświetleniu motywu będzie największy.
    Sugestia Freta, ze może w pełnym słońcu LP lampy za słaba, by było widać efekt wydaje mi się sensowna. Nie mam innego pomysłu co do przyczyny.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #30
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Niestety z czasem już próbowałem, w takim razie być może jest za słaba, co mnie bardzo martwi, bo tak naprawdę tracę możliwość sensowniejszego i bardziej przemyślanego niż w TTL działania. Oj coraz bardziej myślę, o przeproszeniu się z Metz AF-50. Meike miała być świetną lampką bo jest mała i mobilna, a skoro taka jest to samo nasuwa się, że jest to lampka dla kogoś, kto np podróżuje (więc idealna dla mnie), ale jeśli okazuje się, że na zewnątrz jest za słaba, to ja to wnętrz nie potrzebuje lampy mobilnej. Oj szkoda.. Dzięki za opinie.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. Nissin i40 - fajna nowa lampka (mała a dużo może)
    By smog in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 5.03.16, 18:30
  2. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 10:27
  3. E-510 awaria i nowa lampa
    By Asmodeus in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.