Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    proszę wybaczyć moją ignorancję! co do Sigmy to szkoda mi się jej pozbywać!

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kejpi Zobacz posta
    proszę wybaczyć moją ignorancję! co do Sigmy to szkoda mi się jej pozbywać!
    trochę drogo wyjdzie Ci to szkło manualne jakim będzie sigma w połączeniu z em10v2
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Jako użytkownik OM-D E-M10 Mark 1 w sumie mogę napisać, że jestem na prawdę zadowolony z aparatu. W skrócie napiszę Ci jak z obiektywami u mnie:
    - 45mm 1.8 Zuiko - portretowy - mój ulubiony obiektyw
    - 75-300 4.8-6.7 Zuiko - obiektyw zaskakująco dobry (szczerze kupiłem go żeby przetestować, ale wszystko wskazuje na to że już ze mną zostanie na dłużej)
    - 20mm 1.7 Panasonic - i to jest dość SPECYFICZNY obiektyw, którego szczerze mówiąc nie lubię, a mimo to najczęściej używam. Troszkę się o nim rozpiszę bo myślę że 17, 20 lub 25mm ogniskowa powinna się znaleźć w twoim zestawie, a szkoda ci będzie wydawać pieniądze na Leica 25/1.4 czy szukać czegoś z f<1.
    - AF dużo wolniejszy od Zuiko 17 i 25mm 1.8 (różnice łatwo dostrzec w słabym świetle)
    - nie jesteś w stanie nagrywać nim filmów bo AF do filmów się nie nadaje (przynajmniej tych w słabszym swietle)
    - celność AF wspaniała (długo namierza w słabym świetle, ale jak już złapie to bezbłędnie)
    - głośny
    - mały
    - ma świetny dekielek do zasłaniania obiektywu (łatwiej mi go zdjąć i założyć niż w Zuiko) to mały problem, ale z moimi wielkimi paluchami dekielek Panasonica wydaje się być lepszym rozwiazaniem.

    Ja często się zastanawiam nad kupnem 17mm czy 25mm Zuiko, jednak jeszcze tego nie zrobiłem... Kurcze fajne zdjęcia daje ten 20mm Panasonic.
    Ostatni to rzecz jasna 12-40mm 2.8 - gdyby nie cena i to że robię przeważnie zdjęcia przy słabym świetle to byłby on dla mnie lepszym rozwiązaniem - tobie właśnie od tego polecam rozpocząć (jak masz fundusze na niego).
    Ostatnio edytowane przez Ario ; 8.10.15 o 23:45

  4. #14
    urzyszkodnik
    Gość
    A ja to do nowej zabawki bym zapiął 17/2,8.
    Mały jest i lekki. Bedzie super zestaw.
    Do tego 45/1,8.
    I tyle.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Ja mogę polecić od siebie olka 25mm 1.8.Odkąd posiadam kit leży w torbie

  6. #16

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Wybór nie był by tak ciężki gdyby stałki Olka (te z f/1. były w wersji pancake lub 20mm panasonic miał szybszy AF. (niedawno miałem okazję pobawić się olympus 17mm 1.8 i powiem szczerze że zawód na całej linii - AF szybszy niż w 20mm 1.7 Panasonic, ale same zdjęcia jakościowo gorsze od Panasonica, a przynajmniej nie lepsze - za te pieniądze to szkoda trochę)
    Ostatnio edytowane przez Ario ; 9.10.15 o 11:19

  7. #17
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ario Zobacz posta
    Wybór nie był by tak ciężki... zawód na całej linii - AF szybszy niż w 20mm 1.7 Panasonic, ale...
    Ale tak można bez końca, to ty musisz zdecydować czy potrzebny ci aż tak szybki AF czy nie. Mi bardziej od wolnego AF przeszkadza bzyczenie AF w filmikach. Ja brałbym lepszy optycznie obiektyw.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #18

    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    43
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luzaczek82 Zobacz posta
    Ja mogę polecić od siebie olka 25mm 1.8.Odkąd posiadam kit leży w torbie
    Luzaczek82 witaj w klubie, u mnie podobnie, 25mm jest bardzo uniwersalna, ostatnio na koncerty ja zabieram Posiadam też do wersji mark1 słynną 45mm i kita. Przy okazji pytanie co wybrac jako uzupelnienie zestawu czy taki 75-300 4.8-6.7 Zuiko czy moze stałkę 75mm 1.8 czy tez 12-40 głownie pod koncerty.

  9. #19

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    To już ty musisz wiedzieć najlepiej, ciężko komuś doradzić jakie ogniskowe powinien używać. Ja bym 75mm kupił. (mając dobre stałki 12-40 nie potrzebujesz, choć to świetny uniwersalny obiektyw, co to 70-300 to mam go i jest świetny, ale ciemny strasznie - nie polecam raczej)

  10. #20

    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    43
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ario Zobacz posta
    Ja bym 75mm kupił. (mając dobre stałki 12-40 nie potrzebujesz, choć to świetny uniwersalny obiektyw, co to 70-300 to mam go i jest świetny, ale ciemny strasznie - nie polecam raczej)
    Właśnie też skłaniałbym sie aby w niedalekiej przyszlości wzbogacić sie o 75mm, a 12-40 mijałoby się z celem bo dubluje stałki. Byłoby idealnie jakby system m4/3 wypuścił jakieś jasne szkło typu 50-200.

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do OM-D EM-5?
    By Jarkod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30.08.12, 13:50
  2. Jakie obiektywy dokupić?
    By abir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.07.12, 13:31
  3. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  4. jakie obiektywy do e 300?
    By radek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.06.05, 16:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.