Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?

    Witam!

    Mam nie lada problem. Obecnie dysponuję E-410 i przymierzam się do zakupu E-M10 Mark II. Nie chcę się pozbywać swojej Sigmy 70-200mm o stałym świetle 2.8. Zestaw chciałbym uzupełnić przejściówką 4/3 na micro 4/3 aby dalej używać Sigmy - czy jest duża różnica na jakości zdjęcia przy zastosowaniu adaptera MMF-3.

    Czy warto kupować korpus w zestawie z jakimś obiektywem czy sam korpus i zastanowić się nad innym obiektywem?

    Jeśli jakiś obiektyw nie w zestawie to jaki? Nie bawię się w makro, chciałbym coś bardziej uniwersalnego pod sport samochodowy, wydarzenia kulturalne i widoczki. Z pytania wykluczam rybie oczko bo to będzie jako extra obiektyw. Zuiko czy jakiś zamiennik?

    Pytam się ponieważ, od dłuższego czasu nie śledzę co się dzieje w sprzęcie a chcę powrócić do focenia. Z góry dzięki za sugestie

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kejpi Zobacz posta
    Witam!

    Mam nie lada problem. Obecnie dysponuję E-410 i przymierzam się do zakupu E-M10 Mark II. Nie chcę się pozbywać swojej Sigmy 70-200mm o stałym świetle 2.8. Zestaw chciałbym uzupełnić przejściówką 4/3 na micro 4/3 aby dalej używać Sigmy - czy jest duża różnica na jakości zdjęcia przy zastosowaniu adaptera MMF-3.
    Różnicy w jakości samych zdjęć nie będzie. Przejściówka w żaden sposób nie zmienia jakości. Ale istnieje duże prawdopodobieństwo że AF będzie działał kiepsko. E-M10 nie ma czujników fazowych i warto sprawdzić jak z nim będzie zachowywał się Twój obiektyw, bo z tym bywa różnie - z opinii na forum kojarzę że przykładowo 70-300 chodzi całkiem dobrze, a już 50-200 kiepsko.

    Czy warto kupować korpus w zestawie z jakimś obiektywem czy sam korpus i zastanowić się nad innym obiektywem?
    Policz sobie ceny - jak wychodzi taniej w zestawie to kup w zestawie

    Jeśli jakiś obiektyw nie w zestawie to jaki? Nie bawię się w makro, chciałbym coś bardziej uniwersalnego pod sport samochodowy, wydarzenia kulturalne i widoczki. Z pytania wykluczam rybie oczko bo to będzie jako extra obiektyw. Zuiko czy jakiś zamiennik?
    Zależy ile masz kasy do wydania. Obiektów jest do wyboru całkiem dużo

    Jeśli finanse nie są problemem i nie zależy Ci jakoś specjalnie na wielkości zestawu to polecam Zuiko 12-40 2.8

    Pytam się ponieważ, od dłuższego czasu nie śledzę co się dzieje w sprzęcie a chcę powrócić do focenia. Z góry dzięki za sugestie
    Z doświadczenie wiem że E-M10 kiepsko sobie radzi ze śledzeniem ostrości - tutaj nawet staruszek Canon 5D jest znacznie lepszy, nigdy nie miałem E-410 więc nie mam tutaj porównania.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #3
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Sporo napisałeś, ale w sumie nie wynika z tego jasno, czego szukasz i jakie obiektywy są w kręgu Twoich zainteresowań. System m4/3 słynie z małych, jasnych stałek, więc pewnie to będzie warty uwagi kierunek.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    MAF dzięki za mocno rozpisaną odpowiedź.

    E-410 często potrafił się gubić z ostrością i uchwycenie szybko poruszającego się obiektu było nie lada wyzwaniem.

    realnasty budżet na dodatkowy obiektyw w granicach 3000zł - tutaj chciałbym się skupić na jakimś "krótszym" szkłem, dłuższe tele mnie nie interesują.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Mając 3000 zł polecam rozglądanie się za 12-40/2,8

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kejpi Zobacz posta
    MAF dzięki za mocno rozpisaną odpowiedź.

    E-410 często potrafił się gubić z ostrością i uchwycenie szybko poruszającego się obiektu było nie lada wyzwaniem.

    realnasty budżet na dodatkowy obiektyw w granicach 3000zł - tutaj chciałbym się skupić na jakimś "krótszym" szkłem, dłuższe tele mnie nie interesują.
    Weź pod uwagę też E-M1. Powinien lepiej współpracować z Sigmą niż E-M10II, ale koniecznie sprawdź to przed zakupem!

    W fotozakupy.pl powinni mieć na stanie zarówno E-M1 jak i przejściówkę, a do Tarnowskich Gór masz blisko.

    Mając 3000zł na szkło masz dwa wyjścia. Do E-M10II polecam zdecydowanie 12-40 2.8, gdybyś jednak zdecydował się na E-M1 to warto wziąć pod uwagę jeszcze "dużego" 12-60 2.8-4.0 SWD.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #7
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Padły propozycje zuma, a ja bym rozważyła również komplet stałek. Osobiście działam na "trójcy" 14/2.5 + 20/1.7 + 45/1.8 i bardzo polecam taką konfigurację.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Panowie wielkie dzięki za informacje jakie mi podaliście. Niestety E-M1 jest dla mnie trochę drogą puszką ale przed zakupem sprawdzę czy E-M10 II będzie kompatybilne z Sigmą. Dzięki za pomoc.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kejpi Zobacz posta
    Panowie wielkie dzięki za informacje jakie mi podaliście. Niestety E-M1 jest dla mnie trochę drogą puszką ale przed zakupem sprawdzę czy E-M10 II będzie kompatybilne z Sigmą. Dzięki za pomoc.
    A pani, to co??? Ślepyś ??? I taniej będzie zmienić system niż dopasować Olka do Sigmy, ale jeśli kobiet nie zauważasz, to na takie rozwiązanie też pewnie nie wpadniesz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A pani, to co??? Ślepyś ??? I taniej będzie zmienić system niż dopasować Olka do Sigmy, ale jeśli kobiet nie zauważasz, to na takie rozwiązanie też pewnie nie wpadniesz.
    Prychnęłam Dałabym plusa, ale system nie pozwala
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do OM-D EM-5?
    By Jarkod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30.08.12, 13:50
  2. Jakie obiektywy dokupić?
    By abir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.07.12, 13:31
  3. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  4. jakie obiektywy do e 300?
    By radek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.06.05, 16:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.