Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 194

Wątek: Nowy 20x zoom Olympusa SP570UZ

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yacek
    kurna mać ,pierwsze zdjęcie , iso 100 ,cholera szumy w ciemnych partiach zdjęcia ( albo coś mam z monitorem )
    zdaje sie Yacku, że widzisz to co chcesz i albo jesteś malkontent albo "wróg" Olympusa z innego systemu i siejesz niepokój. W dyskusję na temat szumów nie wchodze, bo te mam gdzieś, dla mnie fotografia była i jest papierowa, a na papierze te szumy za przeproszeniem są "g---o" widoczne. Aparat SP570 skierowany jest dla amatorów i zapewnia im wszystko w jednym, pewnie łącznie z budzikiem, który jest w poprzedniku i jak sądzę jakość obrazowania na aż nadto oczekiwanym przez nich poziomie. Mój szef ma Sony H9, kolega siedzący obok w biurze Olka SP550 i obaj pieja z zachwytu nad swoimi modelami. Ja jestem w trakcie zakupu FL36 i teraz widząc nowe like DSLRy Olka zastanawiam sie czy w przyszłosci nie kupić sobie cos takiego jak np. SP570, może SP580? jako drugie body np. na ptaszki. Fotopolis, a zapewne i dpreview nie przepuszcza okazji aby taką nowość nie przetestować. Olek w tej materii ostatnio wytycza drogę, zobaczymy odpowiedzi Sony, Fuji, Panasonica i Canona i może kogoś jeszcze. Pozdrawiam.

  2. #22

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Don Pedro
    Cytat Zamieszczone przez yacek
    kurna mać ,pierwsze zdjęcie , iso 100 ,cholera szumy w ciemnych partiach zdjęcia ( albo coś mam z monitorem )
    zdaje sie Yacku, że widzisz to co chcesz i albo jesteś malkontent albo "wróg" Olympusa z innego systemu i siejesz niepokój. W dyskusję na temat szumów nie wchodze, bo te mam gdzieś, dla mnie fotografia była i jest papierowa, a na papierze te szumy za przeproszeniem są "g---o" widoczne. Aparat SP570 skierowany jest dla amatorów i zapewnia im wszystko w jednym, pewnie łącznie z budzikiem, który jest w poprzedniku i jak sądzę jakość obrazowania na aż nadto oczekiwanym przez nich poziomie. Mój szef ma Sony H9, kolega siedzący obok w biurze Olka SP550 i obaj pieja z zachwytu nad swoimi modelami. Ja jestem w trakcie zakupu FL36 i teraz widząc nowe like DSLRy Olka zastanawiam sie czy w przyszłosci nie kupić sobie cos takiego jak np. SP570, może SP580? jako drugie body np. na ptaszki. Fotopolis, a zapewne i dpreview nie przepuszcza okazji aby taką nowość nie przetestować. Olek w tej materii ostatnio wytycza drogę, zobaczymy odpowiedzi Sony, Fuji, Panasonica i Canona i może kogoś jeszcze. Pozdrawiam.
    ja wróg olympusa ??? !!!! co ty pleciesz chłopie , do dzisiaj nie mogę odżałować sprzedania C-4000 ( mógła sobie żonka go używać ) , Jestem mega zadowolony z c-5060( jakość zdjęć i WYKONANIE ) i cały czas nie widze u mnie dla niego nastepcy ( nie gadać mi o lustrach ) ,dlatego jak widzę zoom x20 i tyle maga pikseli na maleńkiej matrycy to mam juz od razu duże wątpliwości .
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    O ile przypuszczalnie producentem tej matrycy jest Matsushita to pewnie będą też i nowe panasy. Skoro Fujifilm wykorzystuje w najnowszych kompaktach system stabilizacji matrycy Olka, to może w zamian podzielił się technologią odszumiania? Cena SP570 wg: http://www.popphoto.com/photonews/50...om-camera.html to 500zielonych.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A Fuji ma jakąś super technologię odszumiania? Wiem, że mają matryce o innym kształcie pikseli i stąd był niski szum w F'ach.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś
    A Fuji ma jakąś super technologię odszumiania? Wiem, że mają matryce o innym kształcie pikseli i stąd był niski szum w F'ach.
    Redukcja szumów w Fujkach to sprawa CCD HR i także technologii zwanej Real Photo Technology i o ile dobrze pamiętam Real Photo Procesor.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Matryca 2/3" ma 8,80mm długości. Czy ktoś potrafi przeliczyć te cale w tym modelu. Jaka to matryca <1:2,33"z dpreview> (w milimetrach)?

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Fuje rzeczywiście najmniej chyba szumią z kompaktów a 6500 to już bije rekordy...

    Zibi - Panas to wybór małżonki. SP-510 był w kręgu zainteresowań ale odpadł....Zdaje się że miał stailizacji

  8. #28
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ten 570 wygląda na gotowy hicior. Jeśli tylko nie będzie daleko w tyle z szybkością i jakością zdjęć. Olek daje popalić konkurencji. Dopiero co konkurencja go dogoniła z x18, a już nowy model x20 . Na dokładkę szeroki kąt, niesamowite. Wygląd i konstrukcja solidna "like DSLR" Użytkownik ma tutaj 3 w jednym = aparat + kamera + lornetka
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    "Tryb zdjęcia przed zwolnieniem migawki" był już obecny w E-100RS jakieś 6 lat temu, o ile mnie pamięć nie myli. W pełnej rozdzielczości aparatu, czyli 1.3 mpix, można było zrobić kilka zdjęć zapisanych w buforze przed dociśnięciem do końca przycisku migawki.
    A nowy aparat ciekawy, zwłaszcza te 26mm na szerokim końcu.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Switch
    Niezły ma grip. I jako drugi aparat Olympusa obsługa bezprzewodowych lamp? Zaraz po E-3
    Jako 3

Podobne wątki

  1. Kupię Olympusa C-70 ZOOM
    By goral_ddr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.07.11, 13:39
  2. Czy da się zrobić upgrade Olympusa C-50 ZOOM
    By venders in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.05, 11:37
  3. Co powiecie na temat olympusa c-310 zoom (d-540)
    By pietrzyk666 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.02.05, 15:22
  4. Nowy firmware do C-4000 ZOOM
    By pritchard in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.02.04, 00:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.