Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 168 z 168

Wątek: Panasonic - Leica DG Vario Elmar 100-400 mm f/4.0-6.3 Asph OIS

  1. #161
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wolno to idzie, bo mało czasu mam, a i wszyscy wolno odpisują - na razie serwis ATMAX mi odpisał, że karta gwarancyjna musi być podpieczętowana (czego nigdzie na karcie nie ma, pisze wręcz, że kupujący może ją wypełnić...), dopytuję Panasonica o to, zobaczymy co powiedzą. W przypadku zakupu wysyłkowego podbicie karty gwarancyjnej nie jest proste - nawet gdyby to był zakup w Polsce. :/ Wysyłanie karty do Wielkiej Brytanii po głupią pieczątkę niezbyt mi się uśmiecha, szczególnie że sklep dość niechętnie odpowiada, długo się zawsze naczekam zanim raczą odpowiedzieć. Pewnie zostanie jakiś lokalny serwis i zapłacenie, mimo że mam jeszcze pół roku gwarancji około. Ogólnie przy okazji z tego co poczytałem na zagranicznych forach 100-400mm jest dość awaryjny, są problemy z naprawą (serwisy nie mają części zamiennych, sprowadzają z Japonii) a jego pyłoszczelność to żart.

  2. #162
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jak masz dowód zakupu (faktura, paragon ect.) to karta nie musi być podbita. Serwis Cię coś próbuje zbyć.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #163
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Znalazłem taki fragment w jednej z opinii o tym obiektywie:
    "...Niestety, bardzo ciasno pasuje zarówno do korpusów aparatów Olympus PEN F, jak i OM-D E Mk2, powodując pojawienie się drobnych cząstek aluminium w obu obudowach korpusu aparatu...."
    Czy może to ktoś potwierdzić?
    Pozostała część opinii była pozytywna.


  4. #164
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Jak masz dowód zakupu (faktura, paragon ect.) to karta nie musi być podbita. Serwis Cię coś próbuje zbyć.
    Skąd ta wiedza? Raczej nie ze strony Panasonica. Warto tam zajrzeć i poczytać, wszystko jest jasno opisane. Dowód zakupu wystarczy, jeśli naprawy dokonuje się w kraju nabycia. W innych przypadkach trzeba mieć dokładnie wypełnioną gwarancję.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #165
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tak, próbują zbyć i nadal zbywają niestety. Niewiele da się zrobić, bo to sytuacja typu "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi".

    Z tego co wyczytałem obiektyw jest praktycznie nienaprawialny: https://www.dpreview.com/forums/thread/4286025 - już nie rozważę żadnego innego Panasonica nigdy, ich warunki gwarancji są śmieszne. Olympus ma przynajmniej ryczałt na naprawę.

  6. #166
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jakoś polubiłem od pierwszego wrażenia to szkiełko , mimo , że demonem ostrości nie jest na końcu.
    Z ręki na korpusie bez stabilizacji .

    Panasonic G100 1/40s iso800 364mm
    Nazwa:  P1034945m.JPG
Wyświetleń: 135
Rozmiar:  1,89 MB

  7. #167
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Jakoś polubiłem od pierwszego wrażenia to szkiełko , mimo , że demonem ostrości nie jest na końcu.
    A jaki miałeś wybór, teraz jest Olympus 100-400, który jest mz. lepszy optycznie i ma wieksze możliwości jak i też niezależną bardzo skuteczną stabilizację.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #168
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miło wszytko bym się nie zamienił. Olympus jest większy, cięższy, i mało ciekawy nerwowy bokeh.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.11.10, 08:57
  4. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 1.09.10, 12:47
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 15:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.